logo
Select period
Search from map
Menu

Japonijos dienos Kaune WA

Show descriptionHide description

Japonijos dienos Kaune WA | Hiroaki Umeda spektaklis „Būsenos”

Tęsiant „Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022” renginių tradiciją į Kauną 2024 gegužės 8-11 dienomis sugrįžta festivalis „Japonijos dienos Kaune WA” ir pristato vieną garsiausių avangardinio meno scenos vardų Japonijoje, choreografą ir tarpdisciplininį menininką Hiroaki Umeda.

Nuo tada, kai įkūrė savo trupę "S20", jo subtilūs, bet brutalūs šokio spektakliai apkeliavo visą pasaulį ir sulaukė žiūrovų bei kritikų pripažinimo. Jo kūryba pripažinta dėl itin holistinės meninės metodologijos, turinčios stiprų skaitmeninį pagrindą, kurioje į choreografiją įtraukiami ne tik fiziniai elementai kaip šokis, bet ir optiniai, garsiniai, jutiminiai ir, svarbiausia, susiliejančios erdvės ir laiko komponentai.

Spektaklyje "Būsenos" laikas, pertraukiamas tylos akimirkų, išsitęsia, sukeldamas orientacijos praradimą. Statiška stovėsena, įgauna pagreitį ir vienu metu peržengia įprastą fizinį statusą, kad pasiektų nepaprastą aurą ir vėl grįžta į įprastą būtį. Lėtumas ir spindesys kartu reguliuoja laipsnišką transformaciją, vykstančią scenoje, kaip ir perėjimą iš vienos būsenos į kitą. Vizualinės projekcijos ir Hiroaki Umeda atliekamas šokis, sukuria magnetizmą ir įtraukia publiką į performansą, kuris yra labiau jaučiamas nei suprantamas. Palikdamas pasakojimą toli už nugaros, menininkas siekia perduoti visuomenei ne pranešimus, o pojūčius.

Renginį pristato: EU-Japan Fest, Toshiba International Foundation, Kauno miesto savivaldybė.

Kūrybinė komanda:

choreografija: Hiroaki Umeda (Japonija), vizualinė režisūra: S20, produkcija: S20, produkcijos valdymas: Suzuko Tanoiri (S20) (Japonija), tarptautiniai ryšiai: Agente129 AnSó. Raybaut-Pérès

Festival events

No events were found
Loading...
Reload
No results have been found for your request.
Loading...
Reload