logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Sonata ir Rokas Zubovai (fortepijonas). ''Miške su Grieg, Dvořák ir Čiurlioniu''

S 2024-07-14 20:00
Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga

XII tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis pristato  

Sonatos ir Roko Zubovų fortepijoninio dueto programą 

„Miške su Grieg, Dvořák ir Čiurlioniu

Koncertinė programa į vieną muzikinę kelionę apjungia tris labai skirtingų tautų – čekų, norvegų ir lietuvių – nacionalinius kompozitorius. Kiekvienas šių kompozitorių sukūrė tai, ką šiandien galime vadinti tos tautos muzikiniu portretu. Kas jungia šiuos tokius skirtingus ir nepakartojamus kompozitorius, kokios charakteristikos sieja šias tris toli viena nuo kitos gyvenančias tautas ir kultūras? 

Visi trys kompozitoriai, Čiurlionis, Griegas ir Dvořákas, dažnai sėmėsi įkvėpimo iš savo tautų neatmenamos praeities – legendų, pasakų, senųjų dainų, pasirinkdami ten esančius personažus ir siužetus, panaudodami charakteringas dainų intonacijas, tautinių šokių ritminius elementus. Bet nemažiau svarbus jiems buvo ir jautrus tėvynės gamtos grožio pergyvenimas, pagimdęs ne vieną įkvėptą lengvai atpažįstamą Norvegijos, Čekijos ar Lietuvos muzikinį peizažą.

Programoje sugretinti trys šiuos autorius reprezentuojantys labai skirtingi kūriniai, kuriuos vienija juose susipinantis legendų, padavimų, pasakų ir fantazijų pasaulis bei nepaprastai jautriai perteiktas tuos pasaulius supančios gamtos slėpiningas ir kerintis grožis.

Debiutinis Zubovų dueto koncertas įvyko 1997 m. Čikagoje, JAV. Duetas buvo pakviestas koncertuoti UNESCO Tautų rūmuose Ženevoje ir Karalių rūmuose Varšuvoje bei daugelį kitų prestižinių salių. Su koncertais jie aplankė daugumą didžiųjų Amerikos ir Kanados miestų, Argentiną ir Urugvajų, daugelį Europos šalių (Jungtinę Karalystę, Airiją, Norvegiją, Suomiją, Nyderlandus, Belgiją, Prancūziją, Italiją, Šveicariją, Vokietiją, Lenkiją, Latviją, Slovėniją, Vengriją, Serbiją, Ukrainą, Sakartvelą), taip pat Pietų Korėją ir Iraną. Duetas buvo pakviestas dalyvauti tarptautiniuose festivaliuose: Norvegijoje (Norskmusikfestucke, 2001), Prancūzijoje (Berlioz, 2003), Italijoje (Cita di Castello, 2004), Slovėnijoje (Ljubljana, 2010), Vokietijoje (Usedom, 2011), Suomijoje (Rauma, 2013), Ukrainoje (Kijevo Velykų muzikos festivalis, 2018), Nyderlanduose ( „Vocallis“, 2021) ir Lietuvoje („Pažaislio“, „Marių klavyrai“, „Klaipėdos pavasaris“, „Jauna muzika“, „Permainų muzika“, „Gaida“, „Šiaulių fortepijoninių duetų festivalis“ ir kt. ).

Zubovų duetas koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Chersono simfoniniu orkestru (Ukraina), Kauno simfoniniu orkestru, Šiaulių, Klaipėdos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, Valstybiniu Vilniaus kvartetu, Čiurlionio kvartetu, taip pat chorais „Aukuras“, „Aidija“, Vilniaus universiteto, „Jauna muzika“, „Polifonija“, „Dainava“ (JAV), „Ave Musica“ (JAV). Duetas atliko daugiau nei 10 skirtingų kompozitorių jiems parašytų kūrinių pasaulines premjeras.

Pianistai vykdo edukacines programas Lietuvos miestuose, 2005-2019 m. organizavo kasmetinį tarptautinį muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“ Neringoje.

 

PROGRAMA:

„Miške su Grieg, Dvořák ir Čiurlioniu“/

“In the Forest with Grieg, Dvořák and Čiurlionis

Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875–1911)

Andante iš Styginių kvarteto c-moll (transkripcija fortepijonui 4 rankoms)

Edvard GRIEG (1843–1907)

Iš siuitos Nr. 1 „Peras Giuntas“ (Peer Gynt), op. 46:
„Ryto nuotaika“ (Morgenstemning)
„Anitros šokis“ (Anitras dans)
„Kalnų karaliaus oloje“ (I Dovregubbens hall)

Iš siuitos Nr. 2 „Peras Giuntas“ (Peer Gynt), op. 55:
„Nuotakos pagrobimas. Ingridos rauda“ (Bruderovet. Ingrids klage)
„Pero Giunto sugrįžimas namo. Audringas vakaras jūroje“ (Peer Gynts hjemfart. Stormfull aften på havet)
„Solveigos daina“ (Solveigs sang)

Antonín  DVOŘÁK (1841–1904)

„Iš Bohemijos miškų“ (Ze Šumavy), op. 68, B133:
„Verpimo kambaryje“ (Na přástkách)
„Prie Juodojo ežero“ (U Černého jezera)
„Raganų naktis“ (Noc filipojakubská)
Sargyboje (Na čekání)
„Tylūs miškai“ (Klid)
„Neramiais laikais“ (Z bouřlivých dob) 

Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS

Simfoninė poema „Miške“, VL 1 (transkripcija fortepijonui 4 rankoms)

 

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org
 
***
Pirkdami bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad renginys būtų fotografuojamas ir/ar filmuojamas, o vaizdinė medžiaga viešinama VšĮ "Klasika LT" internetinėje svetainėje, socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.

 

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Sonata ir Rokas Zubovai (fortepijonas). ''Miške su Grieg, Dvořák ir Čiurlioniu'' S 2024-07-14 20:00 Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga 10.00 - 25.00
Renginys Sonata ir Rokas Zubovai (fortepijonas). ''Miške su Grieg, Dvořák ir Čiurlioniu''
Data / Laikas S 2024-07-14 20:00
Renginio vieta Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Kaina 10.00 - 25.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~19:30
Renginio trukmė: ~2:00
Pertraukos: yra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: N-5
Nuolaidos*:
- studentams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą);
- asmenims, turintiems Palangiškio kortelę 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą).
* nuolaidos galioja tik išankstiniams pirkimams, koncerto dieną nuolaidos nebegalioja.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informacijos apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Palangos Kurhauzo koncertų salė
Grafų Tiškevičių al. 1 Palanga Lietuva
Organizatorius
Klasika LT, VšĮ
Šeimyniškių 42-20, Vilnius
apramogos@gmail.com / +37063970702
Įmonės kodas: 302857888
PVM kodas ND
Renginys Sonata ir Rokas Zubovai (fortepijonas). ''Miške su Grieg, Dvořák ir Čiurlioniu''
Data / Laikas S 2024-07-14 20:00
Renginio vieta Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Kaina 10.00 - 25.00
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Festivalio atidarymo koncertas. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras ir solistai PopuliarusPopuliarusFestivalio atidarymo koncertas. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras ir solistai Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Pirkti bilietą Pianistas Petras Geniušas. "Pokalbis su Čiurlioniu" PopuliarusPopuliarusPianistas Petras Geniušas. "Pokalbis su Čiurlioniu" Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Pirkti bilietą Martynas Levickis (akordeonas), kamerinis ansamblis "Mikroorkéstra". "Metų laikai" PopuliarusPopuliarusMartynas Levickis (akordeonas), kamerinis ansamblis "Mikroorkéstra". "Metų laikai" Palangos koncertų salė, Palanga
Pirkti bilietą Koncertas visai šeimai "Nuo Milano vienuolyno iki filharmonijos Berlyno...". Kaja ir Klėja Kašubaitės (fortepijonas), aktorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė PopuliarusPopuliarusKoncertas visai šeimai "Nuo Milano vienuolyno iki filharmonijos Berlyno...". Kaja ir Klėja Kašubaitės (fortepijonas), aktorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė Palangos Kurhauzo koncertų salė, Palanga
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti