logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Renata Drozd (sopranas), pianistai Artur Jaroń ir Magdalena Trzebińska. ''Mickevičius dainose''

K 2024-07-18 20:00
Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga

XII tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio koncertas „Mickevičius dainose“

Renata Drozd (sopranas, Lenkija)
Artur Jaroń (fortepijonas, Lenkija)
Magdalena Trzebińska (fortepijonas, Lenkija)

Jaukioje, legendomis apipintoje Palangos Kurhauzo koncertų salėje – romantiškas vakaras, skirtas lietuvių ir lenkų poeto Adomo Mickevičiaus viešnagės Palangoje 200-osioms metinėms.

Lenkų atlikėjai – sopranas Renata Drozd ir fortepijoninis Arturo Jarońo bei Magdalenos Trzebińskos duetas – atliks romantizmo nuotaikos persmelktą programą. Joje skambės pagal A. Mickevičiaus eiles sukurtos dainos, skirtos „širdžiai paguosti“, kupinos meilės ir tėvynės ilgesio, bei mažai girdėti I. Paderewskio ir A. Tansmano duetai.

A. Mickevičiaus apsilankymas Palangoje buvo lemtingas ir pačiam kūrėjui, ir miestui. 1824-ųjų liepą A. Mickevičius atvyko į šį kurortinį miestą gydytis pablogėjusios sveikatos ir, greičiausiai, pirmą kartą gyvenime pamatė jūrą, kuri poetui paliko neišdildomą įspūdį. Ošianti jūra, platūs smėlėti paplūdimiai, kopos, medžiai ir smėlis, tyras oras, maudynės stiprino kūną ir sielą, skatino kūrybą. Viešnagė truko neilgai, tačiau net ir išvykęs A. Mickevičius Palangos nepamiršo ir tapo pirmuoju poetu, prabilusiu pasauliui apie šio miesto grožį.

1828 m. išleistoje poemoje „Konradas Valenrodas“ jis rašė: „…Bet Palangos toj pakrantėj, kur krūtimis triukšmingai jūra baltuodama blaškos ir iš žiočių putotų smėlį sruvenantį pila…“

Tuo metu Palangą valdžiusi grafų Tiškevičių giminė taip pat nepamiršo poeto apsilankymo ir pastatė dvi vilas, pavadintas jo poemų herojų vardais „Aldona“ iš „Konrado Valenrodo“ ir „Gražina“ iš to paties pavadinimo veikalo.

Mickevičiaus romantizmą iš miniatiūrų, kurios tarsi perlai šioje programoje suveriamos į vėrinį, puikiai atskleis žymūs lenkų atlikėjai.

Renata Drozd yra viena ryškiausių Lenkijos vokalisčių, tarptautinių konkursų nugalėtoja, bendradarbiaujanti su visais didžiausiais šios šalies teatrais, kuriuose kuria pagrindinius vaidmenis ne tik operos, bet ir populiariausiose operetėse.

R. Drozd yra pelniusi ne vieną garbingą apdovanojimą, tarp kurių – Kultūros ir tautinio paveldo ministro diplomas už išskirtinius meninius pasiekimus, bei Lenkijos garbės ženklas „Už nuopelnus Lenkijos kultūrai“, taip pat Švietimo kultūros premija.

Pianistas Arturas Jarońas mūsų publikai jau pažįstamas. Jis garsėja kaip solistas ir kamerinių ansamblių atlikėjas, yra grojęs su daugybe žinomų simfoninių orkestrų – Sinfonia Varsovia orkestras, Lenkijos radijo kamerinis orkestras „Amadeus”, Lenkijos radijo ir televizijos orkestras ir kt. Atlikėjas dažnai koncertuoja užsienyje – Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje, Slovakijoje, Ukrainoje ir kt. Kameriniuose ansambliuose grojo su Teresa Żylis-Gara, Malgorzata Walewska, Wieslawu Ochmaun ir Adamu Zdunikowskiu. Be to, jis akomponuoja tokiems smuikininkams solistams kaip Liudmila Worobec-Witek, Saskia Szreder, Bartekas Niziołas, Henrykas Wieniawskis.

2005 m. jis koncertavo „Carnegie Hall“ salėje Niujorke.

A. Jarońas vadovauja muzikos koledžui Kielcėje, už muzikinius pasiekimus ir veiklą gavęs ne vieną apdovanojimą, padaręs ne vieną įrašą, jų tarpe labai retai atliekamą Mendelsono-Bartholdy koncertą fortepijonui ir smuikui kartu su Ludmila Vorobec-Witek.

Kartu su A. Jarońu keturiomis rankomis duetą grosianti Magdalena Trzebińska vertinama kaip puiki kamerinės muzikos atlikėja, daug koncertuojanti Lenkijoje ir užsienyje. Nuo 2021m.  Magdalena Trzebińska koncertuoja su A. Jarońu ir dėsto fortepijono meistriškumo paskaitas.

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org
 
***
Pirkdami bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad renginys būtų fotografuojamas ir/ar filmuojamas, o vaizdinė medžiaga viešinama VšĮ "Klasika LT" internetinėje svetainėje, socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Renata Drozd (sopranas), pianistai Artur Jaroń ir Magdalena Trzebińska. ''Mickevičius dainose'' K 2024-07-18 20:00 Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga 10.00 - 25.00
Renginys Renata Drozd (sopranas), pianistai Artur Jaroń ir Magdalena Trzebińska. ''Mickevičius dainose''
Data / Laikas K 2024-07-18 20:00
Renginio vieta Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Kaina 10.00 - 25.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~19:30
Renginio trukmė: ~2:00
Pertraukos: yra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: N-5
Nuolaidos*:
- studentams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą);
- asmenims, turintiems Palangiškio kortelę 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą).
* nuolaidos galioja tik išankstiniams pirkimams, koncerto dieną nuolaidos nebegalioja.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informacijos apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Palangos Kurhauzo koncertų salė
Grafų Tiškevičių al. 1 Palanga Lietuva
Organizatorius
Klasika LT, VšĮ
Šeimyniškių 42-20, Vilnius
apramogos@gmail.com / +37063970702
Įmonės kodas: 302857888
PVM kodas ND
Renginys Renata Drozd (sopranas), pianistai Artur Jaroń ir Magdalena Trzebińska. ''Mickevičius dainose''
Data / Laikas K 2024-07-18 20:00
Renginio vieta Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Kaina 10.00 - 25.00
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Festivalio atidarymo koncertas. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras ir solistai PopuliarusPopuliarusFestivalio atidarymo koncertas. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras ir solistai Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Pirkti bilietą Pianistas Petras Geniušas. "Pokalbis su Čiurlioniu" PopuliarusPopuliarusPianistas Petras Geniušas. "Pokalbis su Čiurlioniu" Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Pirkti bilietą Martynas Levickis (akordeonas), kamerinis ansamblis "Mikroorkéstra". "Metų laikai" PopuliarusPopuliarusMartynas Levickis (akordeonas), kamerinis ansamblis "Mikroorkéstra". "Metų laikai" Palangos koncertų salė, Palanga
Pirkti bilietą Koncertas visai šeimai "Nuo Milano vienuolyno iki filharmonijos Berlyno...". Kaja ir Klėja Kašubaitės (fortepijonas), aktorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė PopuliarusPopuliarusKoncertas visai šeimai "Nuo Milano vienuolyno iki filharmonijos Berlyno...". Kaja ir Klėja Kašubaitės (fortepijonas), aktorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti