logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

ATIDARYMAS: Christos Papadopoulos (Graikija) - LARSEN C

S 2024-04-28 19:00
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius

Christos Papadopoulos (Graikija) – LARSEN C

Trukmė: 60 min.

Šokėjai nuolat juda, jų judesiai įtaigūs ir sklandūs, tarsi vibracijos erdvėje, tarsi bangos, pulsuojančios kartu su visais kitais elementais – šviesa, dekoracijomis ir garsais. Šie judesiai skirti ne tik scenai – tai ir kerintis kvietimas publikai suprasti, kas vyksta. Peizažai, kūnai ir garsai pasirodo ir pranyksta, priartėja ir atsitraukia. 

Transformacija vyksta gana palaipsniui, daugybę kartų pagaunant mus netikėtai, apsimetant, kad be nuolatinio sukimosi, daugiau nieko nevyksta. Tikslas – iki spektaklio pabaigos mus ne tiek nukelti į kitą vietą, kiek į naują būseną.

Judėjimo šaltinio paieškos yra ir saviieškos kelionė. Choreografas Christos Papadopoulos siekia tos gaivališkos kokybės, formos, kurios nėra, kažko, kas dar nėra suformuluota.

Spektaklis „LARCEN C“ yra įkvėptas tirpstančių ledynų lėtumo tam, kad kalbėtų apie gyvenimo veržlumą. „Ledynas“ arba „ledo šleifas“ – 10 000 metų senumo nejudantis „Larseno C“ vandens telkinys Antarktidoje. Jis juda taip lėtai, kad jo neįmanoma aptikti žmogaus pojūčiais. 

„Mano atspirties taškas, mano įkvėpimo šaltinis paprastai būna viena akimirka. Blyškus įspūdis, trunkantis beveik nieko. Kažkas mažo, greičiausiai nereikšmingo – dažnai nesu tikras, ar tai išvis egzistavo, ar aš tai įsivaizdavau. Ir vis dėlto jis lieka, ryžtingai įsitvirtinęs manyje.

Štai tada repeticijose ir prasideda kova – patikėti tuo mažu dalyku ir pavadinti jį reikšmingu. Pasisakyti už jį, duoti jam laiko ir pabandyti suteikti jam formą, jo nespaudžiant; o tada – laukti“ – Christos Papadopoulos.

Pirmą kartą su savo programa į Baltijos šalių regioną atvykstantis choreografas Christos Papadopoulos studijavo šokį ir choreografiją SNDO (Naujojo šokio vystymo mokykloje) Amsterdame (2003), teatrą Graikijos nacionalinio teatro dramos mokykloje (GNT Drama School) (1999).

Christos Papadopoulos buvo 2004 m. Atėnų olimpinių žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijos organizavimo komandos narys ir 2015 m. Europos žaidynių Baku dalyvis. Nuo 2003 m. jis dėsto judesį ir improvizaciją Atėnų konservatorijos dramos mokykloje. Jis taip pat yra šokio grupės „The Lion and the Wolf“ (2015 m.) įkūrėjas.

Laiko ir erdvės tarpusavio priklausomybė, santykiai, prasidedantys nuo mineralų ir mikroskopinių organizmų ir besivystantys iki intymių ryšių ir politinio lygmens, autentiška judėjimo savybė ir to, ką vadiname „įvykiu“, prigimtis – tai tik kelios iš iki šiol pasikartojančių Christos Papadopouloso darbų temų.

Atlikėjai: Maria Bregianni, Chara Kotsali, Georgios Kotsifakis, Sotiria Koutsopetrou, Alexandros Nouskas Varelas, Ioanna Paraskevopoulou, Adonis Vais

Muzika ir garso dizainas: Giorgos Poulios

Scenografija: Clio Boboti

Šviesų dizainas: Eliza Alexandropoulou

Kostiumų dizainas: Angelos Mentis

Konsultantas dramaturgijos klausimais: Alexandros Mistriotis

Choreografijos konsultantė: Martha Pasakopoulou

Scenografo asistentė: Filanthi Bougatsou

Produkcijos vadyba: Rena Andreadaki, Zoe Mouschi

Prodiuseris: Onassis Stegi 

Vyr. apšvietėjas gastrolėse: Alexandros Mavridis 

Technikai: Marilena Kalaitzantonaki Stefania Elettra Pantavos, Angeliki Vasilopoulou Kampitsi

Gastrolių vadybininkė: Konstantina Papadopoulou

Tarptautinė sklaida: Pagrindinis pastatymas

Nuotraukos: ©Pinelopi_Gerasimou, skirtos „Onassis Stegi“

Premjera: „Larsen C“ premjera įvyko 2021 m. rugsėjo 28 d. Vitry-sur-Seine „Théâtre Jean-Vilar“ teatre (bendradarbiaujant su „La Briqueterie“).

Nuotraukų autoriai: Patroklos Skafidas, Pinelopi Gerasimou, Elina Giounanli

Pristatymą „Naujajame Baltijos šokyje“ remia: Onassis Stegi "Outward Turn" programa.

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
ATIDARYMAS: Christos Papadopoulos (Graikija) - LARSEN C S 2024-04-28 19:00 Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 18.38 - 25.88
Renginys ATIDARYMAS: Christos Papadopoulos (Graikija) - LARSEN C
Data / Laikas S 2024-04-28 19:00
Renginio vieta Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Kaina 18.38 - 25.88
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 19:00
Renginio trukmė: 60 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
senjorams, studentams, moksleiviams, žmonėms su negalia.
 

Bilietų pirkimas Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje, jų asistentams bei lydintiems žmonėms (šeimos nariams):

Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje bilietus būtina pasirinkti specialiai pritaikytose ir pažymėtose vietose Kairėje ložėje.
Bilietų su nuolaida vietų kiekis salėje yra ribotas.
 
Asistentas, oficialiai lydintis žmogų su negalia, remiantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu nemokamą bilietą gali pasirinkti įvedus kodą ASISTENTAS*.
Lydintis asmuo pvz.: šeimos narys, neturintis ASISTENTO pažymėjimo bilietus perka pilna kaina.**
 
Lydint žiūrovą su judėjimo negalia, bilietą būtina pasirinkti specialiai pritaikytose ir pažymėtose vietose.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Gedimino pr. 4, Vilnius Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos šokio informacijos centras
Lietuvos šokio informacijos centras
370 5 2040835/ info@dance.lt
Įmonės kodas: 110064529
PVM kodas ND
Renginys ATIDARYMAS: Christos Papadopoulos (Graikija) - LARSEN C
Data / Laikas S 2024-04-28 19:00
Renginio vieta Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Kaina 18.38 - 25.88
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Žuvies akis: Mariya Salo ir Petras Lisauskas (Ukraina, Lietuva) NEMIGA PopuliarusPopuliarusŽuvies akis: Mariya Salo ir Petras Lisauskas (Ukraina, Lietuva) NEMIGA MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Pirkti bilietą Frédérick Gravel (Kanada) - FEAR AND GREED PopuliarusPopuliarusFrédérick Gravel (Kanada) - FEAR AND GREED Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Pirkti bilietą Frédérick Gravel (Kanada) - FEAR AND GREED PopuliarusPopuliarusFrédérick Gravel (Kanada) - FEAR AND GREED Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Pirkti bilietą Benjamin Kahn (Belgija, Prancūzija) - BLESS THE SOUND THAT SAVED A WITCH LIKE ME PopuliarusPopuliarusBenjamin Kahn (Belgija, Prancūzija) - BLESS THE SOUND THAT SAVED A WITCH LIKE ME MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti