logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

La Femme - Paris-Hawaï Tour 2024

Pn 2024-05-31 19:00
Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius

Į Lietuvą atvyksta prancūzų muzikos eksportas ir spalvingieji „La Femme“

Sunku įsivaizduoti labiau prancūziškesnę grupę nei „La Femme“. Jie tiesiog dvelkia šaunumu, yra savaip autentiški ir kupini fantastiškų melodijų. Ši vis garsiau pasaulyje skambanti grupė iš Prancūzijos išbando įvairiausius kostiumus: psichodeliką, surf-roką, šansoną, pankroką, elektroniką, krautroką ir kitus – su visais jais atrodo fantastiškai ir skamba išties prašmatniai. Šiandien „La Femme“ yra bene didžiausia roko grupė gimtojoje Prancūzijoje. Tikras šalies muzikos eksportas ir netgi pasididžiavimas. Muzikos agentūra „8 Days A Week“ džiaugiasi, jog vieną ryškiausių vardų Europos muzikos scenoje pavyko pirmą kartą prisivilioti į Vilnių.

Jei „La Femme“ vardas tau naujiena, dabar pats metas su jais susipažinti. Jie 100 % prancūzai ir tokie iki kaulų smegenų. Ne tiek ir daug vardų iš Prancūzijos taip sėkmingai skrodžia pasaulį. Eik, atrask ir tuo džiaukis. Istorinis Lukiškių kalėjimo kiemas vieninteliam „La Famme“ pasirodymui Baltijos šalyse – pats tas ir labai intriguoja. Labai laukiam, kviečiam ir rekomenduojam! Juk jie geriausiai vertinami būtent gyvai. Kūriniai, iš įrašų „La Femme“ koncertuose perkonstruojami į judančius paveikslus be veikėjų. Belieka laikyti špygas už gerą orą ir planuoti dar vieną naują pažintį.

Presale’as bus įjungtas lapkričio 14 d. ryte.
Stok į eilę!

Išankstiniai koncerto reikalai

Išankstiniai bilietai visada pigiau. Bilietų į „La Femme“ pasirodymą Vilniuje prekyba prasidės penktadienį, lapkričio 17 d., tačiau jau šiandien prisiekę „La Famme“ fanai gali sutaupyti. Tiesa, tam reikia specialaus kodo iš „8 Days A Week”. Parašyk mums žinutę feisbuke adresu www.8dw.lt, duosim nuolaidos kodą ir pigiausi bilietai bus tavo kišenėje. Bilietų su kodais kiekis ribotas ir jie brangs. Kodai galios iki lapkričio 17 d.

Žanro klasika – pigiausių bilietų užteks greičiausiems.
Raginam bilietais pasirūpinti iš anksto.
O ko čia delsti?

Šiemet „La Femme“ išleido puikiai įvertintą albumą „Paris-Hawaï“. Grupė tyrinėja muzikos istoriją ir ateitį savo ekscentrišku ir netradiciniu skambesiu. Penktasis studijinis albumas „Paris-Hawaï“ – antroji „Odisėjos kolekcijos“ dalis. Pirmojoje, pernai išleistame albume „Teatro Lúcido“, grupė siuntė garso atvirukus iš ispaniškai kalbančio pasaulio, o „Paris-Hawaï“ kviečia į saulės nutviekstas Ramiojo vandenyno salas. Dvilypiame albume kruopštūs elektroniniai ritmai derinami su polinezietiškais akcentais ir, žinoma, Havajų gitara priešakyje.

Jie turi begalinę meilę muzikai ir savo pasiekimų visiškai nesureikšmina. Grupės muzika apibūdinama kaip sintetinė ir hipnotizuojanti. Joje persipina cold wave, punk ir yéyé muzikos stiliai, galima išgirsti tokių atlikėjų kaip „Sparks“, „The Velvet Underground“ ar netgi „Kraftwerk“ įtakas. Patys muzikantai juokauja, kad groja „disco slam/country opera style“, kad ir ką tai bereikštų.

„La Femme“ nebijo dorotis su itin plačiu žanrų spektru. Rezultatas – kokybiškas, įvairus ir nenuspėjamas. „La Femme“ turi labai margą muzikos katalogą ir puikų muzikinį bagažą. Grupės albumų labai malonu klausytis nuo pradžios iki pabaigos, nes jie niekada neskamba vienodai. Juose tiek daug stilių ir idėjų, o grupės pasitikėjimas savimi kartais netgi įžūlokas. Ar jie groja pankroką, disko, šansoną, retro elektroniką, funk, surf, psichodeliką ar net havajietišką muziką, jie visada ištikimi sau ir atpažįstami kaip „La Femme“. Nesakome, kad jie yra vieninteliai, kada nors pasižymėję tokia eklektika, bet kai pagalvoji apie kitus, prisimeni tik geriausius: Frankas Zappa, Serge'as Gainsbourgas, Lee Hazlewoodas, „The Kinks“ ar tie patys „The Velvet Underground“.

„La Femme“ populiarumas pasaulyje auga kaip ant mielių. Jiems tai bus pirmoji viešnagė Baltijos šalyse ir Lietuvoje. Gyvi „La Femme“ pasirodymai nepalieka abejingų savo elegantiška ir spalvinga nuotaika. Po ilgos ir tamsios žiemos mums visiems labai reikės to, ką šiandien siūlo „Le Femme“. Pažadam, kad patiks arba atrasi kažką naujo.

Purpurinėje migloje besimaudančios moterys su afro šukuosenomis ir kirpčiukais groja tviskančio violetinio aukso trimitais ir trombonais. Širdies formos scena iškyla iš levandų debesies. Miglota šviesa apšviečia go-go batų eiles ir 7-tojo dešimtmečio stiliaus sukneles. Tingi gitara kuria psichodelinį surf muzikos peizažą, skirtą moteriai su dideliais kvadratiniais akiniais nuo saulės, visai šalia linguoja ponios taškuotomis suknelėmis. Scenoje pasirodo „bliūdeliu“ kirptas vyras rudais akiniais nuo saulės ir juodu kostiumu. Taip atrodo viena psichodelinių „La Femme“ vizijų.

Apie „La Femme“

Klavišininkas Marlonas Magnée ir gitaristas Sacha Got'as susipažino netoli Ispanijos esančio kurortinio miestelio Biarico vidurinėje mokykloje. Vasaromis čia pilna poilsiautojų, o žiemos – mirusios ir nėra ką veikti. „Vienoje sankryžoje buvo keturi barai, kur visi eidavo išgerti“, - prisimena M. Magnée: „Tačiau mums jie nepatiko, nes jei buvai kitoks ar apsirengęs kažkaip kitaip, tave išvadindavo visokiais žodžiais ir netgi skriausdavo. Sunkoka buvo augti Biarice, jei buvai kitoks.“ Nepritapdami prie vietinių iš nuobodulio vaikinai atrado muziką ir pradėjo groti.

Vos atsiradus galimybei, draugų kompanija persikėlė į Paryžių. Pirmasis projektas „SS Mademoiselle“ žlugo, nes dainininkė norėjo repetuoti tik kartą per savaitę. Taigi, jie subūrė „La Femme“ – grupę, kuri, pasak M. Magnée, būtų įkvėpta „The Velvet Underground“ ir „Kraftwerk“ ir būtų tokia pat paslaptinga. Atrodo, kad šis sumanymas jiems pavyko. Nieko nuostabaus – jie daug klausėsi 7-tojo dešimtmečio prancūziško pogrindžio ir 8-tojo dešimtmečio prancūziško synthwave muzikos. Netrukus prie Marlono ir Sashos prisijungė kiti muzikantai ir vienas „La Femme“ skiriamųjų bruožų – labai charizmatiškos vokalistės, be kurių jų koncertai neįsivaizduojami. „La Femme“ nuo pat pradžių žinojo, kad jų grupė privalo atrodyti puikiai, todėl sceniniams kostiumams visada skiria ypatingą dėmesį.

Garsas ir išvaizda buvo vietoje, liko dvi problemos: nebuvo kur groti ir niekas jais nesidomėjo. Grupė išsiuntė gal 50 laiškų Paryžiaus klubams, prašydami koncertų, ir gavo vos kelis atsakymus. Pirmoji scena buvo tokia maža, kad bosistas turėjo stovėti minios gale šalia garso inžinieriaus. Jie turėjo tik aštuonias dainas ir, kadangi dalis publikos vėlavo, pabaigę jie pradėjo groti jas iš naujo.

Tada „La Femme“ padarė žingsnį, kuris pagaliau atkreipė dėmesį į grupę – šis nuostabus triukas pribloškė visą Prancūzijos muzikos industriją. Grupė įrašė trumpametražį albumą ir nusprendė, kad norint išgarsėti, reikia keliauti į Ameriką. Taigi jie išsiuntė elektroninius laiškus 100 vietų JAV, prašydami koncertų. Vėl atsakė tik keli žmonės, tačiau vienas jų pasisiūlė padėti. „Nuvažiavome į JAV su 3000 dolerių ir viena mergina suderino mums net 20 koncertų“, – prisimena Magnée: „Prancūzijoje tuo metu buvo išleistas tik mūsų trumpametražis albumas. Pramogų industrija sujudo: „Kas čia po velnių? Jie išleido tik vieną EP ir jau koncertuoja JAV, o mes nieko apie juos nežinome?“ Prasidėjo didelis triukšmas. Kai po turo grįžome į Prancūziją, mūsų jau laukė raudonas kilimas. Geras „pasidaryk pats“ pavyzdys“.

„La Femme“ pasirašė sutartį su leidykla, kuri leido Charleso Aznavouro ir Jacques'o Brelio įrašus. Debiutinis „La Femme“ albumas „Psycho Tropical Berlin“ buvo sutiktas puikiai ir šovė į geriausių sąrašo viršų Prancūzijoje. Tada „La Femme“ naudojosi visomis pasitaikiusiomis galimybėmis – sukūrė garso takelį Yves'o Saint Laurent'o kolekcijos pristatymui ir surengė pasirodymą „Austin Psych fest“ Teksase, kur Magnée atrodė kaip YSL mūza su didžiule raganos kepure ir kimono. „La Femme“ laimėjo prestižiniuose „Victoires de la Musique“ apdovanojimuose Prancūzijoje ir buvo pripažinti Geriausio naujo atlikėjo kategorijoje. „La Femme“ gerbėjais tapo tokios įžymybės kaip režisieriai Jacques Audiard ar Romain Gavras bei legendiniai menininkai Jean Michel Jarre bei Hedi Slimane, tačiau, svarbiausia, jog grupės kūryba užkabino Prancūzijos jaunimo ausis.

Dar po kelių metų „La Femme“ dalinosi viena scena su amerikiečių roko grupe „Red Hot Chili Peppers“ arenose.

Naujausias albumas „Paris-Hawaï“ tęsia intelektualią kelionę, kurioje dera vintažas su futuristiškumu bei eklektiškos „La Femme“ įtakos. Jų kūryba giliai įsišaknijusi prancūzų tradicijoje, nuolat primenanti tokius filosofus kaip Dekartas ir Paskalis. Išradingai nardydami žanruose jie primena tokius muzikos projektus kaip „Gorillaz“, bet su ryškesniu egzistenciniu niuansu. „La Femme“ pozicionuoja save ne kaip trumpalaikius turistus, o kaip pasaulio piliečius eroje, kovojančioje su autentiškumo problemomis. „Paris-Hawaï“ yra dar vienas stiprus grupės pareiškimas. Tai leidinys, kuriame puikiai dera pagarba kultūrai ir meninis vientisumas, kviečiantis klausytojus įsitraukti, apmąstyti ir įvertinti mūsų pasaulio sudėtingumą.

„La Femme“ palieka labai ryškų pėdsaką šiuolaikiniame Paryžiaus kultūriniame kraštovaizdyje. Jie verti pažinties ir tokio koncerto sostinėje. Be jų prancūzų muzikos žemėlapis dėliotųsi visaip kitaip. Jų kūryboje tarsi įsišaknijusios dvi šio miesto pusės – spindesys ir rupumas. Tai puikiai atspindi pulsuojantį daugiakultūrį Strasbūro Sen Deniso rajoną, kuriame grupė kuria.

Nors gerų koncertų Vilniuje vasarą būna tikrai nemažai, šis jau dabar norų sąrašo viršuje. Emociniai lūkesčiai bus išpildyti ir gal netgi viršyti. Garantuojam - norėsis dar.
Eime!  

„La Femme“ muzikos katalogas

Live

https://youtu.be/c8PeN58k458
https://youtu.be/61vUYalU_9o
https://youtu.be/ncT_C3AA868

Muzikos klipai
Où va le monde: https://youtu.be/fQDEUU1lyZQ
Leila: https://youtu.be/xziAqsZ5QjQ
El Tio del Padul: https://youtu.be/1earMIgnbps
No Pasa Nada: https://youtu.be/3qAoDcmmzAk
Y tu te vas: https://youtu.be/NSC_5GBmG5I
Sacatela: https://youtu.be/CAXIOJSp_2g
Je Plane: https://youtu.be/l0XNAJth2G0

Paradigmes: Le Film
https://youtu.be/N8Wnil2ipf0

Nuorodos
https://www.instagram.com/la_femme__musique
https://www.facebook.com/lafemmeressort
https://shop.lafemmemusic.com/

Prancūzų grupės „La Femme“ viešnagę Vilniuje pristato tolyn žvelgianti muzikos agentūra „8 Days A Week”. Jie taip pat yra švedų brolių „Deki Alem“ ir Helado Negro iš JAV koncertų organizatoriai. Šie du pasirodymai suplanuoti „Kablio” didžiojoje salėje šį rudenį.

Atrask. Daugiau. Muzikos.

8 Days A Week
www.8dw.lt


Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
La Femme - Paris-Hawaï Tour 2024 Pn 2024-05-31 19:00 Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius 46.00
Renginys La Femme - Paris-Hawaï Tour 2024
Data / Laikas Pn 2024-05-31 19:00
Renginio vieta Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius
Kaina 46.00
Svarbi informacija
Durys atidaromos: ~18:00
Pradžia: ~19:00
Renginio trukmė: ~3 val.
Pertraukos: yra
Renginio kalba: anglų, prancūzų
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-18, jaunesni nei 18 m. asmenys turi būti lydimi suaugusio


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informacijos apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Lukiškių kalėjimas 2.0
Lukiškių skg. 6 Vilnius Lietuva
Organizatorius
8 Days A Week Agency, UAB
8 Days A Week Agency, UAB
Islandijos g. 6, Vilnius
www.8dw.lt / tickets@8dw.lt
Įmonės kodas: 305527276
PVM kodas LT100013541518
Renginys La Femme - Paris-Hawaï Tour 2024
Data / Laikas Pn 2024-05-31 19:00
Renginio vieta Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius
Kaina 46.00
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Warhaus - Vilnius Warhaus - Vilnius Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius
Pirkti bilietą YUNGBLUD - Vilnius YUNGBLUD - Vilnius Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius
Pirkti bilietą Jungle - Vilnius 2024 PopuliarusPopuliarusJungle - Vilnius 2024 Kalnų parkas, Vilnius
Pirkti bilietą Dry Cleaning - Vilnius Dry Cleaning - Vilnius Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti