logo
Select period
Search from map
Menu

KAIME NĖRA WI-FI || Lėlių ir objektų spektaklis vaikams

Su 02/04/2023 12:00
Show descriptionHide description
Lėlių ir objektų spektaklis vaikams „Kaime nėra WI-FI“
Pagal Danguolės Kandrotienės knygą „Spintos istorijos“
 
Tai pasakojimas apie mergaitę, kuri, vieną dieną užlipusi į senelių palėpę, atranda joje gyvų ir (kas svarbiausia!) turinčių ką papasakoti daiktų pasaulį. Briedžio galva, senelio dviratis, močiutės aukštakulniai ir net tualetas: visi čia pamena pačias svarbiausias – tiek meilės, tiek anų laikų mados ar papročių – istorijas... Šie, „ant aukšto“ užsilikę, niekam nebereikalingi rakandai pyksta ir juokiasi, skaldo anekdotus, patarles ir kviečia susimąstyti: ar tikrai viskas, ko mes nežinom, nesuprantam, yra, kaip sako spektaklio herojė, taip boring?
Spektaklį kuria „Lėlės“ teatro žiūrovams jau gerai pažįstama jauna, ambicinga ir humoro nestokojanti menininkų komanda. Režisierius Šarūnas Datenis ir dailininkas Antanas Dubra sėkmingai dirba kartu nuo pat pirmojo, Auksinį scenos kryžių pelniusio savo spektaklio „Gaidelis pinigautojas“. Su spektakliu „Čia buvo / čia nėra“ prie jų prisijungė ir kompozitorius Vytautas Leistrumas, o vėliau, statant „Pinokį“ ir dramaturgė Teklė Kavtaradzė.
„Anksčiau telefoną naudodavai dešimt metų, o dabar – daugiausia dvejus, automobiliu būdavo važinėjama penkiasdešimt metų, o dabar – gerai, jei dešimt. Esame pripratę ką nors panaudoję tuoj pat tą daiktą išmesti, o anksčiau daiktai turėdavo savo istoriją – svarbią ir įdomią, kurią, kad nenugrimztų į nežinią, reikia žinoti kaip močiutės senuosius receptus, – spektaklio idėją pristato režisierius Š. Datenis. – Mūsų spektaklyje pakojama stebuklinė istorija apie palėpėje prabilusius daiktus: mergaitė atvyksta į kaimą su tėvais, staiga ji supranta, kad čia nėra interneto, ir susipykusi su tėvais, nes daugiau kaime juk nėra ką veikti, užlipa tvarkyti palėpės. Čia jai atgyja ir savo istorijas pradeda pasakoti įvairiausi daiktai…”
 
Režisierius: Šarūnas DATENIS
Adaptacijos autorė, dramaturgė: Teklė KAVTARADZĖ
Dailininkas: Antanas DUBRA
Kompozitorius: Vytautas LEISTRUMAS
Šviesų dailininkas: Vytautas NOVICKAS
Vaizdo projekcijų autorius: Tomas JOKŪBONIS
Choreografė: Sigita MIKALAUSKAITĖ
 
Vaidina:
Karolis Algimantas BUTVIDAS
Irmantas JANKAITIS
Lijana MUŠTAŠVILI
Imantas PRECAS
Indrė STORPIRŠTIENĖ / Dovilė KERŠYTĖ
 
Trukmė: 50 min.
Premjera - 2019 m. birželio 28 d.
 
Spektaklio sukūrimą rėmė LR kultūros ministerija
 

Events website: https://www.teatraslele.lt/irasas/spektakliai/vaikams/kaime-nera-wi-fi/

Events

No results have been found for your request.
Loading...
Reload