logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Cherish Menzo (Nyderlandai, Belgija) - JEZEBEL

A 2024-05-07 21:00
MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius

Cherish Menzo (Nyderlandai, Belgija) – JEZEBEL

 

Trukmė: 55 min.

Tai šokio spektaklis, kurį įkvėpė „videoklipų merginos“ (angl. „video vixens“), dažnai sutinkamos hiphopo vaizdo klipuose XX a. 10-ojo dešimtmečio pabaigoje ir XXI a. pirmojo dešimtmečio pradžioje.

Žiniasklaidoje, ypač muzikiniuose videoklipuose, neretai moteris buvo vaizduojama kaip perdėtai seksualizuota. Hiphopo videoklipuose pasikartojantys vaizdai sustiprino stereotipus, ypač susijusius su juodaodėmis, tamsiaodėmis, spalvotomis moterimis. Videoklipų merginos dažnai vadinamos XX a. 10-ojo dešimtmečio pabaigos ir XXI a. pirmojo dešimtmečio pradžios „Jezabelėmis” (tai aliuzija į Biblijos personažą, anglų kalboje sinomimiškai vartojamą apibūdinti amoraliai, pasileidusiai moteriai).

Dar prieš „Youtube“ erą, kai MTV vis dar buvo muzikos kanalas, videoklipuose šios merginos atliko bene pagrindinį vaidmenį. Nepaisant vulgarokų dainų tekstų (dažniausiai parašytų vyrų) ir jausmingos, gundančios bei vos prisidengusios moters išvaizdos, jos vaidmuo turėjo didelę įtaką šių klipų estetikai, taip pat ir atlikėjo (vyro) populiarumui.

JEZEBEL atsisako būti apibrėžiama kitų. Ji keliauja po hiphopo kultūrą, ieškodama būdų, kaip susigrąžinti savo įvaizdį. Ar JEZEBEL gali sugriauti prieštaringą stereotipą, siejamą su juodaodžių „hiphopo paukštytėmis“? Kaip ši mergina iš naujo apibūdina save šiandien?

„Iš pradžių tai buvo skuba, asmeninis poreikis sukurti kažką kitokio, suteikti sau galimybę pasiūlyti savo kūno reprezentaciją, kuri atskleistų ir mane pačią, taip išvengiant man primestų stereotipų. 

Užaugau su MTV, todėl mano įžvalgos apie moterų reprezentaciją yra labiau susijusios su šia sritimi. Be to, supratau, kad man nepatinka hiperseksualizuotas juodaodžių moterų kūnų vaizdavimas vizualinėje kultūroje ir žiniasklaidoje. Tokio apibendrinimo kaip „juodaodė moteris“ neturėtų būti, nes yra daugybė būdų būti ir tapti

Mano troškimas išsivaduoti iš numanomų kategorijų – „ji juk šoks mums hiphopą, ar ne?!“ – paskatino mane išsiugdyti pasipriešinimo formas ir būti draskomai labai prieštaringo vidinio dialogo. Su JEZEBEL reikėjo suteikti sau erdvės, kurioje galėčiau būti laisva, ieškoti ir priimti kūrybos procese atsirandančius judesius, kuriuos ketinau atlikti.“ – Cheriz Menzo. 

Cherish Menzo (g. 1988, Nyderlanduose) – Amsterdame ir Briuselyje gyvenanti scenos menininkė ir choreografė. Savo kūryboje ji domisi kūno transformacija scenoje ir įvairių fizinių įvaizdžių „įkūnijimu“. Iš pirmo žvilgsnio vaizdiniai atrodo atpažįstami, tačiau išryškindama jų sudėtingumą ir prieštaringumą, Cherish kvestionuoja tariamą normą ir kuria visatas, kuriose pagrindinę vietą užima juodas kūnas. Ji laviruoja tarp XX a. 10-ojo dešimtmečio ir XXI a. 1-ojo hiphopo nostalgijos, industrinio hiphopo, repo tekstų, mokslinės fantastikos, mangos ir spekuliatyvios ateities.  Naudodama šiuos elementus kaip įrankius, ji suteikia formą ir materializuoja – keistoms, paslaptingoms formoms ir tikrovei.

 

Koncepcija, choreografija ir spektaklis: Cherish Menzo koprodukcija su „Frascati Producties“ 

Šviesos ir technikos koordinavimas: Niels Runderkamp

Muzika: Michael Nunes

Vaizdo įrašas: Andrea Casetti

Kostiumai: Daniel Smedeman

Scenarijus: Renée Copraij

Išorės konsultantai: Berthe Spoelstra, Christian Yav ir Nicole Geertruida

Vokalo trenerė: Shari Kok-Sey-Tjong

Kampanijos įvaizdis: Tatchatrin Choeychom

Koprodukcija: Frascati Productions

Produkcijos vadyba: Bibi Scholten van Aschat 

Sklaida ir gastrolių vadyba: GRIP ir Frascati producties

Parama: Amsterdam Fonds voor de Kunst

Padėka: Benjamin Kahn ir Centre Chorégraphique Le Château

Premjera: 2019 m. lapkričio 5 d. Frascati (Amsterdamas, Nyderlandai) 

Spektaklis yra „Amsterdam Fringe“ apdovanojimo ir tarptautinės stipendijos laimėtojas (2019 m.)

Nuotraukų autoriai: Tatchatrin Choeychom, Annelies Verhelst, Bas De Brouwer, Yaqine Hamzaoui.

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Cherish Menzo (Nyderlandai, Belgija) - JEZEBEL A 2024-05-07 21:00 MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 28.88 - 40.88
Renginys Cherish Menzo (Nyderlandai, Belgija) - JEZEBEL
Data / Laikas A 2024-05-07 21:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Kaina 28.88 - 40.88
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 21:00
Renginio trukmė: 55 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: anglų
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
senjorams, studentams, moksleiviams, žmonėms su negalia.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
MENŲ SPAUSTUVĖ
Šiltadaržio g. 6 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos šokio informacijos centras
Lietuvos šokio informacijos centras
370 5 2040835/ info@dance.lt
Įmonės kodas: 110064529
PVM kodas ND
Renginys Cherish Menzo (Nyderlandai, Belgija) - JEZEBEL
Data / Laikas A 2024-05-07 21:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Kaina 28.88 - 40.88
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą ATIDARYMAS: Christos Papadopoulos (Graikija) - LARSEN C PopuliarusPopuliarusATIDARYMAS: Christos Papadopoulos (Graikija) - LARSEN C Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Pirkti bilietą Žuvies akis: Mariya Salo ir Petras Lisauskas (Ukraina, Lietuva) NEMIGA PopuliarusPopuliarusŽuvies akis: Mariya Salo ir Petras Lisauskas (Ukraina, Lietuva) NEMIGA MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Pirkti bilietą Frédérick Gravel (Kanada) - FEAR AND GREED PopuliarusPopuliarusFrédérick Gravel (Kanada) - FEAR AND GREED Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Pirkti bilietą Frédérick Gravel (Kanada) - FEAR AND GREED PopuliarusPopuliarusFrédérick Gravel (Kanada) - FEAR AND GREED Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti