Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

„KAUNAS JAZZ“ PRISTATO RYŠKIŲ ATLIKĖJŲ DESANTĄ IŠ JAV

Kitais metais vyksiantis jubiliejinis festivalis „Kaunas Jazz“ toliau skelbia jame viešėsiančių žinomų muzikantų vardus.

Kanados muzikos profesorius Caribou naują albumą pristatys Vilniuje

Rugpjūčio 12 d. Botanikos sode Kairėnuose kanadietis surengs vienintelį pasirodymą Baltijos šalyse.

Atsinaujinęs miuziklas ''Eglė žalčių karalienė'' keliauja po Lietuvą: aplankys ir mažus miestus

Šiemet „Eglės žalčių karalienės“ žemėlapis pirmą kartą pasipildė mažesniais miestais, kuriuose publika ypač laukia aukštos kokybės spektaklių. Pirmas parodymas Šiauliuose baigėsi griausmingomis stovinčios salės ovacijomis, o aktoriai ir dainininkai sakė, kad vaidinant mažesnėje scenoje ryšys su žiūrovu užsimezga itin artimas.

Atsisveikinimo gastroles paskelbusi Airijos grupė „Clannad“ surengs koncertą Lietuvoje

Viena garsiausių Airijos grupių „Clannad“ oficialiai patvirtino, kad kitų metų pradžioje surengs koncertą Lietuvoje

Turą ''Ačiū tau'' pradėjęs Vytautas Šiškauskas nestokojo gerbėjų dėmesio ir gausių aplodismentų

Panevėžyje koncertinį turą „Ačiū tau“ pradėjo Vytautas Šiškauskas. Gruodžio mėnesį dainininkas, drauge su styginių kvartetu, aplankys dar septynis Lietuvos miestus.

Didžiausias pasaulyje „Budapest Gypsy Symphony Orchestra“

„100 čigonų smuikų“, antrą kartą pasirodys Lietuvos publikai su neįprastu koncertu

Marijonas pristato kalėdinę dainą ir linki geros žiemos

„Geros žiemos“ – taip vadinasi nauja Marijono Mikutavičiaus daina, kuri padės visiems išgyventi tamsiausią metų laiką ir sulaukti didžiųjų žiemos švenčių – Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų. Dainininkas sako, kad Kalėdos jam labai svarbios, nors tai ir labiausiai įtemptas koncertinis laikas. Gruodį trijose arenose vyksta didžiausias jo metų šou „Ore“, tačiau Marijonas visada stengiasi rasti galimybę tarp koncertų kaip įmanoma ilgiau pabūti su šeima.

Dėl didžiulio susidomėjimo prekyboje pasirodys papildomi Fanų zonos bilietai į „Limp Bizkit“ koncertą

Vasario 26 dieną „Žalgirio“ arenoje Kaune pasirodys pasaulinio garso amerikiečių repo metalo ir roko grupė „Limp Bizkit“.

Operos superžvaigždė Asmik Grigorian antrąją Kalėdų dieną Vilniuje surengs koncertą

Asmik Grigorian per gražiausias metų šventes atrado laiko ir antrąją Kalėdų dieną nori juo pasidalinti su savo gerbėjais Vilniuje

Saulius Prūsaitis pristato dainą ''Nakties nelauk'': būsimiems koncertams trūko tik jos

Saulius Prūsaitis pristato kūrinį „Nakties nelauk“. Tai paskutinė naujojo albumo daina ir turo „Namo nereiks pareit“ naujausia programos dalis. „Daina, kurią tikrai grosim visuose koncertuose, nes ji turi arenų ir didelių salių užtaiso. Ją reikia pajusti širdimi. Pamatysit, koks jausmas visus apims, išgirdus ją tūkstantinėje minioje“- sako S. Prūsaitis, besirengiantis viso gruodžio koncertų turui po Lietuvą.

Marijono Mikutavičiaus metų šou ''Ore'' artėja: atskleidžiamos slaptos detalės

Likus dešimčiai dienų iki pirmojo Marijono Mikutavičiaus šou „Ore“ atskleidžiamos kelios iki šiol paslaptyje laikytos šio futuristiškai įspūdingo ir novatoriško areninio koncerto detalės. Pirmasis „Ore“ šou vyks jau kitą penktadienį Klaipėdoje, tačiau pasirengimas jam „Švyturio“ arenoje prasidės gerokai anksčiau. Vien scenos konstrukcijoms sumontuoti reikės maždaug 20 valandų.

2020-aisiais ''MAN-GO'' ruošiasi naujam skrydžiui

Praėjusių metų spalį prasidėjęs grupės „Man-go“ dvidešimtmečio koncertų turas pasiekė finišo tiesiąją: šįmet surengta 14 koncertų ir atiduota pagarbos ir dėmesio duoklė mažesnių Lietuvos miestų gyventojams.

Legendinė roko grupė „KISS“: per vieną dieną parduota daugiau nei 50% bilietų

Kitų metų birželio 29 d. Kaune koncertuosianti Amerikos roko grupė „KISS“ Lietuvoje turi labai daug gerbėjų.

''Mūsiškiai'' – spektaklis apie prarandamą atmintį ir besitęsiantį abejingumą

Didelio susidomėjimo sulaukusi Artūro Areimos spektaklio „Mūsiškiai“ premjera įvyks jau šį penktadienį Juozo Miltinio dramos teatre. Tikimasi, kad spektaklis sumažins žmonių abejingumą holokausto temai ir paskatins žmones diskutuoti apie šios tragedijos pasekmes mūsų visuomenėje.

Išskirtinį poveikį turintis šou - Lietuvos koncertų salėse

Bene emocionaliausias ir į neįtikėtiną garsų bei vaizdų pasaulį nukeliantis “Enyas Songs Show 2019” pasirodymas publikos lauks gruodžio 14 d. Vilniaus “Compensa” koncertų salėje ir gruodžio 20 d. Palangos koncertų salėje. Renginys, kuriame susirinkusiuosius džiugins ne viena ryški Lietuvos scenos žvaigždė, dėl savo teigiamo poveikio sulaukė ir tarptautinio pripažinimo – kitąmet jau numatytas jo turas Kinijoje.

PASAKŲ MASKARADAS – ŽINOMI AKTORIAI SEKS PASAKAS VAIKAMS

Gruodžio 21 d., koncertų salėje „Compensa“ įvyks kalėdinis renginys vaikams: „Pasakų maskaradas“. Renginio mažiesiems pavadinimas sufleruoja temą: į šį maskaradą visi vaikai bus skatinami atvykti persirengę, išsidažę ar kitais būdais pasivertę savo mėgstamiausios pasakos veikėjais. Tai, anot organizatorių, turėtų tapti didžiule ir įspūdinga švente patiems persirengėliams – vienoje vietoje klegės šimtai įvairiausių personažų.

ŠSKIRTINIS DUETAS: FESTIVALIO „KAUNAS JAZZ“ SCENOJE DŽIAZO ŽVAIGŽDĖS

IŠSKIRTINIS DUETAS: FESTIVALIO „KAUNAS JAZZ“ SCENOJE DŽIAZO ŽVAIGŽDĖS BOBAS JAMESAS IR TILLAS BRÖNNERIS SPINDĖS KARTU

Žiemai beldžiantis į duris, festivalis „Kaunas Jazz“ jau kviečia planuoti įspūdingą pavasario vakarą su dviem ryškiomis džiazo žvaigždėmis. Šiandien paskelbta, kad bendrą pasirodymą 2020-ųjų festivalyje surengs JAV pianistas Bobas Jamesas ir vokiečių trimitininkas Tillas Brönneris. Išskirtinis koncertas balandžio 27-ąją įvyks Vilniaus kongresų rūmuose.

„Smooth“ džiazo legenda vadinamas Bobas Jamesas ir vienas populiariausių Europos džiazo muzikantų Tillas Brönneris – skirtingų kartų atlikėjai, kalbantys ta pačia, melodingo džiazo kalba.

Abu jie jau pažįstami „Kaunas Jazz“ publikai – Tillas Brönneris Kaune ovacijomis pasibaigusį koncertą surengė 2015-aisiais, o Bobas Jamesas – 2018 metais. Abu muzikantai iš „Kaunas Jazz“ išvyko, rankose laikydami festivalio apdovanojimus už įspūdingiausią sezono pasirodymą. Abu pažadėjo grįžti – ir šįkart pažadas bus ištesėtas išties įspūdingai.

Mat Bobas Jamesas ir  Tillas Brönneris ne tik pirmą sykį savo karjeroje koncertuos Vilniuje, bet ir atvyks su šviežutėle programa, kurią šiuo metu ruošia įrašų studijoje, ketindami išleisti naujame albume. Jau dabar neabejojama, kad tai bus itin populiari ir sėkminga 2020-ųjų džiazo pasaulio premjera – ir lietuviai ją, dviejų džiazo meistrų atliekamą su lydinčia grupe, išgirs vieni pirmųjų.

Bilietai į Bobo Jameso ir Tillo Brönnerio koncertą jau nuo šiandien platinami visose BILIETAI.LT kasose ir internetu – www.bilietai.lt

„Muzika padeda man jaustis jaunesniam, nei parašyta pase“, - šypsosi Bobas Jamesas, ir akivaizdu, kad tai – tiesa.

Amerikiečių pianistui, kompozitoriui ir prodiuseriui per Kalėdas sukaks 80. Tačiau jis nuolat koncertuoja, keliauja po visą pasaulį, planuoja naujus albumus ir nerodo nė mažiausio noro lėtinti apsukų.

Ir tai – puiku, nes Bobas Jamesas yra tikra muzikos legenda. Dviejų „Grammy“ apdovanojimų laimėtojas, kurio garbei jo gimtajame Maršalo mieste įkurtas džiazo festivalis, prodiuseris, dirbęs su ryškiausiais džiazo, roko ir popmuzikos atlikėjais, per šešiasdešimt albumų įrašęs muzikantas, vienos populiariausių visų laikų „smooth“ džiazo grupių įkūrėjas – tai tik dalis ryškių faktų, kuriuos galima papasakoti apie šį muzikantą.

Groti pianinu Bobas pradėjo, būdamas vos ketverių. Vos pradėjęs lankyti mokyklą, jau uždirbo savo pirmąjį honorarą – grodamas šokių pamokose.

Ne tik klavišiniais, bet ir perkusiniais instrumentais bei trimitu groti mokęsis vaikinas pirmojo rimto karjeros proveržio sulaukė 1963-aisiais – kai jį, grojantį jaunų džiazo atlikėjų konkurse, pastebėjo garsus prodiuseris Quincy Jonesas.

Bobo Jameso kvarteto pasirodymas: https://youtu.be/gFwhlGTYYQ4

Scenos žvaigžde Bobas tapo neiškart – persikraustęs į Niujorką, pirmiausia dirbo legendinės džiazo dievaitės Sarah Vaughan pritariančiu pianistu, grojo su ne mažiau garsiu Chetu Bakeriu, vėliau atsidūrė įrašų leidykloje GTI, kurioje tapo kone etatiniu aranžuotoju ir prodiuseriu, padėjusiu įrašyti Paulo Simono, Kenny Logginso, Neilo Diamondo, Maynardo Fergusono ir kitų įžymių atlikėjų plokšteles.

1974-aisiais naują solinės karjeros etapą jis pradėjo albumu „One“, tačiau kaip reikiant įsibėgėjo 1978-aisiais, kai visoje Amerikoje išpopuliarėjo jo parašyta muzika televizijos serialui „Taksi“. Jame skambėjęs kūrinys „Angela“ iki šiol vadinamas Bobo vizitine kortele. Tuo metu Bobo albumus įrašyti jau padėjo džiazo superžvaigždėmis tapę muzikantai – tokie kaip „Kaunas Jazz“ viešėję Hiramas Bullockas ir Ronas Carteris.

1980-aisiais ant savo židinio atbrailos Bobas Jamesas padėjo pirmąją „Grammy“ statulėlę – geriausio instrumentinio popmuzikos atlikimo kategorijoje, už albumą „One On One“, įrašytą su gitaristu Earlu Klughu. Antrąsyk šį prestižinį apdovanojimą jis pelnė 1987-aisiais – geriausio „fusion“ atlikimo kategorijoje, už albumą „Double Vision“, įrašytą su senu savo bendražygiu, „Kaunas Jazz“ publikai gerai pažįstamu saksofonininku Davidu Sanbornu. Beje, šis nuostabių muzikantų duetas vėl studijoje susitiko po ketvirčio amžiaus – 2013-aisias kartu įrašė albumą „Quartette Humaine“.

Į „smooth“ džiazą pasinėręs Bobas juo neapsiribojo – pavyzdžiui, dar devintajame dešimtmetyje įrašė keletą klasikinės muzikos albumų, ne sykį koncertavo su simfoniniu orkestru. Klausanti jo įrašų, apima nuostaba – nuo Dave'o Hollando iki Keiko Matsui, nuo Esperanzos Spalding iki Joe Sample'o, šiam muzikantui nuolat talkina patys ryškiausi pasaulio talentai.

Be to, Bobas Jamesas garsėja ir kaip itin populiarios grupės „Fourplay“ įkūrėjas. Ji susibūrė 1990-aisiais, kai vieno iš savo albumų įrašams jis pasikvietė gitaristą Lee Ritenourą, bosistą Nathaną Eastą ir būgnininką Harvey Masoną. Jau pirmasis grupės albumas „Fourplay“, išleistas 1991-aisiais, buvo parduotas daugiau nei milijono tiražu – publika akimirksniu įsimylėjo šį džiazo, popmuzikos ir ritmenbliuzo derinį. Didelė komercinė sėkmė porą sykių sudėtį keitusią grupę lydi iki šiol – 2015-aisiais pasirodė jau tryliktasis jos albumas „Silver“.

„Fourplay“ su Chaka Khan - „Between The Sheets“: https://youtu.be/kL54q48y-oM


Lyg viso to nebūtų gana, Bobas Jamesas yra surengęs dar ir savo tapybos parodų bei padaręs įtaką hiphopo muzikos skambesiui. Jo kūrinių ištraukas savo dainose panaudojo ne viena repo garsenybė – pavyzdžiui, grupės „De La Soul“, „Run D.M.C.“, „N.W.A.“, „Goodie Mob“, Warrenas G, Ghostface Killah. Be to, Bobo Jameso kūrinių elementai skamba ir elektroninės muzikos hituose – tokiuose kaip Adamo F „Circles“ ar dueto „Royksopp“ „Eple“.

„Kodėl reperiai susidomėjo mano muzika? Aš pats neįsivaizduoju. Man pačiam tai buvo didelis šokas“, - juokiasi Bobas Jamesas.

„Džiazas – muzika, kuri gali patikti daugybei žmonių, tik ne visi turi laiko tai suprasti“, - sako  Tillas Brönneris. Vokiečių trimitininkas, kompozitorius, prodiuseris, dainininkas, fotografas neabejotinai yra vienas populiariausių Europos džiazo atlikėjų – stebinantis sugebėjimu šia muzika sudominti popmuzikos auditoriją.

Į „Kaunas Jazz“ grįžtantis muzikantas, pirmajį solinį albumą „Generations Of Jazz“ išleidęs dar prieš 26 metus, publikos yra gerbiamas ir laukiamas nuo Tokijo iki Niujorko.

Gimęs ir augęs muzikantų šeimoje, sulaukęs dvidešimties jau buvo prasiskynęs kelią į žinomą Berlyno RIAS bigbendą. Jau po poros metų Tillas išleido pirmąjį solinį albumą, už kurį pelnė keletą muzikos apdovanojimų. Nuo pat karjeros pradžios jis pasirinko platų repertuarą – nuo džiazo iki popdainų ir melodijų iš populiarių filmų. Trečiasis albumas „German Songs“ pavertė šį muzikantą žvaigžde Vokietijoje, o netrukus, kai su juo užgrojo pasaulinės džiazo scenos pažibos Michaelas Breckeris ir Dennisas Chambersas, talentingu vokiečiu susidomėjo žymioji džiazo leidykla „Verve“.

Įspūdingi įrašai ir koncertų turai pasipylė vienas po kito. Tillas grojo su įvairių sudėčių grupėmis ir bigbendais, leido vienas už kitą populiaresnius albumus, tapo TV šouX Faktorius“ vokiškos versijos teisėju ir sukaupė turbūt didžiausią žinomų muzikantų telefono numerių knygelę savo šalyje.

Tillas Brönneris - „Cinema Paradiso“: https://youtu.be/uD0KzlZerU4

Būtų galima ilgai vardyti žvaigždes, kurios nedvejodamos sutiko dirbti su šiuo „Kaunas Jazz“ svečiu. Pavyzdžiui, 2006-aisiais išleistą albumą „Oceana“ padėjo įrašyti dainininkės Madeleine Peyroux, Luciana Souza ir Carla Bruni. 2008-aisiais išleistoje plokštelėje „Rio“ galima mėgautis Melody Gardot, Annie Lennox, Kurto Ellingo, Sergio Mendeso ir kitų atlikėjų talentu.

Tillas taip pat yra bendradarbiavęs su Tony Bennettu, Dave'u Brubecku, Monty Alexanderiu, Natalie Cole, Alu Di Meola, Patu Metheny, Chaka Khan,Bootsy Collinsu, Kyle'u Eastwoodu, grupe „Yello“ ir daugybe kitų.

Tillas Brönneris - „White Christmas“: https://youtu.be/aTqm_LNRd9U
2008 ir 2009-aisiais Tillas buvo nominuotas “Grammy“ apdovanojimui (antrą sykį – už įrašą su „Kaunas Jazz“ viešėjusia vokalistų grupe „Take 6”). Džiazo specialistai neabejoja - išsvajota statulėlė šio vokiečio rankose yra tik laiko klausimas.

Prestižinių Vokietijos muzikos apdovanojimų „Echo“ jis jau turi ne vieną – tačiau yra vertinamas ne tik muzikos, bet ir fotografijos srityje. Jo išleistas fotografijų albumas „Faces Of Talent“, kuriame Tillas įamžino daugelį įžymybių (tarp jų – ir 2020-ųjų „Kaunas Jazz“ svečią Gregory Porterį bei garsų JAV plaukiką Michaelą Phelpsą) sulaukė daugybės šiltų atsiliepimų.

Bobas Jamesas ir Tillas Brönnerisdar dvi žvaigždės jubiliejinio, 30-ojo festivalio „Kaunas Jazz“ programoje, kuri sparčiai pildoma.

Kaip skelbta anksčiau, balandį festivalio publikai Kaune koncertuos garsusis JAV džiazo vokalistas Gregory Porteris su „Grammy“ nominuotu Kauno miesto simfoniniu orkestru, šių dienų JAV džiazo superžvaigždė, vokalistė Cecile McLorin Salvant, Kanados grupė „Four80East”, Petras Vyšniauskas su Kauno bigbendu, Artūro Anusausko trio. Daugiau festivalio dalyvių bus atskleista dar šįmet.
 
Pirkti bilietą BOB JAMES & TILL BRONNER (JAV, Vokietija) BOB JAMES & TILL BRONNER (JAV, Vokietija) Vilniaus kongresų rūmai, Vilnius 25.00 - 51.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!