logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Opera ''GEROS DIENOS!'' | Kaunas

S 2024-09-08 16:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kaunas

„Geros dienos!“

Opera 10 kasininkių, prekybos centro garsams ir fortepijonui
 

Operos „Geros dienos!“ siužetą kuria skirtingi kasininkių likimai, paprastai slepiami po dirbtinės šypsenos ir mechaniško aptarnavimo – „Laba diena!“, „Ačiū!“, „Geros dienos!“ – kauke. Kasdienybėje nepastebimos, robotus primenančios pardavėjos operoje veikia kaip ryškūs personažai. Pardavėjų mintys, žiūrovams girdimos jų CV išklotinės tampa trumpa, individualia drama. Kasininkių charakteriai – tai lengvai atpažįstami tipažai, įkūnijantys universalias realijas. Operos librete susipina šnekamoji, literatūrinė kalba bei nūdienos aktualijos.

Prekybos centro atmosferą atkuria dienos šviesos lempų ir aplinkos garsų instaliacija, sujungianti žiūrovų salę su scenoje veikiančių 10 kasininkių erdve. Scenos apipavidalinimas minimalus: prekės – tarsi privaloma, pažodinė supermarketo dekoracija – operoje veikia muzikiniu ir žodiniu pavidalais.

Pagrindinis operos garsas – tai nuolatinis pypsėjimas, lydintis skenuojamą prekę. Jis tai prityla, tai garsėja, tačiau niekada nesiliauja. Kasininkių dainos, akompanuojamos šio garso, savo monotoniškumu primena apsipirkimo procesą. Operoje „Geros dienos!“ muzika pabrėžia personažų mintis, padeda jas išgirsti.

Operos kūrėjos vengia moralizuojančio tono: kritiškas požiūris į kapitalizmą atskleidžiamas su humoru, pasitelkus ironiją ir poeziją. Skirtingų kasininkių likimų mozaika susilieja į bendrą chorą – universalią poemą, teigiančią vartojimo malonumą.
 

Kūrybinė grupė

Koncepcijos autorės: Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė

Libreto autorė Vaiva Grainytė

Kompozitorė ir muzikos vadovė Lina Lapelytė

Režisierė ir scenografė Rugilė Barzdžiukaitė

Šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas

Kostiumų dailininkė Daiva Samajauskaitė

Garso režisierius Arūnas Zujus

Prodiuseris Operomanija
 

Kasininkės: Indrė Anankaitė-Kalašnikovienė, Liucina Blaževič, Vida Valuckienė, Anna Miščenko, Lina Valionienė, Rima Šovienė, Milda Švelnienė, Rita Račiūnienė, Svetlana Bagdonaitė, Kristina Svolkinaitė

Apsauga: Kęstutis Pavalkis (fortepijonas)
 

2013 m. Tarptautinis teatro institutas (ITI) operą „Geros dienos!“ atrinko į konkurso „Music Theatre NOW“ finalą (Scenos menų bienalė, Jončiopingas, Švedija) – spektaklis įvertintas Globe Teana-Theatre Observation prizu. 2014 m. opera „Geros dienos!“ apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausias 2013 m. lietuvių autorių pastatymas; taip pat pelnė du „Baltijos teatro festivalio“ prizus (Ryga, Latvija) bei pagrindinį festivalio „Fast Forward“ (Braunšveigas, Vokietija) prizą. Spektaklis pristatytas įvairiuose tarptautiniuose muzikos, teatro ir operos festivaliuose Lietuvoje, JAV, Kinijoje, Rusijoje, Latvijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Ukrainoje, Portugalijoje, Nyderlanduose, Italijoje ir daugiau kaip 30 reikšmingų festivalių ir organizacijų, tokių kaip Teatro Argentina (Roma), Munich Kammerspiele, „Auksinė kaukė“ (Maskva), Maria Matos (Lisabona), Shanghai Dramatic Arts Centre, „Operadagen Rotterdam“ ir daugelyje kitų. Opera transliuota BBC Radio 3 ir Lietuvos nacionalinio radijo eteryje. 2018 m. išleista „Geros dienos!“ vinilinė plokštelė.
 

Kritiniai atsiliepimai

Šmaikštų, žavinga ir santūriai diversiška. Subtiliai ir sąmojingai perteikta kapitalizmo spąstų ir liguisto vartotojiškumo kritika.

Steve Smith, The New York Times
 

Tvirtai sukonstruotas, daugiasluoksnis kūrinys, kurio humoras persmelktas melancholijos.

Alex Ross, The New Yorker
 

Tai tarytum mini šedevras. Nei pridėsi, nei atimsi – labai vientisa, labai paprasta ir labai tikra.

Jonas Mekas, www.jonasmekas.com
 

Juodosios komedijos šedevras… suvyniotas į užburiančią, beveik liturginę ramybę.

Justin Davidson, New York Magazine
 

…minimalistinės tekstūros, atgaivinančios kasdienio gyvenimo sūkurį – banalybę, transformuotą į meną. Opera sąmojinga ir kandi.

Heidi Waleson, The Wall Street Journal
 

Trukmė: 55 minutės

Premjera: 2011 m. balandžio 11 d., Šiuolaikinio meno centras, IV Šiuolaikinės operos festivalis NOA – trumpametražė versija. 2013 m. rugsėjo 28 d., Menų spaustuvė, X Tarptautinis Vilniaus teatro festivalis „Sirenos“ – pilnametražė versija

Kūrinys lietuvių kalba su anglų kalbos subtitrais

Renginio nuoroda: http://www.operomanija.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
Opera ''GEROS DIENOS!'' | Kaunas S 2024-09-08 16:00 Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kaunas
Renginys Opera ''GEROS DIENOS!'' | Kaunas
Data / Laikas S 2024-09-08 16:00
Renginio vieta Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kaunas
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~16:00
Renginio trukmė: ~1:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių kalba su anglų kalbos subtitrais
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-8
Nuolaidos: netaikomos


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų grąžinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informacijos apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Organizatorius
Operomanija, VŠĮ
Justiniškių g. 103-3, Vilnius
info@operomanija.lt / +37061630814
Įmonės kodas: 301863621
PVM kodas ND
Renginys Opera ''GEROS DIENOS!'' | Kaunas
Data / Laikas S 2024-09-08 16:00
Renginio vieta Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kaunas
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Išparduota Opera ''GEROS DIENOS!'' | Kaunas IšparduotaIšparduotaOpera ''GEROS DIENOS!'' | Kaunas Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kaunas
Išparduota Opera ''GEROS DIENOS!'' | Kaunas IšparduotaIšparduotaOpera ''GEROS DIENOS!'' | Kaunas Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kaunas
Išparduota Opera ''GEROS DIENOS!'' | Kaunas IšparduotaIšparduotaOpera ''GEROS DIENOS!'' | Kaunas Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kaunas
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti