Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Inga Jankauskaitė pristato dainą ir vaizdo klipą ''Ir tai praeis'': dabar įgavo daug daugiau prasmių ir aktualumo

Viena ryškiausių pastarojo meto atlikėjų, net trijose muzikos apdovanojimų „M.A.M.A.“ kategorijose nominuota Inga Jankauskaitė ir toliau išlieka itin produktyvi. Šiandien žinoma moteris pristato singlą „Ir tai praeis“, iš visai neseniai pristatyto antrojo solinio albumo. Šiuo periodu aktualiai pavadintas kūrinys parašytas seniau, tačiau dabar įgavo dar daugiau prasmių.

Atlikėjas Jurijus perdainavo legendinę ''Foje'' dainą ''Geltoni krantai'', kuri A. Mamontovo nepaliko abejingu: šis kūrinys perdarytas itin skoningai

Visai neseniai savo antrąjį solinį albumą „Randai“ pristatęs dainininkas Jurijus Veklenko, šiandien klausytojams turi dar vieną staigmeną – perdarytą legendinės grupės „Foje“ kūrinį „Geltoni krantai“. Šis Jurijaus pasirinkimas ir dainos perdarymas pradžiugino ir kūrinio autorių, dainininką Andrių Mamontovą.

M.A.M.A. pristato Lietuvos muzikos kūrėjų grojaraštį

Svarbiausias šalies muzikos reiškinys – apdovanojimai „M.A.M.A.“ nuolatos stengiasi populiarinti Lietuvos kūrėjų darbus bei kuo plačiau visuomenei pristatyti atlikėjus. Šį kartą asociacija, organizuojanti muzikinius apdovanojimus, žengia dar vieną žingsnį – pristato muzikos grojaraštį, kuris kiekvieną savaitę bus atnaujinamas.

Pradėjus plaukti pirmosioms paraiškoms ''Aurum 1006 km lenktynių'' organizatoriai siūlo pasirūpinti ir bilietais

Tik prieš pusantros savaitės paskelbę dalyvių registraciją „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatoriai susilaukė ir pirmųjų paraiškų. Norą pasivaržyti 2021 metų liepos 14-17 dienomis Palangoje vyksiančiose jau 22-osiose maratoninėse lenktynėse, kurias nuo pat pradžių kasmet rengia VšĮ „Promo Events“ ir kurios tituluojamos didžiausiu automobilių sporto renginiu Baltijos šalyse, jau pareiškė norą devynios komandos.

LORDS OF THE SOUND pristato kalėdinę programą „Grand Christmas“

Naujametinė nuotaika, Kalėdų dvasia, meilės atmosfera ir šeimos rato šiluma užlies besiklausant orkestro LORDS OF THE SOUND

Spektaklį ''Zygfrydas'' pagal I. Šeiniaus romaną žiūrės rašytojo anūkas

Antradienį, balandžio 2 d. Vilniaus Keistuolių teatre bus rodomas Gildo Aleksos režisuotas spektaklis „Zygfrydas“ pagal Igno Šeiniaus romaną. Inscenizaciją žiūrės ir rašytojo anūkas Ignas Scheynius.

Švedijoje gyvenantis medijų specialistas, televizijos prodiuseris I. Scheynius Lietuvoje lankosi nebe pirmą kartą – pirmaisiais nepriklausomybės metais jis čia viešėjo su tėvu Irviu Šeiniumi, o prieš porą metų – su sūnumi Feliksu.

Daugelį metų Švedijoje gyvenusio rašytojo ir diplomato I. Šeiniaus anūkas maloniai priėmė kvietimą pamatyti spektaklį pagal senelio romaną „Siegfried Immerselbe atsijaunina“. 

Romanas apie rasių teorijos vadą, kuris po atsijauninimo operacijos prabunda žydu, buvo išleistas 1934 metais. Tai – mokslinės fantastikos kūrinys, kuriame rašytojas numatė nacionalsocialistų partijos iškilimo grėsmę.

Režisieriaus manymu, I. Šeiniaus sukurta istorija šiandien yra labai aktuali: „Šitas romanas yra lyg žmogaus teisių pradžiamokslis, – teigė jis. – Mes džiaugiamės, kad esame balti, hereroseksualūs vyrai, bet dažnai pamirštame pagalvoti apie kitą.

Europoje stiprėjant nacionalizmo judėjimams, o kauniečiams ir panevėžiečiams vis dar didžiuojantis esant itin monoetniškų miestų gyventojais, turime kalbėti apie mūsų požiūrį į kitos rasės ar tautybės žmones“.

G. Aleksos režisuotame spektaklyje Siegfriedo Immerselbe istorija pasakojama kaip mokumentinė satyra, o pagrindinius vaidmenis sukūrė aktoriai Vaidotas Žitkus, Matas Dirginčius, Dalius Skamarakas, Gytis Ivanauskas. Šis G. Aleksos kūrinys – tai bendras Juozo Miltinio dramos teatro ir asociacijos „Teatronas“ darbas.

Praėjusiais metais spektaklio „Zygfrydas“ eskizas laimėjo Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą. Šiemet už spektaklių „Otelas“ ir „Zygfrydas“ režisūrą G. Aleksa nominuotas Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui Jaunojo menininko kategorijoje, o Kaune apdovanotas „Fortūnos“ statulėle. Fortūnos diplomu įvertintas ir kitas spektaklio kūrėjas – scenografas Aistis Landsbergas.

Spektaklį „Zygfrydas“ žiūrėkite antradienį, balandžio 2 d. 19 val. Vilniaus Keistuolių teatre.