logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Dėl didelio susidomėjimo, pratęsiamas estafetės ''Red Bull 211'' registracijos laikas

„Red Bull 211“ – tai rugpjūčio 14 d. pirmąkart Lietuvoje vyksiantis unikalus sporto renginys, kuris apjungs irklavimą, važiavimą dviračiu bekele ir bėgimą. O svarbiausia, visa tai vyks ne bet kur, o gražiausiame Lietuvos kampelyje – Kuršių nerijoje. Tad nenuostabu, jog ši estafetė sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo, o į tai reaguodami organizatoriai praneša, jog komandų registracijos laikas yra pratęsiamas.

UEFA Čempionų lyga: Žalgiris - Ferencvaros

FK „Žalgiris“ elitiniame Europos klubiniame turnyre – UEFA Čempionų lygoje – startavo dviem pergalėmis.

UEFA Europos Konferencijų lygos rungtynės: FK ''Kauno Žalgiris'' - ''The New Saints''

Liepos 20 d. Marijampolėje, „Hikvision“ arenoje, „Kauno Žalgirio“ futbolo klubo laukia jau antrojo UEFA Europos Konferencijų lygos atrankos etapo rungtynės.

Grupė ''Pikaso'' pristato naują dainą: kai negali kartu ir atskirai

Kūrinys „Pabučiuosiu tave“ – pirmoji „Pikaso“ naujiena šią vasarą. Naujoji daina atskleidžia istoriją, kupiną siekio suprasti, kodėl žmonės išgyvena skirtingus pojūčius. Kaip išsaugoti ir sutvirtinti ryšį, ar būtina paleisti vienas kitą, kai meilė džiugina ir slegia vienu metu.

Netikėtas duetas: Soliaris ir OG Version pristato dainą ir vaizdo klipą, kuriame nusifilmavo ir Karolina Meschino

Itin netikėtas duetas: jėgas bendrai dainai ir vaizdo klipui suvienijo du skirtingas auditorijas turintys atlikėjai. Pop muzikai atstovaujantis Soliaris ir jaunimo dievaitis, trap muzikos atlikėjas OG Version pristato bendra darbą „Neskaičiuoju”.

Festivalis M.A.M.A. vasara skelbia dar daugiau atlikėjų – vienoje scenoje bus galima išvysti Justiną Jaurutį, Flying Saucer Gang, Vaidą Baumilą ir daugelį kitų

Rugpjūčio 28 dieną Raudondvaryje įvyksiantis didžiausias pastarųjų metų muzikos festivalis „M.A.M.A. vasara 2021“ žada būti kaip niekad stiprus. Vienoje gražiausių šalies vietų, paskutinį vasaros šeštadienį, garsiausius šalies atlikėjus subursiantis renginys, šiandien atskleidžia dar daugiau vardų. Justinas Jarutis, „Flying Saucer Gang“, Vaidas Baumila – tai tik dalis vardų, kurie prisijungia prie jau anksčiau pristatytų scenos žvaigždžių.

Naujoje ''Man-go'' dainoje - atviras Rimos laiškas mylintiems

Šiltai vasariška, kupina meilės ir vilties – savo naująją dainą „Gyvenime sekas“ apibūdina grupės „Man-go“ merginos. Iš karto po Joninių pasirodantis kūrinys - bendras darbas su latvių kompozitoriumi ir prodiuseriu Modriu Skaistkalniu. Žodžius dainai sukūrė „Man-go“ ilgametė lyderė Rima Petrauskytė – Paulauskienė: „Meilės nebūna be muzikos. O muzikos pasaulis gyvuoja todėl, kad kompozitoriai ir tekstų autoriai nenustoja mylėti, dalintis savo išgyvenimais posmuose ar natų kompozicijose.“

Jazzu pasirodys išskirtinėse erdvėse Šiauliuose ir Tauragėje: ši vasara atveria galimybes pakeliauti

Viena ryškiausių šalies atlikėjų, jausmingoji scenos diva Justė Arlauskaitė – Jazzu šią vasarą gerbėjus džiugina išskirtiniais koncertais įvairiuose Lietuvos miestuose. Jau liepos mėnesį garsi dainininkė koncertuos Šiauliuose ir Tauragėje. Šiuose miestuose bus surengti koncertai netradicinėse erdvėse, iš kurių viena jai asocijuojasi su mylimuoju Donatu Ivanausku.

LORDS OF THE SOUND pristato kalėdinę programą „Grand Christmas“

Naujametinė nuotaika, Kalėdų dvasia, meilės atmosfera ir šeimos rato šiluma užlies besiklausant orkestro LORDS OF THE SOUND

Šostakovičiaus ir Pizzetti trio kompozicijas pristato italų virtuozai ''Trio di Parma''

Paskutinį gegužės sekmadienį iš karto po Panoramos“ LRT PLIUS televizija pagerbs klasikinės muzikos mylėtojus – parodys jiems talentingų muzikantų iš Italijos „Trio di Parma“ koncerto įrašą. Koncertas nufilmuotas didingame ir tuščiame Bolonijos operos teatre pernai metų gruodžio mėnesį.  Tai pirmasis šio vieno geriausių Italijoje ir pasaulyje ansamblio pasirodymas Lietuvos publikai. Šį rudenį suplanuoti du gyvi koncertai Klaipėdos koncertų salėje ir Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Trio nariai, susibūrę būdami studentais ir besimokydami Parmos muzikos akademijoje (Conservatorio Arrigo Boito), dėl ansamblio pavadinimo ilgai galvos nesuko ir pasivadino tiesiog “Trio di Parma”, kas reiškia Parmos trio arba trio iš Parmos.  Ansamblio sudėtyje yra Alberto Miodini, grojantis fortepijonu, Ivan Rabaglia, griežiantis smuiku ir Enrico Bronzi, violončelės meistras.

Parma - miestas šiaurės Italijoje, nuo seno garsėjantis klasikinės muzikos tradicijomis, reiklia ir rafinuota publika, gimtinė tokių pasaulio menininkų kaip dirigento Arturo Toscanini, kino klasiko Bernardo Bertolucci, operos žanro meistro Giuseppe Verdi, tapytojo Parmigianino.  Čia formavosi muzikantų grojimo stilius, čia buvo klojami muzikinės karjeros pamatai.  Per daugelį metų atlikėjai pelnė daugybę apdovanojimų, atsiskleidė svarbiausiuose tarptautiniuose konkursuose, išskirtinėse Italijos ir kitų šalių muzikos erdvėse:  Accademia di S.Cecilia” Romoje, Amici della Musica Florencijoje, Venecijos teatre Gran Teatro La Fenice”, Berlyno filharmonijoje, Niujorko Carnegie Hall” ir Lincoln centre, salėje „Wigmore Hall” Londone, Vienos Konzerthaus, Moliere salėje Lione, Sankt Peterburgo filharmonijoje ir daugelyje kitų.

„Šio vakaro programa parodo du labai skirtingus, nors ir chronologiškai susijungiančius, 20 a. aspektus ir du skirtingus pasaulius – Dmitrijaus Šostakovičiaus, kurio kūrybą cenzūruoja sovietinės tarnybos, ir Ildebrando Pizzetti iš visiškai kitokio pasaulio: gimusio Parmoje, augusio tėvo pianisto šeimoje, muzikos bei meno apsuptyje. Tai 1923-24 metai, kuomet 16-metis studentas Šostakovičius sukuria savo itin laisvos formos trio poemą. Beveik tais pačiais metais Pizzetti, jau pasiekęs savo kūrybinę brandą, parašo trio in la maggiore.  Kalbant apie vieną pirmųjų Šostakovičiaus kūrinių, įdomu tai, kad jis nenutraukia sąsajų su didžiąja 20 amžiaus rusų kūrėjų muzika ir kviečia prisiminti rusiško baleto muzikinių vaizdų graciją,“ - koncerto programą pristato trio violončelininkas Enrico Bronzi.

Kitas D. Šostakovičiaus kūrinys Trio n.2 in mi minore op.67 yra parašytas vėlesniais 1944 metais. Menininkas pagaliau randa naują atskaitos tašką, naują laisvę ir sukuria vieną iš savo didžiausių ne tik kamerinės muzikos kūrinių, bet, anot E.Bronzi, centrinį savo kūrybos darbą.  Tai nepaprasta muzika, kurioje susimaišo labai skirtingi ir gilūs elementai, čia yra lengvumo, didaus ir net juodojo humoro, kompozicija sukurta mirusiam draugui. „Trio di Parma“ muzikantui smalsu stebėti, kaip Šostakovičius meistriškai perkuria makabrišką šokį, kuriame yra aiški nuoroda į žydų muziką ir Rytų Europą.

Pizzetti yra itin originalios poetikos nešėjas, poetikos, persmelktos prancūzų instrumentinio pasaulio pažinimo, jis sujungia lyriką su rapsodiniu jausmu, labai šviesiu ir labai itališku.  Šio kompozitoriaus melodijos Enrico Bronzi ausiai ir širdžiai skamba tarsi kalba, pašnekesys, tiek pačia kompozicija, tiek instrumentų pokalbiais ir suokalbiais.

„Pizzetti netaupo temų, kurios turi vienodas pasikartojančias natas, panašias į žodžio ištarimą, deklamavimą. Mano manymu, tai svarbus dalykas instrumentinei italų muzikai. Instrumentai čia tarsi kalba tarpusavyje“, - sako istorinės violončelės savininkas. Jis groja italų meistro Vincenzo Panormo violončele, pagaminta 1775 m. Londone, o kolega Rabaglia – Santo Serafino smuiku, pagamintu 1740 m. Venecijoje.

„Trio di Parma“ bendradarbiavo su svarbiais muzikos pasaulio atlikėjais ir kūrėjais,  dalyvavo Italijos valstybinės radijo ir televizijos kompanijos RAI įrašuose bei užsienio radijo ir TV stočių įrašuose, tokiuose kaip BBC London, Radio Bremen, ABC-Classic Australia ir kitose.  Ansamblis įrašė visus kūrinius, parašytus trio su fortepijonu iš Beethoveno, Schuberto, Schumanno, Brahmso, Dvorako, Šostakovičiaus, Ravelio kūrybos bei išleido Liszto ir Pizzetti monografinius diskus.
Ansamblio koncertus Lietuvoje organizuoja klasikos renginių organizatorė kompanija „Klasikos degustacija“, LRT televizija yra informacinis partneris.
 
Pirkti bilietą ''Trio di Parma'' italų virtuozai. Pirmą kartą Lietuvoje | KLAIPĖDA ''Trio di Parma'' italų virtuozai. Pirmą kartą Lietuvoje | KLAIPĖDA Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 13.90 - 46.90
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą ''Trio di Parma'' italų virtuozai. Pirmą kartą Lietuvoje | KAUNAS ''Trio di Parma'' italų virtuozai. Pirmą kartą Lietuvoje | KAUNAS Kauno valstybinė filharmonija, Kaunas 13.90 - 46.90
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!