Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Spektaklį ''Zygfrydas'' pagal I. Šeiniaus romaną žiūrės rašytojo anūkas

Antradienį, balandžio 2 d. Vilniaus Keistuolių teatre bus rodomas Gildo Aleksos režisuotas spektaklis „Zygfrydas“ pagal Igno Šeiniaus romaną. Inscenizaciją žiūrės ir rašytojo anūkas Ignas Scheynius.

Švedijoje gyvenantis medijų specialistas, televizijos prodiuseris I. Scheynius Lietuvoje lankosi nebe pirmą kartą – pirmaisiais nepriklausomybės metais jis čia viešėjo su tėvu Irviu Šeiniumi, o prieš porą metų – su sūnumi Feliksu.

Daugelį metų Švedijoje gyvenusio rašytojo ir diplomato I. Šeiniaus anūkas maloniai priėmė kvietimą pamatyti spektaklį pagal senelio romaną „Siegfried Immerselbe atsijaunina“. 

Romanas apie rasių teorijos vadą, kuris po atsijauninimo operacijos prabunda žydu, buvo išleistas 1934 metais. Tai – mokslinės fantastikos kūrinys, kuriame rašytojas numatė nacionalsocialistų partijos iškilimo grėsmę.

Režisieriaus manymu, I. Šeiniaus sukurta istorija šiandien yra labai aktuali: „Šitas romanas yra lyg žmogaus teisių pradžiamokslis, – teigė jis. – Mes džiaugiamės, kad esame balti, hereroseksualūs vyrai, bet dažnai pamirštame pagalvoti apie kitą.

Europoje stiprėjant nacionalizmo judėjimams, o kauniečiams ir panevėžiečiams vis dar didžiuojantis esant itin monoetniškų miestų gyventojais, turime kalbėti apie mūsų požiūrį į kitos rasės ar tautybės žmones“.

G. Aleksos režisuotame spektaklyje Siegfriedo Immerselbe istorija pasakojama kaip mokumentinė satyra, o pagrindinius vaidmenis sukūrė aktoriai Vaidotas Žitkus, Matas Dirginčius, Dalius Skamarakas, Gytis Ivanauskas. Šis G. Aleksos kūrinys – tai bendras Juozo Miltinio dramos teatro ir asociacijos „Teatronas“ darbas.

Praėjusiais metais spektaklio „Zygfrydas“ eskizas laimėjo Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą. Šiemet už spektaklių „Otelas“ ir „Zygfrydas“ režisūrą G. Aleksa nominuotas Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui Jaunojo menininko kategorijoje, o Kaune apdovanotas „Fortūnos“ statulėle. Fortūnos diplomu įvertintas ir kitas spektaklio kūrėjas – scenografas Aistis Landsbergas.

Spektaklį „Zygfrydas“ žiūrėkite antradienį, balandžio 2 d. 19 val. Vilniaus Keistuolių teatre.