HEBRAJIŠKA MALDA
HEBRAJIŠKA MALDA
Muzikinė kelionė per žydų dvasinį paveldą
ISIDORO ABRAMOWICZ (Izraelis-Argentina, kantorius)
GLEB PYŠNIAK (violončelė)
TADAS MOTIEČIUS (akordeonas)
Programos centre – žydų liturginė ir tradicinė muzika, atgimstanti per jautrią trijų atlikėjų interpretaciją. Garsus kantorius Isidoro Abramowicz (Izraelis-Argentina) kviečia pasinerti į hebrajiškų giesmių pasaulį, kuriame skleidžiasi gilus dvasinis turinys ir emocinis intensyvumas. Koncertinėje programoje kartu pasirodys violončelininkas Glebas Pyšniakas ir akordeonininkas Tadas Motiečius, kurių improvizacinė laisvė ir jautrus muzikalumas kuria intymią, įtaigią atmosferą – tiek drauge su kantoriumi, tiek jų atliekamuose duetų kūriniuose.
Programoje – Josepho Achrono kūriniai, tradicinės žydų giesmės ir kitų kompozitorių muzika, įprasminanti maldą kaip muzikinę išraišką bei kultūrinį paveldą.
Kantorius Isidoro Abramowicz – vienas ryškiausių šiuolaikinės žydų liturginės muzikos atstovų Europoje. Jis dirbo kantoriumi Stokholmo Didžiojoje sinagogoje, o nuo 2019 m. yra Berlyno Pestalozzistraße sinagogos – liberalaus žydų kulto centro, garsėjančio savo išskirtine muzikine tradicija, kylančia iš Louiso Lewandowskio kūrybos – kantorius ir muzikos direktorius.
Gimęs Buenos Airėse, Abramowicz įgijo klasikinį muzikinį ir žydų liturginį išsilavinimą. Jo atliekamuose pasirodymuose susipina aškenazių, sefardų ir Lotynų Amerikos muzikinės tradicijos, sukuriant unikalų, dvasiškai paveikų muzikinį pasakojimą. Abramowicz žinomas dėl savo gebėjimo atgaivinti užmirštus liturginius kūrinius ir kurti sakralios muzikos koncertus, kuriuose organiškai susilieja praeitis ir dabartis.
Nuo 2017 m. jis vadovauja kantorių rengimo programai Abraomo Geigerio koledže, prisidėdamas prie naujos Europos kantorių kartos ugdymo ir formuodamas liberalios žydų liturgijos ateitį, atsakingai derindamas tradicijas ir šiuolaikines menines kryptis.
Per pastarąjį dešimtmetį I. Abramowicz dalyvavo daugybėje reikšmingų meninių ir atminimo projektų. Tarp jų – kompaktinė plokštelė ir koncertų ciklas Schire Simroh, skirtas Arno Nadelio liturginei muzikai, bei albumas Yamim Noraim, kuriame Didžiosioms šventėms skirtos liturginės giesmės skamba naujose aranžuotėse. Taip pat reikšmingas jo pasirodymas Lietuvos nacionalinės filharmonijos salėje bei dalyvavimas projekte Lebensmelodien – muzikiniame atminimo cikle, pristatančiame Holokausto laikotarpiu persekiotų žydų kompozitorių kūrybą.
Kantoriui Abramowicz kantoriavimas – ne tik menas, bet ir malda: su tikslu, balsu ir širdimi.
Gimęs Vilniuje, Glebas Pyšniakas yra vienas ryškiausių Lietuvos violončelininkų, aktyviai koncertuojantis Europoje, JAV ir Azijoje. Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Rimanto Armono klasė) bei Vienos konservatorijoje, kur baigė magistro studijas su pagyrimu (prof. Natalijos Gutman klasė). Tobulinosi su pasaulinio garso meistrais kaip Yo-Yo Ma, Mstislavas Rostropovičius, Ivry Gitlis.
Koncertavo prestižinėse salėse, tarp jų – Concertgebouw Amsterdame, Vienos Musikverein, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, Julliard mokyklos salėje Niujorke. Glebas Pyšniakas yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas, tarp jų – Antonio Janigro, August Dombrovskio ir Karlo Davydovo konkursai.
Atlikėjo duetas su smuikininke Dalia Dėdinskaite DUETTISSIMO sulaukė tarptautinio pripažinimo – „The Guardian“ apie jų albumą rašė: „Šie muzikantai – tikras nušvitimas.“ Po jų pasirodymo prestižiniame 72-ajame Liublianos festivalyje, koncertas buvo įvardytas kaip geriausias viso festivalio kamerinės muzikos pasirodymas.
Nuo 2019 m. Glebas Pyšniakas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, yra Kintų, Tarptautinio Josepho Achrono ir „Kalėdinio Vilniaus“ festivalių meno vadovas.
Tadas Motiečius yra daugkartinis šalies ir tarptautinių konkursų laureatas, seminarų, festivalių, įvairių projektų dalyvis. Už pasiekimus muzikos srityje yra apdovanotas Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus ir prezidentės Dalios Grybauskaitės bei yra pelnęs Karalienės Mortos premiją. Atlikėjas pastaruoju metu yra vienas aktyviausių akordeonistų šalyje, aukščiausiu lygiu atstovaujantis akordeono meną daugelyje prestižinių renginių ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
Šis atlikėjas yra Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos (mokytoja M. Markevičienė) bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (prof. R. Sviackevičius) auklėtinis. 2014 metais studijavo Karališkoje Danijos muzikos akademijoje, vieno iš žymiausių pasaulio pedagogų G. Draugsvoll, akordeono klasėje. Tobulinosi žymiausių pasaulio pedagogų meistriškumo pamokose.
Daugiau nei trisdešimties konkursų Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Čekijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Estijoje, Italijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje ir Kinijoje laureatas. Atlikėjas koncertavo Talino, Rygos, Gdansko ir Kopenhagos muzikos akademijų, Latvijos, Estijos, Čekijos, Italijos, Šveicarijos, Suomijos, Danijos, Kinijos, Australijos, JAV ir Centrinės Amerikos koncertų salėse. Dalyvavo Šveicarijos, Italijos, Prancūzijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos tarptautiniuose akordeono muzikos festivaliuose - seminaruose.
Atlikėjas grodamas įvairios sudėties ansambliuose įsitraukia į unikalius meninius projektus su įvairialypiais teatro kūrėjais. Aktyviai bendradarbiauja su kitų instrumentų atstovais inovatyviuose kamerinės, šiuolaikinės, džiazo, vokalinės muzikos projektuose. Dažnai koncertuoja kaip solistas su pagrindiniais šalies orkestrais ir kameriniais ansambliais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Renginys | Data / Laikas | Renginio vieta | |
---|---|---|---|
HEBRAJIŠKA MALDA | K 2025-09-18 18:00 | Joniškio Raudonoji (Žieminė) Sinagoga, Joniškis |
Renginys | HEBRAJIŠKA MALDA |
---|---|
Data / Laikas | K 2025-09-18 18:00 |
Renginio vieta | Joniškio Raudonoji (Žieminė) Sinagoga, Joniškis |