logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
Skaityti daugiau

Pasivaikščiojimas po „ArtVilnius’22“ meno lauką: ką pamatyti, ko nepraleisti?

Šį savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ virs didžiausia Lietuvoje meno galerija. Trijose pagrindinėse centro salėse ir lauke – 12 tūkstančių kvadratinių metrų plote – įsikurs 70 meno galerijų ir institucijų, 320 menininkų iš 18 pasaulio šalių. Tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’22“ programos rengėjai ir kuratoriai mugės lankytojams parengė programą, kurios svarbiausi akcentai – instaliacijos bei skulptūros žanrai ir ekologija, mugės viešnia – Ukraina.

„ArtVilnius’22“ pristatomoje „Lewben Art Foundation“ ekspozicijoje aštuonkojai sapnuos žmones

Spalio 7 d. duris atversiančios tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’22“ projektų zonoje „Lewben Art Foundation“ pristatys ekologines problemas analizuojančią ekspoziciją „Do Octopuses Dream about People? Works from the Lewben Art Foundation Collection“ („Ar aštuonkojai sapnuoja žmones? Kūriniai iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos“). Ją kuravo vienas žymiausių lietuvių kuratorių Valentinas Klimašauskas. Parodoje bus eksponuojami kūriniai iš privačios „Lewben Art Foundation“ kolekcijos.

Svarbiausi spalio mėnesio renginiai

Ruduo įsibėgėja, kaip įsibėgėjo ir mokslo metai, tapo įprastais darbo ritmas ir automobilių spūstys didmiesčiuose. Nors jau imame ilgėtis vasaros dienų, antrasis rudens mėnuo spalis nudžiugins daugybe pačių įvairiausių renginių bei pramogų. Pirmasis ryškus įvykis - didžiausia Rytų ir Šiaurės Europoje tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“. Jau 13-ąjį kartą lankytojus kviečianti mugė „ArtVilnius“ vyks spalio 7, 8 ir 9 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Dainotas Varnas apie naują dainą: ji labai intymi

Dainotas Varnas pristato naują dainą „Kaip tu jautiesi“ ir jos vaizdo klipą, kurį pats vadina nuotaikos iliustracija. Dainininkas sako, kad naktinis miestas ir jo šviesos visuomet jį magiškai ramino ir traukė. Jo kūryboje galima rasti nemažai naktinio didmiesčio motyvų. Ne išimtis ir nauja daina.

„Pikaso“ ruošiasi koncertų turui ir dar vienam hitui suteikė antrą gyvenimą

2001 m. išleistame „platininiame“ ir populiariausiame „Pikaso“ albume „Cukrus“ šis kūrinys puikavosi devintoje sąrašo vietoje. Praėjus keliems dešimtmečiams nuo didžiulį ažiotažą tuometinėje Lietuvos popmuzikos kultūroje sukėlusio įvykio, grupė perrašė istoriją.

Koncertas su choreografine uodega kviečia klausytojus paklajoti migloje

Spalio 20 ir 21 dienomis, 18 ir 20 val. Dūmų fabrike įvyks koncerto su choreografine uodega „The Urban Tale of a Hippo“ premjera. Šis išskirtinio žanro muzikos kūrinys pakvies dalyvauti šiuolaikybės kraštovaizdžio bei žmogaus ir gyvūno tapatumo tyrime. Tarptautinė autorių komanda darbą pristatys 8-ajame šiuolaikinės operos festivalyje NOA (Naujosios operos akcija). Kūrinį atliks šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“.

Mantas Bendžius pristato naują dainą ir atskleidžia būseną, kuri ją įkvėpė

Mantas Bendžius pristato naują svajingą dainą „Sulėtintam kine“, kurioje ištikimiausi dainininko gerbėjai aptiks kiek kitokį skambesį ir dainavimo manierą. M. Bendžius prasitaria, kad tai ilgai brandinta daina. Nuo jos pirmųjų štrichų iki galutinės versijos praėjo ištisi metai.

Liepa Mondeikaitė, Justinas Lapatinskas ir Simonas Storpirštis susibūrė į įspūdingą muzikini projektą „Mulen Ružo legenda“.

Netikėtas tercetas – talentingieji dainininkai Liepa Mondeikaitė, Justinas Lapatinskas ir charizmatiškasis dainuojantis aktorius Simonas Storpirštis – atskleis skirtingus charakterius ir kartu su gyvo garso grupe bei styginiais instrumentais perkels jus į užburiantį pasaulį unikaliame ir autentiškame muzikiniame projekte „Mulen Ružo legenda“. Specialiai šiam projektui ruošiamos netikėtos aranžuotės bei kuriamas išskirtinis šviesų dizainas.

Ž. Kudirka ir A. Bumšteinas pristato premjerą – korporatyvinę distopiją balsams „Puikus naujas kūnas“

Spalio 19 dieną „Menų spaustuvės“ Juodojoje salėje įvyks korporatyvinės distopijos / probiotinės ekotopijos balsams „Puikus naujas kūnas“ premjera. Šis kūrinys – tai netikėtas dviejų ekscentrikų, kompozitoriaus Arturo Bumšteino ir menininko Žygimanto Kudirkos, bendradarbiavimo rezultatas. Autorių tandemą dar netikėčiau papildo ir kūrinį atliksiantis valstybinio ansamblio „Lietuva“ choras. 8-ojo šiuolaikinės operos festivalio NOA (Naujosios operos akcija) programoje pristatoma premjera nestokos originalumo ir humoro.

„ArtVilnius’22“ parodos „Takas“ kuratorius Vytenis Burokas: „Šiuolaikinis menas išryškina aktualijas ir skaudulius“ (Interviu)

Meno mugėse menininką, Vilniaus dailės akademijos docentą Vytenį Buroką domina ne tik tai, kas atsiduria parodos stenduose ar pakabinama ant galerijos sienų, bet ir visa mugės aplinka. „Įdomu parodyti, ką menininkai sukūrė per metus, bet dar įdomiau apžvelgti kūrybos ir temų tendencijas“, – sako tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’22“ skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodos „Takas“ kuratorius.

Grupė „Skylė“ išskirtiniu koncertu minės solidžią sukaktį - grupės trisdešimtmetį

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ švenčia retą ir garbingą scenos jubiliejų. „Skylei“ sukanka 30 metų. Įprastas skaičius žmogui, tačiau didžiulis pasiekimas muzikos grupei.

Robbie Williamsas jubiliejinį solinės karjeros šou surengs Lietuvoje

Britų dainininkas Robbie Williamsas jubiliejinį solinės karjeros šou surengs Lietuvoje. Oficialiai patvirtinta, kad po šešerių metų pertraukos į mūsų šalį sugrįšiantis Robbie Williamsas kovo 10-ąją dieną koncertuos didžiausioje šalyje „Žalgirio“ arenoje Kaune. Gastrolėse „The XXV Tour“ populiarusis dainininkas pristatys neseniai išleistą jubiliejinį albumą „XXV“ ir atliks visus populiariausius savo hitus.

Mantas Stonkus: Gelminei sunku bučiuotis su manim prie kitų žmonių

Komedija „Gal nedarom tragedijos“ su Giedriumi Savicku, Mantu Stonkumi, Gelmine Glemžaite ir Milda Noreikaite leidosi į gastroles po Lietuvą. Paskelbus spalio ir lapkričio datas, publikos susidomėjimas muša rekordus – kai kur jau prireikė papildomų parodymų. „Sprendžiant iš žiūrovų reakcijos, mums gerai pavyko“, – sako G. Savickas.

Svarbiausios naujojo teatrų sezono naujienos

Įsibėgėja naujasis šių metų teatrų sezonas ir didžiausio bilietų platintojo „Bilietai.lt“ valdoma svetainė „Teatrai.lt“ pristato svarbiausias 2022-2023 metų premjeras. „Teatras prasideda čia!“ devizu besivadovaujanti ir didžiausią spektaklių pasirinkimą siūlanti platforma „Teatrai.lt“ pristato scenos naujienas, kurių teatro mėgėjams nevalia praleisti.

„ArtVilnius’22“ architektės pataria, ką reikėtų žinoti apie meno eksponavimą namuose

Pandemija paveikė mūsų gyvenimo būdą. Ir nors nebesame uždaryti namuose, darbas iš namų tampa įprastu reiškiniu. Kokioje aplinkoje dirbame ir ilsimės? Norėtųsi, kad – įkvepiančioje. Apie meno poveikį darbingumui, nuotaikai, emocijoms kalba daugiau nei 3 tūkstančiai tyrimų, kuriuos dar prieš pandemiją Europoje atliko Pasaulio sveikatos organizacija. Kaip namams parinkti tinkamą meno kūrinį? Tokį, kuris ne tik keltų teigiamas emocijas, bet ir būtų vertingas ir derėtų interjere?

„Electric Ladies“ klipas: nemiegota naktis, gamtos grožis ir prarastos garbanos

„Electric Ladies“ pristato kvapą gniaužiantį vaizdo klipą filmuotą viename gražiausių Lietuvos kampelių – Neringoje, labai ankstų rytą. Savitu stiliumi garsėjančios muzikantės atliko Britney Spears dainos „Toxic“ versiją keturiems smuikams kylant saulei.

Linas Adomaitis naujausią savo turą dedikuoja sūnui Jokūbui

Vienas žymiausių Lietuvos atlikėjų Linas Adomaitis pristato naują pavadinimą savo koncertiniam turui didžiosiose šalies arenose. Estetika ir muzikine prabanga alsuojantys turo pasirodymai drauge su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO vyks gruodžio 22 dieną Klaipėdoje ir gruodžio 27 dieną Kaune.

„8 Kambarys

„8 Kambarys" grįžta į Vilnių ir skelbia apie naują koncertą sostinėje. Populiarioji hiphopo grupė gruodžio 9-ąją dieną surengs koncertą Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO".

Opera „Lokys“ dedikuota lietuviškos muzikos čiurlioniui – kompozitoriui Broniui Kutavičiui

Belaukiant intriguojančio siužeto Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) operos „Lokys“, skirtos 90-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms, kviečiame pasidomėti kuo išskirtinis kompozitorius, kurio vaizduotės ir gabumų dėka pasaulis išgirdo vieną gražiausių kada nors Lietuvoje sukurtų operų.

Rafailas Karpis ir Jokūbas Bareikis kviečia skambiai paminėti John Lennon gimtadienį su The Beatles muzika

Pavasarį Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje ir Kauno filharmonijoje įvykusi premjera „John Lennon Istorija“ jau šį rudenį sugrįžta į koncertų sales. Būdami neoficialūs „The Beatles“ grupės istorijos vėliavnešiai – Jokūbas Bareikis, Rafailas Karpis ir muzikinių projektų agentūra „Pepper Live“, norime skambiai paminėti 82-ąjį Džono Lenono gimtadienį, turėjusį būti šių metų spalio 9 dieną, todėl kviečiame į koncertus, kuriuose atskleisime svarbiausius ir negirdėtus faktus apie „The Beatles“ lyderį ir jo spalvingą gyvenimą bei kartu su gyvo garso grupe atliksime gražiausias muzikanto ir The Beatles dainas.

Saulius Prūsaitis ir Iglė pristato dainą ir turą: išaugome mokytojo ir mokinės santykius

Saulius Prūsaitis ir Iglė pristato naują bendrą kūrinį „Tas jausmas“. Dainą lydi vasaros karščiu dvelkiantis vaizdo klipas, kurį duetas nufilmavo egzotiškoje vietoje. Drauge su dainos premjera jie skelbia ir didelį bendrą koncertinį turą. Gruodį Saulius Prūsaitis ir Iglė surengs dešimt pasirodymų: neaplenks nei mažesnių miestų salių, nei didžiųjų šalies arenų.

„ArtVilnius’22“ projektų zonos kuratorius Valentinas Klimašauskas: „Šiuolaikinis menas yra ypač globalus“

Šių metų tarptautinės meno mugės „ArtVilnius’22“ projektų zona bus transformuota į atvirą, žiūrovus įtraukiančią „miesto mieste“ ekosistemą „Karščiuojantys kūnai“. Jos kūrėjas – šiuolaikinio meno kuratorius, menotyrininkas ir rašytojas Valentinas Klimašauskas. „Man įdomu į ekologijos temą mene pažvelgti plačiau, kalbėti apie minčių, apie informacinių sistemų ekologiją ir apie tai, kaip ekologija susijusi su politika, ekonomika, urbanistika ir kitomis svarbiomis mūsų gyvenimo sritimis“, – sako „ArtVilnius’22“ projektų zonos kuratorius.

Jessica Shy kviečia į svarbiausią gyvenimo koncertą

Dainininkė Jessica Shy kviečia gerbėjus į svarbiausią gyvenimo koncertą. Bene labiausiai klausoma ir geidžiama jaunosios kartos atlikėja gruodžio 16-ąją dieną surengs grandiozinį koncertą „Žalgirio“ arenoje Kaune. Didžiausioje šalyje arenoje skambės ne tik garsiausios Jessica Shy dainos „Rožė“, „Viskas, ką turiu“, „Šokam lėtai“ ir šios vasaros hitas „Tyliai pakuždėk“, bet ir nauji kūriniai iš būsimo albumo.

„Daddy Was A Milkman“ skelbia įspūdingiausią karjeros koncertą su orkestru

Atlikėjas Ignas Pociūnas, žinomas kaip „Daddy Was A Milkman“, ruošiasi įspūdingiausiam karjeros koncertui su orkestru. Gruodžio 14-ąją dieną sukvies gerbėjus į „Žalgirio“ areną Kaune, kur surengs koncertą kartu su Modesto Pitrėno vadovaujamu orkestru. Didžiausioje šalies arenoje naujai suskambės visi populiariausi „Daddy Was A Milkman“ hitai ir naujos dainos.

Prasidėjo krepšinio klubo BC „Wolves“ abonementų ir bilietų į rungtynes prekyba

Pirmadienį (rugsėjo 12 d.) startavo krepšinio klubo BC „Wolves“ abonementų ir bilietų į rungtynes prekyba. Nauji žaidėjai krepšinio pasaulyje BC „Wolves“ pradeda savo kelią Lietuvos krepšinyje. Pirmąjį savo sezoną klubas žais Alytuje, mieste turinčiame krepšinio tradicijas. Klubo BC „Wolves“ abonementus ir bilietus į rungtynes platina didžiausias šalyje bilietų platintojas „Bilietai.lt“.

Rokas Yan žengia svarbų žingsnį karjero – paskelbė apie solinį koncertą unikalioje sostinės erdvėje

Jaunosios kartos kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan, daugeliui atpažįstamas iš tokių kūrinių kaip „Stadionai“, „Surask mane“, „Vasaros mažai“ ar „Vakar vakare“ savo muzikinėje karjero žengia svarbiausią žingsnį – surengs pirmąjį solinį koncertą. Spalio 20 dieną sostinės renginių erdvėje „Kablys + kultūra“ įvyksiantis koncertas atlikėjui tai ilgos muzikinės kelionės atomazga, kurioje pirmą kartą nuskambės būsimo albumo kūriniai.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro abonementas

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pasiruošęs apdovanoti ištikimiausius savo gerbėjus Iki spalio 31 d. interneto svetainėje www.klaipedosmuzikinis.lt perkant ne mažiau kaip po 2 bilietus į nemažiau kaip 3 spektaklius – taikoma 50 procentų nuolaida!

Grupė „Rammstein“: 2023 m. gastroles Europoje pradėsime Lietuvoje

Mūsų šalyje ypač laukiama grupė „Rammstein“ sudrebins Vilnių. Populiarieji Vokietijos industrinio metalo muzikos atstovai 2023-ųjų metų koncertines gastroles Europoje pradės būtent Lietuvoje. „Rammstein“ grandiozinis koncertas ir pirotechnikos šou įvyks gegužės 22-ąją dieną Vingio parke. Manoma, kad grupės „Rammstein“ pasiklausyti į didžiausią koncertinę erdvę po atviru dangumi susirinks rekordinis skaičius gerbėjų. Tai bus vienintelis grupės pasirodymas Baltijos šalyse.

8-toji „Naujosios operos akcija“: pasaulinės premjeros, užsienio svečiai ir jaunųjų analitikų laboratorija

Spalio 14–22 dienomis prodiuserinė kompanija „Operomanija“ kviečia į 8-tąjį NOA (Naujosios operos akcija) festivalį. Po ketverių metų į Vilniaus erdves sugrįžtantis renginys siūlo pratęsti pažintį, o gal kaip tik pirmą kartą atrasti šiuolaikinio muzikos teatro, naujosios operos žanrų įvairovę.

Sėkmingiausias pianistas pasaulyje Richardas Claydermanas koncertuos Vilniuje

„Guinness“ pasaulio rekordų knygoje sėkmingiausiu pianistu pasaulyje tituluojamas Richardas Claydermanas pavasarį koncertuos Lietuvoje. Milijonus gerbėjų turintis garsusis atlikėjas vienintelį pasirodymą mūsų šalyje surengs kovo 11-ąją dieną „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje. Richardas Claydermanas pristatys naujausią dvigubą albumą „Forever Love“. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną sostinėje koncertuosiantis Richardas Claydermanas ne tik atliks garsiausius savo kūrinius „Ballade Pour Adeline“, „Mariage D‘Amour“ ar „Love Story“ - koncerte girdėsime ir naujai suskambusius grupės „Coldplay“ „Viva La Vida“, Edo Sheerano „Perfect Symphony“ hitus bei daugelį kitų naujų kūrinių.

Svarbiausi rugpjūčio mėnesio renginiai Lietuvoje

Trečiasis kalendorinės vasaros mėnuo paprastai yra skirtas poilsiui. Būtent šį mėnesį nemažai lietuvių renkasi atostogoms, per kurias mus džiugins daugybė įvairiausių renginių ir pramogų. Šįkart pristatome ne tik svarbiausius renginius Lietuvoje, bet ir supažindinsime su didžiausiais įvykiais Estijoje bei Latvijoje. Bene svarbiausiu mėnesio įvykiu taps Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės varžybos, kuriose mūsų krepšininkai ruošis 2023 metais vyksiančiai Pasaulio taurei ir kovai dėl „EuroBasket“ trofėjaus.

Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM programa pasakos apie ryšius su savo kūnu, artimaisiais bei supančia aplinka

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

Svarbiausi rugsėjo mėnesio renginiai

Rugsėjis sujaukia daugelio moksleivių ir jų tėvų dienotvarkes ir į didmiesčius grąžina automobilių spūstis. Nepaisant atvėsusio oro, pirmasis mokslo sezono mėnuo mus džiugins daugybe įvairiausių renginių ir pramogų. Bene ryškiausiu įvykiu taps tarptautinis fejerverkų festivalis „Vilniaus fejerija 2022“. Rugsėjo 24 d. vyksiantis Vingio parke Vilniuje bus rengiamas jau 14-ąjį kartą. Nepakartojamas ugnies ir fejerverkų šou džiugins ne tik akį, bet ir ausį - didžiausioje šalyje renginių aikštelėje po atviru dangumi išskirtinį koncertą surengs legendinė Lietuvos roko grupė „Bix“.

„Festivalio kulminacija – fejerverkų profesionalų „Blikas“ įspūdingas ir jaudinantis šou – buvo rodytas garsiausiuose Europos festivaliuose, pelnęs ne vieną apdovanojimą, tad mums tai bus rimčiausias jėgų išbandymas norint dar geriau pasirodyti Vingio parke“, – teigia festivalio „Vilniaus Fejerija“ prodiuserė Nijolė Ruzgienė.

„Vilniaus fejerija 2022“
Rugsėjo 24 dieną Vingio parke Vilniuje

Žiūrovų pamėgtas ir laukiamas tarptautinis fejerverkų festivalis rugsėjo 24 d. pakvies į Vingio parką Vilniuje. Išskirtiniame ir vieninteliame tokiame Lietuvoje renginyje sostinės padangę užlies įspūdingos ugnies ir fejerverkų spalvos bei raštai, lazeriai, šviesos, projekcijos, skambės geriausia ir laiko patikrinta muzika. Šių metų muzikinėje programoje dalyvaus grupė „Bix“, atliksianti pačius garsiausius savo hitus. Konkursinėje programoje varžysis pirotechnikų komandos iš Meksikos, Lenkijos ir Rumunijos, o festivalio kulminacija – fejerverkų profesionalų „Blikas“ įspūdingas ir jaudinantis šou.

Sting
Rugsėjo 25 dieną Kaune
 


Rugsėjo 25-ąją dieną Stingas surengs įspūdingą koncertą „Žalgirio“ arenoje Kaune. Koncertiniame ture „My Songs“ garsujį britų muzikantą lydi roko grupė, kurioje groja Dominicas Milleris (gitara), Joshas Freese'as (mušamieji), Rufusas Milleris (gitara), Kevonas Websteris (klavišiniai), Shane'as Sageris (lūpinė armonikėlė) ir Melissa Musique su Gene'u Noble'u (pritariamasis vokalas). Visuose koncertuose Stingo pasirodymus pradeda išskirtinis svečias - Joe Sumneris.

ATB
Rugsėjo 17 dieną Kaune
 


ATB vieninteliam pasirodymui Baltijos šalyse pasirinko Lietuvą. Daugiau nei 200 tūkst. gerbėjų  Lietuvoje turintis ATB vienintelį pasirodymą surengs „Žalgirio“ arenoje Kaune. 49-erių metų Andre Tannenberger'ui (geriau žinomam kaip ATB) net dvidešimt metų besitęsiančios šlovės galėtų pavydėti daugelis. Vienas geriausių trance muzikos didžėjų ir prodiuserių pasaulyje įrašė ne vieną milijonus gerbėjų visame pasaulyje užkariaujančius hitus. Už juos gerbėjai jį lygina su bene ryškiausiai žėrinčiomis trance muzikos žvaigždėmis tokiomis kaip Paul Van Dyk, Tiësto ir Armin van Buuren.

LP
Rugsėjo 18 dieną Kaune
 


Rugsėjo 18 d. į Kauno „Žalgirio“ areną kviečiami visi charizmatiškos JAV dainininkės LP gerbėjai! Išskirtinė ir nepakartojama Laura Pergolizzi šį sykį grįžta į Lietuvą su savo naujausiu albumu „Churches“, kuris pasirodys spalio pradžioje. Tai šeštasis dainų kūrėjos studijinis darbas, kurio singlai jau išvydo pasaulio šviesą – tai „Goodbye“, „The One That You Love”, „How Low Can You Go” ir „One Last Time”. Koncertas Kaune yra įtrauktas į pasaulinį LP koncertinį turą, kurio metu ji surengs daugiau kaip 60 koncertų skirtingose pasaulio šalyse. Lietuvoje Laura Pergolizzi lankysis nebe pirmąjį kartą ir čia turi savo ištikimų gerbėjų būrį, kuris su kiekvienu kartu vis auga – visi prieš tai buvę dainininkės koncertai buvo anšlaginiai.

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“
Rugsėjo 21 – spalio 9 dienomis Vilniuje ir Kaune

Rugsėjo 21 – spalio 9 dienomis sostinėje vyksiantis Vilniaus tarptautinis teatro festivalio „Sirenos“ programa apims geriausių lietuviškų spektaklių pristatymą ir užsienio teatro meistrų darbus. Didžiųjų salių ir mažų erdvių mylėtojus subursiančio festivalio tikslas – Lietuvos teatro publikai pristatyti „kitokį“ teatrą, tuo pačiu parodant novatoriškus pasaulio scenos menininkų darbus. Šiemet festivalio dalyvių laukia naujas žanras – performatyvios paskaitos, kurias pristatys garsūs užsienio kūrėjai. Nuo 2004 m. vykstanti Lietuvos teatro vitrina šiemet atsinaujino: pirmą kartą festivalyje ši programa bus konkursinė, o svarią patirtį turintys užsienio teatro ekspertai, sudarantys vertinimo komisiją, skirs prizus įsimintiniausiems spektakliams ar kūrėjams. Spektakliai bus rodomi ne tik Vilniuje, kaip įprasta, bet viena diena bus skirta ir spektakliams Kaune, kur svečiams bus suteikta galimybė aplankyti ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ programos dalį.

Vaidas Baumila
Rugsėjo 7 diena Vilniuje
 


Vaidas Baumila įspūdingą vasarą vainikuos sostinėje - surengs koncertą po atviru dangumi. Pasak dainininko, rugsėjo 7-ąją dieną sostinės renginių erdvėje „Vasaros terasa“ įvyksiantis koncertas bus simbolinis vasaros apibendrinimas ir galimybė dar šiek tiek pagyventi šiltojo sezono nuotaikomis. Tai bus triukšmingas ir įsimintinas koncertas, kuriame dainininkas su grupe apibendrins praėjusią vasarą ir ištars jai nuoširdų „ačiū“.

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Helium“
Rugsėjo 7 - 11 dienomis Vilniuje

Menų spaustuvė 15 metų organizavo festivalį – „Naujojo cirko savaitgalis“. Per tiek metų festivalis spėjo „išaugti“ savo pavadinimą, kasmet plėtėsi ne tik festivalio programa, augo dėmesys Lietuvos šiuolaikinio cirko vystymuisi. Šiemet festivalis keičia savo pavadinimą ir nuo šiol bus vadinamas tarptautinio šiuolaikinio cirko „Helium“ vardu. Šių metų festivalio programoje pristatomi įvairialypiai, skirtingų cirko disciplinų pasirodymai, kuriuose bus galima išvysti tris skirtingų Belgijos šiuolaikinio cirko trupių pasirodymus, išskirtinį Švedijos cirko artisčių, feminisčių pasirodymą, o taip pat ir lietuvių kūrėjų darbus. Šių metų festivalio „Helium“ tema gvildens ryšius su savo kūnu, su artimaisiais bei su visus supančia aplinka ir objektais.

Kauno miesto festivalis „Muzika Botanikoje“
Rugsėjo 8-10 dienomis Kaune

Kauno miesto festivalis „Muzika Botanikoje“ pristato išskirtinius koncertus vienoje gražiausių miesto erdvių - VDU botanikos sode! Jūsų laukia Marijono Mikutavičiaus ir Kauno bigbendo, dainininkės GJan bei grupės „Šventinis bankuchenas“. Iki VDU botanikos sode esančios „Hoptrans“ koncertų arenos, kurioje vyks koncertai, kelias veda per gėlynus ir išpuoselėtą sodą. Žiūrovai kviečiami atvykti anksčiau ir pasinaudoti proga apžiūrėti augalus.

Johnas Cleese‘as atsisveikinimo ture „Paskutinė galimybė pamatyti mane prieš mirtį“
Rugsėjo 8 dieną Vilniuje
 


Pirmą kartą Lietuvoje: šiuolaikinės komedijos krikštatėvis Johnas Cleese‘as atsisveikinimo ture „Paskutinė galimybė pamatyti mane prieš mirtį“. Rugsėjo 8 d. sostinės koncertų salėje „Compensa“ pirmą kartą Lietuvoje savo pasirodymą surengs garsus komikas, aktorius, scenaristas ir prodiuseris Johnas Cleese’as. Dažnai tituluojamas šiuolaikinės komedijos krikštatėviu, J. Cleese‘as garsėja savo juodu britišku humoru ir tai, kad jo atsisveikinimo turas vadinasi „Paskutinė galimybė pamatyti mane prieš mirtį“ nieko neturėtų šokiruoti, tačiau vis tiek sukelia kažką labai nostalgiško. Šis turas trunka jau ilgiau kaip devynerius metus ir tai suteikia optimizmo, kad kol kas didysis humoro meistras neturi priežasties pasiduoti. Johnas Cleese’as yra žinomas kaip vienas anglų komikų trupės „Monty Python” įkūrėjų ir ilgiausiai gyvuojančių jos narių. Jis taip pat puikiai pažįstamas iš televizijos serialo „Folčio viešbutis“ („Fawlty Towers“), kuriame buvo scenarijaus bendraautorius ir pats atliko Basilo Fawlty vaidmenį.

„Okean Elzy“
Rugsėjo 10 dieną Kaune
 


Grupė „Okean Elzy“ surengs didelį koncertą Ukrainai paremti. Garsioji Ukrainos roko grupė koncertuos „Žalgirio“ arenoje Kaune. „Okean Elzy“ yra viena populiariausių Ukrainos roko grupių, kurios klausomasi toli už gimtosios šalies ribų. Jų muzika vienija, o unikalus skambesys ir stiprūs tekstai prasiskverbia iki sielos gelmių. Grupės koncertai visada yra jausmingi, kupini nuoširdumo ir meilės. Muzikantai ne kartą užkariavo Lenkijos, Vokietijos, Kanados, JAV, Didžiosios Britanijos, Australijos ir daugelio kitų šalių klausytojų širdis. Tai bus „Pagalba Ukrainai“ turo koncertas, kurio dalis pajamų, gautų pardavus bilietus, bus skirta padėti nuo karo nukentėjusiems vaikams, gydymo įstaigoms ir Ukrainos gynėjams.

Tash Sultana
Rugsėjo 11 dieną Vilniuje
 


Tash Sultana, lyties sau nepriskirianti multiinstrumentalistė, dainininkė, dainų autorė, prodiuserė ir inžinierė, yra vadinama viena daugiausiai dirbančių Australijos muzikos atlikėjų. Tash pradėjo groti gitara nuo trejų metų, kai šį instrumentą gavo dovanų iš savo senelio. Vėliau Tash išmoko groti kitais instrumentais: pianinu, klavišiniais ir sintezatoriumi, bosine gitara, būgnais, mušamaisiais, trimitu, saksofonu, fleita, mandolina ir daugeliu kitų. Tash Sultana vokalo diapazonas siekia 5 oktavas. 2016 m. pasirodė Tash Sultana daina „Jungle“, tapusi virusiniu hitu visame pasaulyje.

Daviso taurės teniso pasaulio čempionatas
Rugsėjo 15-18 dienomis Vilniuje

Daviso taurės – teniso komandinio pasaulio čempionato – mačai po 6 metų pertraukos grįžta į Vilnių! Rugsėjo 15-16 d. „SEB arenoje“ Vilniuje susitiks Ukrainos ir Vengrijos vyrų teniso rinktinės. Dėl Rusijos agresijos savo šalyje žaisti negalintys ukrainiečiai antraisiais namais pasirinko Lietuvos sostinę ir nekantriai laukia visų Lietuvos teniso mėgėjų palaikymo. Rugsėjo 17-18 dienomis į kortus žengs Lietuvos vyrų teniso rinktinė. Geriausi Lietuvos tenisininkai susikaus su Egipto komanda. Centriniame išplėstos „SEB arenos“ korte Lietuvos teniso mylėtojai turės galimybę išvysti geriausio šalies tenisininko Ričardo Berankio, perspektyviųjų Edo Butvilo, Viliaus Gaubo, Ainiaus Sabaliausko žaidimą.

„Saulės kliošas“
Rugsėjo 15 dieną Vilniuje
 


„Saulės kliošas“ ir vėl nori susitikti Vilniuje, visų pamėgtame senamiesčio kieme, ir kviečia kartu palydėti vasarą ir pasitikti rudenį! Minėdama simbolišką rudens gėrybių puotą, grupė prisidės prie jos su nauja daina „Tam pačiam laike“. Puotauti kviečiami visi tie, kurie kurie per vasarą pavargo, ir tie, kuriuos auksinio rudens mielumas jau verčia nerimauti.

Baltijos šalių šonaslydžio (drifto) čempionato didysis finalas
Rugsėjo 11 dieną „Bikernieki“ trasoje ant Raganų kalno Rygoje (Latvija)

Baltijos šalių drifto čempionato didysis finalas rugsėjo 11 d. vyks vienoje pavojingiausių Europoje „Bikernieki“ trasoje ant pragaištingu vadinamo Raganų kalno Rygoje (Latvija). Ši trasa pasižymi reljefo nelygumu, sudėtingais posūkiais ir nedidelėmis saugos zonomis, todėl šoninio slydimo varžybos yra nepamirštama patirtis ne tik vairuotojams, bet ir žiūrovams. Raganų kalnas traukia savo specifika - driftas stebimas ne iš tribūnų, o nuo trasoje esančių kalvų. Bus įrengtas didžiulis vaizdo ekranas, kuriame taip pat bus galima stebėti trasą. Žiūrovai kviečiami atsinešti savo kėdes ir pan. iš namų, kad galėtų patogiai mėgautis Baltijos šalių drifto čempionato didžiuoju finalu.

„The Harlem Globetrotters“
Rugsėjo 21 dieną Taline (Estija)

Į Estiją atvyksta garsieji krepšinio virtuozai „The Harlem Globetrotters“. Pasaulinę šlovę pelnę „The Harlem Globetrotters“ susikūrė 1927 metais ir jau ne vieną dešimtį kartų apkeliavo visą pasaulį – savo išskirtiniu žaidimu ir bendravimu su žiūrovais šou rengiantys krepšininkai pakerėjo ne vieną krepšinio aistruolių kartą. Pasaulinių turų metu krepšininkams teko žaisti ne tik krepšinio aikštelėse, bet ir futbolo stadionuose, bulių arenose, orlaivių pakilimo takuose ir net nusausintuose plaukimo baseinuose. Vienintelis grandiozinis „The Harlem Globetrotters“ krepšinio šou įvyks rugsėjo 21 d, Saku Suurhall arenoje Taline (Estija).
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti