logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Džordana Butkutė su geriausiai visų laikų kūriniais leidžiasi į vasarinį turą: žinoma, kad jis bus ypatingas

Viena ryškiausių šalies kūrėjų, legendinė atlikėja Džordana Butkutė savo gerbėjams paruošė išskirtinę dovaną – surengs vasaros turą, kuriame skambės geriausios visų laikų jos atliekamos dainos. Scenos žvaigždė aplankys keturis miestus – Panevėžį, Marijampolę, Kėdainius ir Uteną. Pasak Džordanos, tai didžiausia dovana ir džiaugsmas pagaliau dainuoti gyvai publikai.

Grupės SEL nariai atvirai apie buvimą grupėje ir darbą su Egidijumi Dragūnu: tai kartu ir iššūkis, ir laimėjimas

Artėjant grupės SEL koncertui Klaipėdos Vasaros estradoje, kuris įvyks liepos 3 dieną, grupės nariai vaizdo įraše atvirai pasakoja apie darbą su Egidijumi Dragūnu, išbandymus karantino metu bei jaudulį žengiant į sceną, kai pasirodymo laukia dešimtys tūkstančių gerbėjų.

Šį penktadienį Šiauliuose – pirmasis SEL koncertas po pusantrų metų pertraukos

Po 18 mėnesių pertraukos birželio 18 d. penktadienį grupė SEL surengs pirmą savo koncertą Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje.

Future Live 2 sezonas

Vienintelė Lietuvoje interaktyvi nuotykių ir pramogų paroda Future Live pradeda 2-ą sezoną.

Didžiausias muzikos festivalis „M.A.M.A. vasara 2021“ grįžta

Paskutinįjį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 28 dieną į jau namais tapusį Raudondvarį sugrįžtantis festivalis „M.A.M.A. vasara 2021“ žada tapti didžiausiu vasaros įvykiu ir vienoje scenoje suburti populiariausius muzikos vardus.

Shishi kviečia į pasimatymą Lukiškių kalėjime

Trys kietos merginos, grojančios, ką nori, kaip nori ir kur nori. Mylimos Lietuvoje, bet dar labiau užsienyje. Blizgučiai, spalvos, energija, gitaros, būgnai ir žavesys, kuris užpildys atgaivinto kalėjimo sienas.

Muzikos ikona Iggy Pop koncertuos Lietuvoje

Legendinis Iggy Pop surengs pirmąjį koncertą Lietuvoje. Vienas įtakingiausių Amerikos muzikantų, dainininkų, dainų autorių, įrašų prodiuserių ir aktorių mūsų šalyje koncertuos kitų metų vasarą.

8 KAMBARYS | TURAS: KAITRA | ŠIAULIAI

Visi esame beprotiškai išsiilgę koncertų, todėl rugsėjo 3 d. kviečiame visus susitikti Ch Frenkelio viloje.

SEL atskleidžia, kaip atrodys koncertas Klaipėdoje

Liepos 3 d. Klaipėdos vasaros estradoje įvyks ilgai lauktas grupės SEL koncertas.

Kol kas vienintelis Justino Jaručio pasirodymas Vilniuje!

“Lukiškės - tai scena, kurioje privalau pasirodyti. Istorinis pastatas ir vieta mane traukė visuomet ir nemeluosiu tikėjausi, kad ji bus atiduota žmonėms, miestui ir kultūrai. Tokios koncertinės aikštelės miesto širdyje galėtų pavydėti didžiausi pasaulio miestai.” - dalinasi atlikėjas. Koncerte nuskambės nauji, dar neišleisti atlikėjo kūriniai, bei jau hitais tapę kūriniai "Tavęs", "Rami", "Savęs" ir kiti.

Švyturys Nealkoholinis | BALTASIS KIRAS

Į rokenrolinį vasaros vakarą su gimtojo folko motyvais kviečia grupė „Baltasis Kiras“.

HAYEJIN pristato: Jazzu ''Grįžtu į save''

Liepos 15-ąją Vilniaus universiteto Didžiajame kieme –ypatingas charizmatiškosios dainininkės Jazzu koncertas „Grįžtu į save“.

HAYEJIN pristato: Jurga - „Jurga + Aukso pieva“

Jurga kviečia į specialų vasaros koncertą „Jurga + Aukso pieva“, kuriame susijungs ją išgarsinusios dainos iš debiutinio albumo „Aukso pieva“ ir naujausio albumo „Jurga“ kūriniai.

HAYEJIN pristato: ''Antikvariniai Kašpirovskio dantys''. Antimaterinis koncertas

„Per karantiną paliūdėjom savo kokone ir gana, atsigaukim – jau galima vėl paskraidyti!”

MANTAS | LIVE

"Amžinybė ir viena diena". Amžinybę nebuvom susitikę, ir tik viena diena susitikimui šią vasarą Vilniuje!

Į sceną grįžta muzikinė drama „Mažvydas“ kartu su Vladu Bagdonu

Su jauduliu, ambicingai ir kartu su koliažine opera „Mažvydas“ į sceną sugrįžta pagrindinio vaidmens aktorius Vladas Bagdonas.

Lukiškių kalėjimas 2.0 Pasivaikščiojimai dieną arba naktį.

Istorinis ir aukšta tvora apjuostas Lukiškių kalėjimo kompleksas pradeda naują gyvenimą ir kviečia pasivaikščioti.

FESTIVALIS „KAUNAS JAZZ“ SKELBIA VASAROS PROGRAMĄ: SUGRĮŽTA IR SALVADORAS SOBRALIS

31-asis festivalis „Kaunas Jazz“, dėl pandemijos turėjęs pakoreguoti programą, šiandien turi džiugių naujienų savo lankytojams.

VDU BOTANIKOS SODO LANKYTOJO BILIETAS

1923 m. įsteigtas botanikos sodas kviečia magiškai pažinčiai su stulbinančiu augalijos pasauliu.

Šostakovičiaus ir Pizzetti trio kompozicijas pristato italų virtuozai ''Trio di Parma''

Paskutinį gegužės sekmadienį iš karto po „Panoramos“ LRT PLIUS televizija pagerbs klasikinės muzikos mylėtojus – parodys jiems talentingų muzikantų iš Italijos „Trio di Parma“ koncerto įrašą. Koncertas nufilmuotas didingame ir tuščiame Bolonijos operos teatre pernai metų gruodžio mėnesį. Tai pirmasis šio vieno geriausių Italijoje ir pasaulyje ansamblio pasirodymas Lietuvos publikai. Šį rudenį suplanuoti du gyvi koncertai Klaipėdos koncertų salėje ir Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Ilgai kurta vizija virsta realybė – Evgenya Redko pristato išskirtinio formato koncertą ''THE SOS SHOW''

Aktyviai šiltąjį sezoną pradėjusi viena ryškiausių šių dienų šalies atlikėjų Evgenya Redko savo klaustytojams vėl turi ypatingų naujienų. Spalio 15-ąją dainininkė surengs didžiausią iki šiol savo pasirodymą kviesdama vilniečius ir miesto svečius į „Compensa“ koncertų salę.

LORDS OF THE SOUND pristato kalėdinę programą „Grand Christmas“

Naujametinė nuotaika, Kalėdų dvasia, meilės atmosfera ir šeimos rato šiluma užlies besiklausant orkestro LORDS OF THE SOUND

ŠSKIRTINIS DUETAS: FESTIVALIO „KAUNAS JAZZ“ SCENOJE DŽIAZO ŽVAIGŽDĖS

IŠSKIRTINIS DUETAS: FESTIVALIO „KAUNAS JAZZ“ SCENOJE DŽIAZO ŽVAIGŽDĖS BOBAS JAMESAS IR TILLAS BRÖNNERIS SPINDĖS KARTU

Žiemai beldžiantis į duris, festivalis „Kaunas Jazz“ jau kviečia planuoti įspūdingą pavasario vakarą su dviem ryškiomis džiazo žvaigždėmis. Šiandien paskelbta, kad bendrą pasirodymą 2020-ųjų festivalyje surengs JAV pianistas Bobas Jamesas ir vokiečių trimitininkas Tillas Brönneris. Išskirtinis koncertas balandžio 27-ąją įvyks Vilniaus kongresų rūmuose.

„Smooth“ džiazo legenda vadinamas Bobas Jamesas ir vienas populiariausių Europos džiazo muzikantų Tillas Brönneris – skirtingų kartų atlikėjai, kalbantys ta pačia, melodingo džiazo kalba.

Abu jie jau pažįstami „Kaunas Jazz“ publikai – Tillas Brönneris Kaune ovacijomis pasibaigusį koncertą surengė 2015-aisiais, o Bobas Jamesas – 2018 metais. Abu muzikantai iš „Kaunas Jazz“ išvyko, rankose laikydami festivalio apdovanojimus už įspūdingiausią sezono pasirodymą. Abu pažadėjo grįžti – ir šįkart pažadas bus ištesėtas išties įspūdingai.

Mat Bobas Jamesas ir  Tillas Brönneris ne tik pirmą sykį savo karjeroje koncertuos Vilniuje, bet ir atvyks su šviežutėle programa, kurią šiuo metu ruošia įrašų studijoje, ketindami išleisti naujame albume. Jau dabar neabejojama, kad tai bus itin populiari ir sėkminga 2020-ųjų džiazo pasaulio premjera – ir lietuviai ją, dviejų džiazo meistrų atliekamą su lydinčia grupe, išgirs vieni pirmųjų.

Bilietai į Bobo Jameso ir Tillo Brönnerio koncertą jau nuo šiandien platinami visose BILIETAI.LT kasose ir internetu – www.bilietai.lt

„Muzika padeda man jaustis jaunesniam, nei parašyta pase“, - šypsosi Bobas Jamesas, ir akivaizdu, kad tai – tiesa.

Amerikiečių pianistui, kompozitoriui ir prodiuseriui per Kalėdas sukaks 80. Tačiau jis nuolat koncertuoja, keliauja po visą pasaulį, planuoja naujus albumus ir nerodo nė mažiausio noro lėtinti apsukų.

Ir tai – puiku, nes Bobas Jamesas yra tikra muzikos legenda. Dviejų „Grammy“ apdovanojimų laimėtojas, kurio garbei jo gimtajame Maršalo mieste įkurtas džiazo festivalis, prodiuseris, dirbęs su ryškiausiais džiazo, roko ir popmuzikos atlikėjais, per šešiasdešimt albumų įrašęs muzikantas, vienos populiariausių visų laikų „smooth“ džiazo grupių įkūrėjas – tai tik dalis ryškių faktų, kuriuos galima papasakoti apie šį muzikantą.

Groti pianinu Bobas pradėjo, būdamas vos ketverių. Vos pradėjęs lankyti mokyklą, jau uždirbo savo pirmąjį honorarą – grodamas šokių pamokose.

Ne tik klavišiniais, bet ir perkusiniais instrumentais bei trimitu groti mokęsis vaikinas pirmojo rimto karjeros proveržio sulaukė 1963-aisiais – kai jį, grojantį jaunų džiazo atlikėjų konkurse, pastebėjo garsus prodiuseris Quincy Jonesas.

Bobo Jameso kvarteto pasirodymas: https://youtu.be/gFwhlGTYYQ4

Scenos žvaigžde Bobas tapo neiškart – persikraustęs į Niujorką, pirmiausia dirbo legendinės džiazo dievaitės Sarah Vaughan pritariančiu pianistu, grojo su ne mažiau garsiu Chetu Bakeriu, vėliau atsidūrė įrašų leidykloje GTI, kurioje tapo kone etatiniu aranžuotoju ir prodiuseriu, padėjusiu įrašyti Paulo Simono, Kenny Logginso, Neilo Diamondo, Maynardo Fergusono ir kitų įžymių atlikėjų plokšteles.

1974-aisiais naują solinės karjeros etapą jis pradėjo albumu „One“, tačiau kaip reikiant įsibėgėjo 1978-aisiais, kai visoje Amerikoje išpopuliarėjo jo parašyta muzika televizijos serialui „Taksi“. Jame skambėjęs kūrinys „Angela“ iki šiol vadinamas Bobo vizitine kortele. Tuo metu Bobo albumus įrašyti jau padėjo džiazo superžvaigždėmis tapę muzikantai – tokie kaip „Kaunas Jazz“ viešėję Hiramas Bullockas ir Ronas Carteris.

1980-aisiais ant savo židinio atbrailos Bobas Jamesas padėjo pirmąją „Grammy“ statulėlę – geriausio instrumentinio popmuzikos atlikimo kategorijoje, už albumą „One On One“, įrašytą su gitaristu Earlu Klughu. Antrąsyk šį prestižinį apdovanojimą jis pelnė 1987-aisiais – geriausio „fusion“ atlikimo kategorijoje, už albumą „Double Vision“, įrašytą su senu savo bendražygiu, „Kaunas Jazz“ publikai gerai pažįstamu saksofonininku Davidu Sanbornu. Beje, šis nuostabių muzikantų duetas vėl studijoje susitiko po ketvirčio amžiaus – 2013-aisias kartu įrašė albumą „Quartette Humaine“.

Į „smooth“ džiazą pasinėręs Bobas juo neapsiribojo – pavyzdžiui, dar devintajame dešimtmetyje įrašė keletą klasikinės muzikos albumų, ne sykį koncertavo su simfoniniu orkestru. Klausanti jo įrašų, apima nuostaba – nuo Dave'o Hollando iki Keiko Matsui, nuo Esperanzos Spalding iki Joe Sample'o, šiam muzikantui nuolat talkina patys ryškiausi pasaulio talentai.

Be to, Bobas Jamesas garsėja ir kaip itin populiarios grupės „Fourplay“ įkūrėjas. Ji susibūrė 1990-aisiais, kai vieno iš savo albumų įrašams jis pasikvietė gitaristą Lee Ritenourą, bosistą Nathaną Eastą ir būgnininką Harvey Masoną. Jau pirmasis grupės albumas „Fourplay“, išleistas 1991-aisiais, buvo parduotas daugiau nei milijono tiražu – publika akimirksniu įsimylėjo šį džiazo, popmuzikos ir ritmenbliuzo derinį. Didelė komercinė sėkmė porą sykių sudėtį keitusią grupę lydi iki šiol – 2015-aisiais pasirodė jau tryliktasis jos albumas „Silver“.

„Fourplay“ su Chaka Khan - „Between The Sheets“: https://youtu.be/kL54q48y-oM


Lyg viso to nebūtų gana, Bobas Jamesas yra surengęs dar ir savo tapybos parodų bei padaręs įtaką hiphopo muzikos skambesiui. Jo kūrinių ištraukas savo dainose panaudojo ne viena repo garsenybė – pavyzdžiui, grupės „De La Soul“, „Run D.M.C.“, „N.W.A.“, „Goodie Mob“, Warrenas G, Ghostface Killah. Be to, Bobo Jameso kūrinių elementai skamba ir elektroninės muzikos hituose – tokiuose kaip Adamo F „Circles“ ar dueto „Royksopp“ „Eple“.

„Kodėl reperiai susidomėjo mano muzika? Aš pats neįsivaizduoju. Man pačiam tai buvo didelis šokas“, - juokiasi Bobas Jamesas.

„Džiazas – muzika, kuri gali patikti daugybei žmonių, tik ne visi turi laiko tai suprasti“, - sako  Tillas Brönneris. Vokiečių trimitininkas, kompozitorius, prodiuseris, dainininkas, fotografas neabejotinai yra vienas populiariausių Europos džiazo atlikėjų – stebinantis sugebėjimu šia muzika sudominti popmuzikos auditoriją.

Į „Kaunas Jazz“ grįžtantis muzikantas, pirmajį solinį albumą „Generations Of Jazz“ išleidęs dar prieš 26 metus, publikos yra gerbiamas ir laukiamas nuo Tokijo iki Niujorko.

Gimęs ir augęs muzikantų šeimoje, sulaukęs dvidešimties jau buvo prasiskynęs kelią į žinomą Berlyno RIAS bigbendą. Jau po poros metų Tillas išleido pirmąjį solinį albumą, už kurį pelnė keletą muzikos apdovanojimų. Nuo pat karjeros pradžios jis pasirinko platų repertuarą – nuo džiazo iki popdainų ir melodijų iš populiarių filmų. Trečiasis albumas „German Songs“ pavertė šį muzikantą žvaigžde Vokietijoje, o netrukus, kai su juo užgrojo pasaulinės džiazo scenos pažibos Michaelas Breckeris ir Dennisas Chambersas, talentingu vokiečiu susidomėjo žymioji džiazo leidykla „Verve“.

Įspūdingi įrašai ir koncertų turai pasipylė vienas po kito. Tillas grojo su įvairių sudėčių grupėmis ir bigbendais, leido vienas už kitą populiaresnius albumus, tapo TV šouX Faktorius“ vokiškos versijos teisėju ir sukaupė turbūt didžiausią žinomų muzikantų telefono numerių knygelę savo šalyje.

Tillas Brönneris - „Cinema Paradiso“: https://youtu.be/uD0KzlZerU4

Būtų galima ilgai vardyti žvaigždes, kurios nedvejodamos sutiko dirbti su šiuo „Kaunas Jazz“ svečiu. Pavyzdžiui, 2006-aisiais išleistą albumą „Oceana“ padėjo įrašyti dainininkės Madeleine Peyroux, Luciana Souza ir Carla Bruni. 2008-aisiais išleistoje plokštelėje „Rio“ galima mėgautis Melody Gardot, Annie Lennox, Kurto Ellingo, Sergio Mendeso ir kitų atlikėjų talentu.

Tillas taip pat yra bendradarbiavęs su Tony Bennettu, Dave'u Brubecku, Monty Alexanderiu, Natalie Cole, Alu Di Meola, Patu Metheny, Chaka Khan,Bootsy Collinsu, Kyle'u Eastwoodu, grupe „Yello“ ir daugybe kitų.

Tillas Brönneris - „White Christmas“: https://youtu.be/aTqm_LNRd9U
2008 ir 2009-aisiais Tillas buvo nominuotas “Grammy“ apdovanojimui (antrą sykį – už įrašą su „Kaunas Jazz“ viešėjusia vokalistų grupe „Take 6”). Džiazo specialistai neabejoja - išsvajota statulėlė šio vokiečio rankose yra tik laiko klausimas.

Prestižinių Vokietijos muzikos apdovanojimų „Echo“ jis jau turi ne vieną – tačiau yra vertinamas ne tik muzikos, bet ir fotografijos srityje. Jo išleistas fotografijų albumas „Faces Of Talent“, kuriame Tillas įamžino daugelį įžymybių (tarp jų – ir 2020-ųjų „Kaunas Jazz“ svečią Gregory Porterį bei garsų JAV plaukiką Michaelą Phelpsą) sulaukė daugybės šiltų atsiliepimų.

Bobas Jamesas ir Tillas Brönnerisdar dvi žvaigždės jubiliejinio, 30-ojo festivalio „Kaunas Jazz“ programoje, kuri sparčiai pildoma.

Kaip skelbta anksčiau, balandį festivalio publikai Kaune koncertuos garsusis JAV džiazo vokalistas Gregory Porteris su „Grammy“ nominuotu Kauno miesto simfoniniu orkestru, šių dienų JAV džiazo superžvaigždė, vokalistė Cecile McLorin Salvant, Kanados grupė „Four80East”, Petras Vyšniauskas su Kauno bigbendu, Artūro Anusausko trio. Daugiau festivalio dalyvių bus atskleista dar šįmet.