logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Guoda Gedvilaitė (fortepijonas). "Mokytojas ir mokinys''

T 2024-07-17 20:00
Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga

Pianistės Guodos Gedvilaitės koncertinė programa „MOKYTOJAS IR MOKINYS“

Tai dar vienas Palangoje vyksiančio Tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio koncertas, kuris suteiks atostogoms nepakartojamų įspūdžių.

Lietuvos melomanams pianistės Guodos Gedvilaitės pristatyti nereikia. Tarptautinių M. K. Čiurlionio, N. Rubinšteino Paryžiuje ir F. Chopino Hanoveryje pirmųjų vietų laimėtoja ir daugybės kitų konkursų laureatė Lietuvos vardą garsina toli už mūsų šalies ribų. Kiekvienas pianistės koncertas tampa tikra švente klausytojams. Galinti atlikti praktiškai bet kurį fortepijoninį kūrinį, G. Gedvilaitė savo koncertų programoms renkasi tik tuos opusus, kurie turi gilesnę prasmę ir pasakoja kokią nors istoriją.

Ne išimtis ir pasirodymas legendinio Palangos Kurhauzo scenoje, kuriam pianistė pasirinko tarpusavyje tampriais mokytojo ir mokinio ryšiais susijusių romantikų kūrinius.

Pirmoje programos dalyje skambės vokiečių pianisto, dirigento ir kompozitoriaus Carlo Reineckes keturi kūriniai fortepijonui iš 1865 m. sukurto ciklo „Pietų kraštų fantastinės pjesės“. Romantinės epochos atstovas C. Reinecke buvo žymi figūra Vokietijos muzikos pasaulyje. Jis daugiau nei tris dešimtmečius vadovavo žymiajam Leipcigo Gewandhauso orkestrui ir dėste fortepijono specialybę bei kompoziciją konservatorijoje bei išugdė tokias žvaigždes, kaip Edvardas Griegas, Leošas Janačekas, Isaacas Albenizas, Maxas Bruchas ir kt. C. Reinecke‘s klasėje studijavo ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Būtent todėl pirmąją dalį G. Gedvilaitė baigs klausytojų itin pamėgtu M. K. Čiurlionio ciklu „Trys preliudai viena tema“.

Antroje dalyje pianistė kūrinių pagalba pasakos jau kitų genijų istoriją – iškilaus prancūzų kompozitoriaus ir pedagogo Gabrielio Faure ir talentingojo jo studento Maurice Ravelio pažintį ir įtaką kūrybai. Nors mokytojo ir jo mokinio santykiai nebuvo paprasti, Ravelis vadinamas vienu žinomiausiu savo dėstytojo studentu, pasisėmusiu iš savo pedagogo neįkainojamos patirties. Būtent šią istorijos dalį atspindintys G. Faure ir M. Ravelio kūriniai skambės antroje šio koncerto dalyje.

 

PROGRAMA:

I dalis

Carl REINECKE (1824-1910)

Pietų kraštų fantastinės pjesės op. 86 (1865):

Po kiparisais

Bolero

Gondoliera

Neapolio mandolinininkas

Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875-1911)

Trys preliudai viena tema b-moll VL 269-271 (1904-06)

***

II dalis

Gabriel FAURE (1845-1924)

Impromptu op. 25 (1881/2)

Impromptu op. 31 (1883)

Impromptu op. 34 (1883)

Maurice RAVEL (1875-1837)

Alborada del grazioso iš „Miroirs“ (1905)

Pavane pour une infante défunte (1899)

La Valse (1920)

Poeme choregraphique pour orchestre

 

Daugiau informacijos apie Tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org
 
***
Pirkdami bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad renginys būtų fotografuojamas ir/ar filmuojamas, o vaizdinė medžiaga viešinama VšĮ "Klasika LT" internetinėje svetainėje, socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Guoda Gedvilaitė (fortepijonas). "Mokytojas ir mokinys'' T 2024-07-17 20:00 Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga 10.00 - 25.00
Renginys Guoda Gedvilaitė (fortepijonas). "Mokytojas ir mokinys''
Data / Laikas T 2024-07-17 20:00
Renginio vieta Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Kaina 10.00 - 25.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~19:30
Renginio trukmė: ~2:00
Pertraukos: yra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: N-5
Nuolaidos*:
- studentams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą);
- asmenims, turintiems Palangiškio kortelę 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą).
* nuolaidos galioja tik išankstiniams pirkimams, koncerto dieną nuolaidos nebegalioja.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informacijos apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Palangos Kurhauzo koncertų salė
Grafų Tiškevičių al. 1 Palanga Lietuva
Organizatorius
Klasika LT, VšĮ
Šeimyniškių 42-20, Vilnius
apramogos@gmail.com / +37063970702
Įmonės kodas: 302857888
PVM kodas ND
Renginys Guoda Gedvilaitė (fortepijonas). "Mokytojas ir mokinys''
Data / Laikas T 2024-07-17 20:00
Renginio vieta Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Kaina 10.00 - 25.00
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Festivalio atidarymo koncertas. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras ir solistai PopuliarusPopuliarusFestivalio atidarymo koncertas. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras ir solistai Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Pirkti bilietą Pianistas Petras Geniušas. "Pokalbis su Čiurlioniu" PopuliarusPopuliarusPianistas Petras Geniušas. "Pokalbis su Čiurlioniu" Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Pirkti bilietą Martynas Levickis (akordeonas), kamerinis ansamblis "Mikroorkéstra". "Metų laikai" PopuliarusPopuliarusMartynas Levickis (akordeonas), kamerinis ansamblis "Mikroorkéstra". "Metų laikai" Palangos koncertų salė, Palanga
Pirkti bilietą Koncertas visai šeimai "Nuo Milano vienuolyno iki filharmonijos Berlyno...". Kaja ir Klėja Kašubaitės (fortepijonas), aktorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė PopuliarusPopuliarusKoncertas visai šeimai "Nuo Milano vienuolyno iki filharmonijos Berlyno...". Kaja ir Klėja Kašubaitės (fortepijonas), aktorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti