logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

STEBUKLUS SCENOJE RODANČIO SAKARTVELO BALETO PASIRODYMAI LIETUVOJE - JAU KITĄ SAVAITĘ

STEBUKLUS SCENOJE RODANČIO SAKARTVELO BALETO PASIRODYMAI LIETUVOJE - JAU KITĄ SAVAITĘ

Energijos uraganas sugrįžta į Lietuvą! Daugiau nei 70 metų gyvuojantis Sakartvelo nacionalinis baletas „Sukhishvili“ jau kitą savaitę surengs du pasirodymus ir užburs žiūrovus Vilniuje bei Šiauliuose.

Idėja įkurti šokių ansamblį kilo dar 1935 m., kai Iliko Sukišvili kartu su kartvelų šokėjų grupe buvo deleguotas į pasaulinį liaudies šokių festivalį Londone. Šokėjų sėkmė šiame festivalyje ir didžiulė šokių įvairovė iš įvairių pasaulio šalių taip sužavėjo kartvelus, jog jie nusprendė įkurti liaudies šokių ansamblį.

Dabar „Sukhishvili“ baletui vadovauja jau trečia karta, tačiau pagrindiniai ansamblio siekiai išlieka nepakitę iki šių dienų. „Tobulai tiesios linijos, sinchroniškas šokis, jaudinantys triukai, šuoliai ir judesiai – tai yra pagrindiniai „Sukhishvili“ prioritetai, kurie nepasikeitė per visus šiuos metus“, – pasakoja Iliko Sukišvili Jr.

Baleto pasirodymų metu ant scenos žvanga kardai ir juda net 100 šokėjų, kurie, rodos, dažniau kabo ore, nei nusileidžia ant žemės. Šokėjų sukiniai liejasi akyse, o šuoliai – lyg ant spyruoklių, nes vos pajutę žemę šokėjai ir vėl pakyla į orą.

Visą šį neįtikėtiną reginį Lietuvos žiūrovai pamatys jau kitą savaitę. Ansamblis Vilniuje pasirodys spalio 28 dieną, koncertų salėje „Compensa“, ir spalio 29 dieną Šiaulių arenoje.

Sakartvelo nacionalinis baletas „Sukhishvili“: