logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Į Lietuvą atvyksta Kanų Kino Festivalio laureatas Jozefas Van Wissemas

Spalio 24 dieną, sekmadienį, Šv. Kotrynos bažnyčioje koncertuos Barokinio instrumento liutnios virtuozas iš Nyderlandų Jozefas Van Wissemas

Naujas muzikinis projektas kvies į kelionę po Holivudo istoriją

Spalio 9 dieną, Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje muzikos gurmanų laukia premjera – Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio duetas palydės klausytojus į kelionę po muzikinį Holivudo pasaulį. Įspūdingą gyvo garso koncertą bus galima išgirsti ir spalio 10 dieną Kauno valstybinėje Filharmonijoje.

Amerikos roko legenda Alice Cooper įspūdingą koncertą surengs Vilniuje

Oficialiai patvirtinta, kad Amerikos roko legenda Alice Cooper surengs koncertą Lietuvoje

Operos ir baleto teatre - išskirtinis „Daddy Was A Milkman“ lietuviško albumo pristatymo koncertas

Atlikėjas Ignas Pociūnas, žinomas kaip „Daddy Was A Milkman“, surengs išskirtinį koncertą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Šiauliuose - tūkstančiai vienu ritmu plakančių širdžių

„Laukėme dvejus metus, kad atiduotume duoklę mūsų gerbėjams“, - sako „Man-go“ merginos po grandiozinio koncerto Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje. Vienoje scenoje koncertavusios dvi grupės – „Man-go“ ir „Pikaso“ tūkstančiams iš visos Lietuvos atvykusiems gerbėjams padovanojo įspūdžius, kurie išliks atmintyje ilgam. Tai išskirtinis atvejis, kai populiariausi Lietuvos muzikos atstovai surengia įspūdingus pasirodymus kartu.

UEFA Europos Konferencijų lygos rungtynės: FK ''Kauno Žalgiris'' - ''The New Saints''

Liepos 20 d. Marijampolėje, „Hikvision“ arenoje, „Kauno Žalgirio“ futbolo klubo laukia jau antrojo UEFA Europos Konferencijų lygos atrankos etapo rungtynės.

LORDS OF THE SOUND pristato kalėdinę programą „Grand Christmas“

Naujametinė nuotaika, Kalėdų dvasia, meilės atmosfera ir šeimos rato šiluma užlies besiklausant orkestro LORDS OF THE SOUND

Spektaklį ''Zygfrydas'' pagal I. Šeiniaus romaną žiūrės rašytojo anūkas

Antradienį, balandžio 2 d. Vilniaus Keistuolių teatre bus rodomas Gildo Aleksos režisuotas spektaklis „Zygfrydas“ pagal Igno Šeiniaus romaną. Inscenizaciją žiūrės ir rašytojo anūkas Ignas Scheynius.

Švedijoje gyvenantis medijų specialistas, televizijos prodiuseris I. Scheynius Lietuvoje lankosi nebe pirmą kartą – pirmaisiais nepriklausomybės metais jis čia viešėjo su tėvu Irviu Šeiniumi, o prieš porą metų – su sūnumi Feliksu.

Daugelį metų Švedijoje gyvenusio rašytojo ir diplomato I. Šeiniaus anūkas maloniai priėmė kvietimą pamatyti spektaklį pagal senelio romaną „Siegfried Immerselbe atsijaunina“. 

Romanas apie rasių teorijos vadą, kuris po atsijauninimo operacijos prabunda žydu, buvo išleistas 1934 metais. Tai – mokslinės fantastikos kūrinys, kuriame rašytojas numatė nacionalsocialistų partijos iškilimo grėsmę.

Režisieriaus manymu, I. Šeiniaus sukurta istorija šiandien yra labai aktuali: „Šitas romanas yra lyg žmogaus teisių pradžiamokslis, – teigė jis. – Mes džiaugiamės, kad esame balti, hereroseksualūs vyrai, bet dažnai pamirštame pagalvoti apie kitą.

Europoje stiprėjant nacionalizmo judėjimams, o kauniečiams ir panevėžiečiams vis dar didžiuojantis esant itin monoetniškų miestų gyventojais, turime kalbėti apie mūsų požiūrį į kitos rasės ar tautybės žmones“.

G. Aleksos režisuotame spektaklyje Siegfriedo Immerselbe istorija pasakojama kaip mokumentinė satyra, o pagrindinius vaidmenis sukūrė aktoriai Vaidotas Žitkus, Matas Dirginčius, Dalius Skamarakas, Gytis Ivanauskas. Šis G. Aleksos kūrinys – tai bendras Juozo Miltinio dramos teatro ir asociacijos „Teatronas“ darbas.

Praėjusiais metais spektaklio „Zygfrydas“ eskizas laimėjo Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą. Šiemet už spektaklių „Otelas“ ir „Zygfrydas“ režisūrą G. Aleksa nominuotas Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui Jaunojo menininko kategorijoje, o Kaune apdovanotas „Fortūnos“ statulėle. Fortūnos diplomu įvertintas ir kitas spektaklio kūrėjas – scenografas Aistis Landsbergas.

Spektaklį „Zygfrydas“ žiūrėkite antradienį, balandžio 2 d. 19 val. Vilniaus Keistuolių teatre.