logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Cherchez la Femme / Ieškokite moters

T 2024-05-15 18:00
Vilniaus Rotušė, Vilnius

Cherchez la Femme

Ieškokite moters

 

Kas Ji, kokia stichija ir kur slypi Jos paslaptis?

„Cherchez la Femme– sakytų žymusis Aleksandras Diuma. O mes sakome – pradėkite nuo švelnumo ir svajų. Ieškokite aistros, gracingo pajautimo ar koketuojančio nepažįstamosios žvilgsnio. Ieškokite moters, kurios nenuspėjamą tapatybę bando atskleisti visų laikų kūrėjai ir... nauja ansamblio „Lietuvaprograma „Cherchez la Femme“.

Gegužės 15 d. 18 val. Vilniaus rotušėje įvyks koncertas, kuriame muzikos kalba įsisiūbuos trys stichijos Bona Sforca, Barbora Radvilaitė ir Karmen. Vienam muzikiniam vakarui suskambės trijų skirtingų kompozitorių kūriniai, kuriuos atliks valstybinio ansamblio „Lietuvaorkestras, vadovaujamas vyr. dirigento dr. Egidijaus Kavecko, bei jaunosios kartos operos solistai sopranas Ilona Pliavgo ir bosas-baritonas Martynas Žukauskas.

Georges Bizet „Karmen siuita“ – viena didžiausių būsimos programos intrigų. Liepsnojančio temperamento Karmen su kuo nors supainioti sunku, tačiau kaip suskambėtų lietuviškoji jos versija? Prancūzija savo darbais ir šimtmečius menančiu palikimu stulbina pasaulį, o lietuvių menininkai iki šiol iš jų semiasi kūrybinio įkvėpimo.

Kaip šiuolaikiškus ieškojimus įkvepia praeitis? Muzikinę intrigą ruošia ir žymi lietuvių kompozitorė Jurgita Mieželytė. Koncerte „Cherchez la Femme“ įvyks pasaulinė jos kūrinio premjera „Barbora – perlai ir lelijos“, skirtinai dedikuota tautinių instrumentų orkestrui. J. Mieželytės muzika spalvinga tiek instrumentų sudėtimis, tiek kompozicine technika, o naujas kūrinys pristatomas bendradarbiaujant su Lietuvos kompozitorių sąjunga.

Giedrius Kuprevičius – trečiasis, vienas šviesiausių lietuvių kompozitorių, šiemet minintis garbingą 80-metį. Įprasminant jo kūrybinius nuopelnus, koncerte bus atliekami fragmentai iš operos „Karalienė Bona“, nukelsiantys į didingus LDK laikus ir atskleisiantys dar vieną moteriškumo pradą. Nors karalienė Bona mūsų sąmonėje įsitvirtinusi kaip moteris, gaubiama konfliktų ir tamsių šešėlių, ji į Europos pakraštį atnešė renesansą – meno ir mokslinius pasiekimus, dvaro kultūrą, ekonomikos ir ūkio klestėjimą, madą bei virtuvės naujoves. G. Kuprevičiaus kūryboje toliau ieškosime moters ir vertybinių atsakymų.

Ansamblis „Lietuvanuolat stebina žiūrovus ne tik įspūdingais muzikinio teatro veikalais, bet ir rafinuotomis koncertinėmis programomis. Itin meistriškas nacionalinių instrumentų galimybes iki šiol įrodė tokios programos kaip prancūzų įkvėptas „Bučinys iš Prancūzijosar klasikinės muzikos koncertas „Kartų simfonija. Intriga, žingeidumas, aukšta kokybė bei įvairiapusiškas skambesys – visa tai inspiruoja ne tik Lietuvos ar užsienio klausytojus, bet ir pačius ansambliečius.

Kai 2022 metais ruošėmės prancūzų klasikos premjerai, tikrai buvo įdomu, kaip tokia elegantiška ir pastelinė impresionistinė muzika skambės bei išsiskleis mūsų lietuviškų nacionalinių instrumentų – kanklių, birbynių, lumzdelio – spalvose, kas nėra įprasta. Sumanymas pasiteisino. Mes, kaip muzikantai, plečiame savo galimybes, o ta nauja patirtis, unikalus skambėjimas kartu suintriguoja žiūrovus. Dabar pristatome itin temperamentingą orkestro programą, kuri, tikiu, vėl nustebins, – į koncertą kviečia „Lietuvosvyr. dirigentas E. Kaveckas.

 

RYBINĖ KOMANDA:

Atlikėjai: valstybinio ansamblio LIETUVA orkestras

Solistai: Ilona Pliavgo (sopranas) ir Martynas Žukauskas (bosas-baritonas)

Vyr. dirigentas: dr. Egidijus Kaveckas

Kompozitoriai: Jurgita Mieželytė, Giedrius Kuprevičius ir Georges Bizet

Aranžuotojai: Rūta Raginytė ir Arvydas Jankus

Meno vadovas: Giedrius Svilainis

Ansamblio „Lietuvavadovė: Edita Katauskienė

Programa:

1. Jurgita Mieželytė „Barbora – perlai ir lelijos. Atlieka ansamblio „Lietuvaorkestras

2. Giedrius Kuprevičius. Fragmentai iš operos „Karalienė Bona. Aranžuotoja Rūta Raginytė. Atlieka ansamblio „Lietuvaorkestras, solistai Ilona Pliavgo (sopranas) ir Martynas Žukauskas (bosas-baritonas)

3. Georges Bizet „Karmen siuita. Aranžuotojas Arvydas Jankus. Atlieka ansamblio „Lietuvaorkestras

 

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Cherchez la Femme / Ieškokite moters T 2024-05-15 18:00 Vilniaus Rotušė, Vilnius 21.20
Renginys Cherchez la Femme / Ieškokite moters
Data / Laikas T 2024-05-15 18:00
Renginio vieta Vilniaus Rotušė, Vilnius
Kaina 21.20
Svarbi informacija

Durys atidaromos: ~17:15
Renginio trukmė: ~1:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 6 metų amžiaus imtinai (bilietų kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Norėdami įsigyti 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis vipklientai@bilietai.lt


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Vilniaus Rotušė
Didžioji gatvė 31 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Valstybinis dainų ir šokių ansamblis Lietuva
Valstybinis dainų ir šokių ansamblis Lietuva
Panerių g. 39 03209 Vilnius
+370 69989895/ info@ansamblis-lietuva.lt
Įmonės kodas: 190755366
PVM kodas ND
Renginys Cherchez la Femme / Ieškokite moters
Data / Laikas T 2024-05-15 18:00
Renginio vieta Vilniaus Rotušė, Vilnius
Kaina 21.20
Tas pats organizatorius
Pirkti bilietą (Šiauliai) PER AMŽIUS | Dainų šventės 100-mečiui skirta programa (Šiauliai) PER AMŽIUS | Dainų šventės 100-mečiui skirta programa Šiaulių kultūros centras, Šiauliai
Pirkti bilietą (Kaunas) PER AMŽIUS | Dainų šventės 100-mečiui skirta programa (Kaunas) PER AMŽIUS | Dainų šventės 100-mečiui skirta programa Kauno kultūros centro Girstučio padalinys, Kaunas
Pirkti bilietą (Šiauliai) Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės (Šiauliai) Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės Koncertų salė Saulė, Šiauliai
Pirkti bilietą (Alytus) Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės (Alytus) Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės Alytaus miesto teatras, Alytus
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti