logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

PRARASTA KATARINOS BLUM GARBĖ | rež. Agnius Jankevičius

Š 2024-05-04 18:00
Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiauliai
Aktorė AISTĖ ŠEŠTOKAITĖ nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“ (2022 m.) aktorės kategorijoje už Katarinos Blum vaidmenį spektaklyje „Prarasta Katarinos Blum garbė“.
 
PRARASTA KATARINOS BLUM GARBĖ
 
Pagal H. Böll apysaką
 
Kriminalinė - muzikinė byla
 
Trukmė – 3,5 val., viena pertrauka
Premjera – 2022 m. rugsėjo 10 d.
 
Režisierius ir inscenizacijos autorius - Agnius Jankevičius
Scenografė ir kostiumų dailininkė - Laura Luišaitytė
Vaizdo projekcijų autorius - Rimas Sakalauskas
Šviesų dailininkas - Darius Malinauskas
Muzika - Agnius Jankevičius
 
Vaidina:
Katarina Blum – Aistė Šeštokaitė
Hubertas Blorna – Josif Baliukevič
Trudė Blorna – Jūratė Budriūnaitė
Komisaras Beicmanė – Arnoldas Jalianiauskas
Aloyzas Štroiblėderis – Rolandas Dovydaitis
Kurjeris – Severinas Norgaila
Moteris – Rimanta Krilavičiūtė
Operatorius seklys – Mindaugas Jurevičius
Muzikantai-policijos komisariato darbuotojai – Pijus Ganusauskas, Severinas Norgaila, Rusnė Navickaitė, Arnoldas Jalianiauskas
Vaizdo projekcijose: Aidas Matutis, Vilija Paleckaitė, Eduardas Pauliukonis, Rolandas Dovydaitis, Anicetas Gendvilas, Aistė Šeštokaitė, Tautvydas Galkauskas, Saulius Čiučelis.
 
Ramaus būdo, nepriekaištingos reputacijos mergina – Katarina Blum – dirba namų tvarkytoja pasiturinčių miestiečių namuose. Vieną vakarą, gavusi bičiulės kvietimą, Katarina nuvyksta į vakarėlį, kuriame susipažįsta su simpatišku vaikinu ir praleidžia su juo naktį. Ryte nubudusi vaikino neberanda, o į jos butą įsiveržusi policija Katariną suima kaip teroristinės grupuotės, su kuria siejamas vaikinas, bendrininkę. Katarinos vardas iškart atsiduria žiniasklaidos dėmesio centre. Policija kruopščiai narsto įtariamosios gyvenimą: jos užrašų knygutes, taupomosios kasos sąskaitų išrašus, pajamas, išlaidas, asmeninius laiškus, automobilio kilometražą. Spaudoje pasirodo skambios antraštės, o Katariną pažinoję žmonės pirmiausia skuba gelbėti savo reputaciją. Paradoksalu, bet šiame „tiesos ieškojimo“ procese niekam nerūpi tikroji tiesa –  išimtys čia pateikiamos kaip taisyklės, abejonės – kaip kaltinimai, bereikšmės frazės perrašomos pakeičiant sakinių struktūrą, kablelių ir žodžių vietą. Taip iš musės padaromas dramblys.
Režisierius Agnius Jankevičius Katarinos Blum istoriją pasakoja, pasitelkdamas populiarių TV muzikinių pokalbių šou formatą. Spektaklio turinys publikai pateikiamas tarsi tai būtų dinamiškas, humoristinis, šmaikščių interviu ir gyvai atliekamų muzikinių numerių prismaigstytas „Vėlyvo vakaro šou“. Šis spektaklis, kurio žanras žaismingai apibūdinamas kaip muzikinė-kriminalinė byla, yra tarsi lengva miuziklo parodija, kurioje netrūksta humoro, ironijos ir kritiško žvilgsnio į šių dienų  visuomenę. Gyvai atliekama muzika ir dainomis pripildytas pastatymas  atveria daugeliui mūsų mažai pažįstamus sensacingų istorijų „darymo“ užkulisius, kuriuose eiliniai gyvenimai lengvabūdiškai paverčiami intriguojančiais šou.
Katarinos Blum istorija, rodos, parašyta šiomis dienomis, tačiau Nobelio premijos laureato Heinricho Böllio romanas, pagal kurį sukurtas spektaklis, pasirodė prieš 50 metų. Dar ir šiandien aktualumu pribloškiantis pasakojimas buvo kuriamas realių įvykių pagrindu ir vos pasirodęs sulaukė didelio politinio rezonanso Vokietijoje. Tuo metu neatsakingų, besivaikančių sensacijų žurnalistų pagalba bendradarbiavimu su kairiųjų pažiūrų ekstremistais buvo apkaltinta daug Vakarų Vokietijos piliečių. Nors beveik visi spaudos išviešinti įtarimai nepasitvirtino, tačiau kai kuriems iš apkaltintųjų buvo negrįžtamai sugadinta reputacija, psichinė ir fizinė sveikata. H.Böllis gerai pažinojo „nešvarių“ žaidimų užkulisius ir šią savo patirtį suguldė į apysaką apie eilinę merginą Katariną Blum.
Spektaklis „Prarasta Katarinos Blum garbė“ kalba apie kiekvieno mūsų asmeninio saugumo pažeidžiamumą, greitai tirpstančią ribą tarp privatumo ir viešumo, apie atsitiktinių aplinkybių ir medijų poveikį, apie nesibaigiančias manipuliacijas, variacijas, interpretacijas, veidmainystes ir melagystes, su kuriomis susiduriame kiekvieną dieną.
 
Apdovanojimai:
XXXIX Lietuvos profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ pagrindinis prizas UŽ GERIAUSIĄ SPEKTAKLĮ (Rokiškis, 2023 m. kovo mėn.)
 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
PRARASTA KATARINOS BLUM GARBĖ | rež. Agnius Jankevičius Š 2024-05-04 18:00 Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiauliai 15.00 - 22.00
Renginys PRARASTA KATARINOS BLUM GARBĖ | rež. Agnius Jankevičius
Data / Laikas Š 2024-05-04 18:00
Renginio vieta Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiauliai
Kaina 15.00 - 22.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 30 min. iki spektaklio pradžios
Renginio trukmė: 3:45
Pertraukos: -
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: ne
Nuolaidos:
moksleiviams, studentams, senjorams, žmonėms su negalia, POLA nariams.
 
Papildoma informacija:
Nuolaidos: moksleiviams, studentams, senjorams, žmonėms su negalia. Bilietų patikros metu būtina pateikti pažymėjimą.
Informacija žmonėms su negalia (vežimėliuose): įleidžiami nemokamai, užimant jiems skirtas pažymėtas vietas: Parteryje 1-2 eilės vietos N (dešinė) ir 2 eilė vieta N (kairė) bei balkone. Nemokamas bilietas išduodamas Teatro kasoje arba susisiekus su administracija.
Informacija žmones su negalia lydinčiam asmeniui: pagal galimybes įleidžiami nemokamai. Nemokamas bilietas išduodamas Teatro kasoje arba susisiekus su administracija.
Administracijos kontaktai: tel. +370 68612616 , el. p. info@vsdt.lt


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Organizatorius
Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Tilžės g. 155, Šiauliai
8 41 524968/teatras@vsdt.lt
Įmonės kodas: 190755170
PVM kodas ND
Renginys PRARASTA KATARINOS BLUM GARBĖ | rež. Agnius Jankevičius
Data / Laikas Š 2024-05-04 18:00
Renginio vieta Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiauliai
Kaina 15.00 - 22.00
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą PUARO | rež. Gildas Aleksa PUARO | rež. Gildas Aleksa Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiauliai
Pirkti bilietą R. Kmita | REMYGA | Rež. O. Koršunovas R. Kmita | REMYGA | Rež. O. Koršunovas Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiauliai
Pirkti bilietą Teatro dirbtuvės ŠIANDIEN AŠ AKTORIUS! Teatro dirbtuvės ŠIANDIEN AŠ AKTORIUS! Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Mažoji salė, Šiauliai
Pirkti bilietą SKRAIDANTIS TRAVOLTA | rež. Toms Treinis SKRAIDANTIS TRAVOLTA | rež. Toms Treinis Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiauliai
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti