logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Valstybinis choras ''Polifonija''

Š 2024-08-10 17:00
Raseinių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia, Raseiniai

Valstybinis Šiaulių kamerinis choras „Polifonija“

Meno vadovas ir dirigentas – Linas Balandis

Koncerto programoje, Lietuvių kompozitorių muzika

 

Choras, kaip ir žmogus, turi savo gyvenimo tarpsnius. Kai choro amžius artėja prie 50-mečio, galima nužymėti pagrindinius jo amžiaus tarpsnius.

1974 m. – ankstyvoji vaikystė, kuomet chorvedžių Danutės ir Sigito Vaičiulionių suburtas Senosios muzikos ansamblis Šiauliuose gruodžio 31 d. atliko  pirmąjį savo koncertą, kuriame skambėjo renesanso ir baroko epochos muzikos kūriniai.

Vėliau ansamblio veikla plėtėsi, koncertų daugėjo, ir jau po 5 metų ūgtelėjusiam kolektyvui buvo suteiktas choro „Polifonija“ vardas ir Liaudies kolektyvo statusas.

Choro atlikimo kultūra, repertuaras ir koncertų gausa „Polifoniją“ vedė link naujų kūrybinių pasiekimų. 1986 m. choras išauga paaugliškus mėgėjų marškinėlius ir tampa profesionaliu kolektyvu – Lietuvos valstybinės filharmonijos Šiaulių kameriniu mišriuoju choru.

1998 m. choras atsiskiria nuo Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir tampa brandžiu Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“. Nuo to laiko choro statusas nesikeičia, keičiasi tik repertuaras, „Polifonijos“ tradicija tapusius renesanso ir baroko epochos kūriniais paremtą repertuarą papildant įvairių epochų ir šalių kompozitorių kūriniais, didelį dėmesį skiriant lietuviškos chorinės muzikos sklaidai Lietuvoje ir pasaulyje.

Choras „Polifonija“ nuolat koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse. Koncertinių kelionių biografijoje – Italija, Brazilija, Argentina, Vokietija, Austrija, Rusija, Švedija, Ukraina, Lenkija, Čekija, Slovakija, Bulgarija, Prancūzija diriguojant puikiems šalies ir užsienio dirigentams, tokiems kaip Saulius Sondeckis, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius, Vytautas Miškinis, Vaclovas Augustinas, Modestas Pitrėnas, Robertas Šervenikas, Ravil Martynov (Rusija), Vladimir Begletsov (Rusija), Karmina Šilec (Slovėnija), Georg Mais (Vokietija), Mats Nilsson Sindenius (Švedija), Magnus Wassenius (Švedija), Ingo Ernst Reihl (Vokietija), Anthony Trecek-King (USA), Richard Bjella (USA), Ferdinando Sulla (Italija) ir kt.

Choras aktyviai koncertuoja su Lietuvos bei užsienio profesionalais: orkestrais, ansambliais, instrumentalistais bei solistais.

Kiekvienais metais choras dalyvauja įvairiuose muzikos festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje, taip skleisdamas lietuviškos chorinės muzikos žavesį.

Naujausias pelnytas pripažinimas – 2021 metais laimėta I vieta Tarptautiniame stačiatikių sakralinės muzikos konkurse “Hajnowka”, dalyvaujant profesionalių chorų kategorijoje.

Renginio nuoroda: http://www.tytuvenufestivalis.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Valstybinis choras ''Polifonija'' Š 2024-08-10 17:00 Raseinių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia, Raseiniai 10.00 - 15.00
Renginys Valstybinis choras ''Polifonija''
Data / Laikas Š 2024-08-10 17:00
Renginio vieta Raseinių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia, Raseiniai
Kaina 10.00 - 15.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~17:00
Renginio trukmė: ~1:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informacijos apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Organizatorius
Tytuvėnų festivalis, VšĮ
Savanorių g. 10, Tytuvėnai
justas.piano@gmail.com / +37062062294
Įmonės kodas: 302679357
Renginys Valstybinis choras ''Polifonija''
Data / Laikas Š 2024-08-10 17:00
Renginio vieta Raseinių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia, Raseiniai
Kaina 10.00 - 15.00
Kitos datos Tas pats organizatorius
Pirkti bilietą Festivalio pradžios koncertas Festivalio pradžios koncertas Kelmės Švč. Marijos ėmimo į dangų bažnyčia, Kelmė
Pirkti bilietą Tytuvėnų festivalio abonementas Tytuvėnų festivalio abonementas - Tytuvėnų festivalio abonementas, Tytuvėnai
Pirkti bilietą Poezija po bažnyčios skliautais Poezija po bažnyčios skliautais Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia, Tytuvėnai
Pirkti bilietą Muzikiniai nėriniai Muzikiniai nėriniai Baisogalos dvaras, Baisiogala
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti