logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

HOME ALONE LIVE IN CONCERT

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras

Dvi interneto sensacijos suvienijo jėgas bendram kūriniui

Žaibiškai internete išgarsėjusi grupė „2Kvėpavimas“ bendram kūriniui suvienijo jėgas su neseniai debiutavusia, bet jau taip pat internete milijonus peržiūrų surinkti spėjusia dainininke Adrina. Jūsų dėmesiui – bendras jų darbas „Švyturys tarp vandenynų“.

FESTIVALYJE „KAUNAS JAZZ“ SKAMBĖS RYŠKIOS BRITŲ DŽIAZO ŽVAIGŽDĖS ZAROS MCFARLANE BALSAS

Šį pavasarį Kaune ir kituose Lietuvos miestuose vyksiantis didžiausias Lietuvos džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ skelbia dar vieną žvaigždę.

Svarbiausi vasario mėnesio renginiai Lietuvoje: nuo Natalijos Bunkės bei Jessicos Shy pasirodymų iki „Humoro klubo“ gastrolių

Pasibaigus didžiųjų metų švenčių šurmuliui, kviečiame atsipalaiduoti bei susipažinti su svarbiausias vasario mėnesio renginiais. Jų bus išties nemažai – paskutinį žiemos mėnesį publiką džiugins ne tik ryškiausi šalies atlikėjai, tokie kaip Natalija Bunkė, Inga Jankauskaitė, Jessica Shy bei Vidas Bareikis, tačiau savo pasirodymus Lietuvoje tęs ir prestižiniu teatro apdovanojimu įvertinta britų trijulė „The Tiger Lillies“.

Pirmąkart Lietuvoje koncertuos garsus italų kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini

Pirmąkart mūsų šalyje koncertuos žinomas Italijos kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini. Vieno žinomiausio moderniosios klasikos italų pianisto koncertas įvyks šių metų balandžio 12-ąją dieną šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Tai bus pirmasis ir vienintelis Fabrizio Paterlini 2023-ųjų metų gastrolių pasirodymas Lietuvoje.

Pirmąkart Lietuvoje koncertuos garsus italų kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini

Vieno žinomiausio moderniosios klasikos italų pianisto koncertas įvyks šių metų balandžio 12-ąją dieną šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

Ruoškitės geriausiam vakarėliui pajūryje: festivalyje Karklė atmosferą kaitins pasaulinio lygio DJ ir muzikos padanges kylanti Olivia Addams

Laiko iki išsiilgtos vasaros lieka vis mažiau, o dar įspūdingesniam festivaliui, nei buvo iki šiol aktyviai besiruošianti Karklės komanda ir toliau dalijasi garsiais vardais, kurie rugpjūčio 11-13 dienomis žada įspūdingus pasirodymus ir vakarėlius iki paryčių ant jūros kranto.

Pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius atvyksta į Lietuvą

2023 m. balandį į Lietuvą atvyks pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius. Jis kartu su lietuvių aktore Ingeborga Dapkūnaite atliks pagrindinius vaidmenis spektaklyje „Medvilnės laukų vienatvėje“. Režisieriaus Timofėjaus Kulabino spektaklį pagal prancūzų dramaturgo Bernardo-Marie Koltèso pjesę žiūrovai galės išvysti balandžio 26-27 d. Vilniuje.

GJan pristato naują dainą – ją įkvėpė miegamasis

Dainininkei GJan 2023-ieji prasidėjo itin produktyviai, neseniai paskelbusi apie akustinių koncertų seriją „Miegamasis“, ji pristato ir itin su tema rezonuojantį naują kūrinį „Miegok ramiai“.

Vilniuje koncertą surengs viena įdomiausių Estijos grupių – „Puuluup“

Lietuvoje koncertą surengs viena įdomiausių šiandieninių Estijos grupių „Puuluup“. Estų duetas išsiskiria ekscentriškumu, unikaliu muzikos instrumento pasirinkimu ir išskirtiniu stiliumi. „Puuluup“ koncertas įvyks vasario 24 dieną sostinės muzikos klube „Tamsta“.

Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės grįžta!

Šiemet, Vilniui švenčiant 700 metų iškilmes, yra minimas dar vienas labai svarbus jubiliejus – Izraelio valstybės 75-osios Nepriklausomybės metinės. Tai reikšmingos sukaktys, todėl siekiant įprasminti jų istorinę atmintį, gegužės 25 dieną šv. Kotrynos bažnyčioje skambės kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”.

Festivalis KARKLĖ skelbia pirmąjį atlikėją: scenoje išvysime pasaulinę žvaigždę Rag'N'Bone Man

Po pernai įvykusio festivalio Karklė šlovės, organizatoriai skelbia, kad ateinančiais metais jis grįš su dar didesniu trenksmu ir skelbia pirmuosius vardus, kurie pasirodys pagrindinėje festivalio scenoje.

Atlikėjas Vidas Bareikis įgyvendino seną svajonę – pristato dainą ispanų kalba

Savo didžiausiam dešimtmečio koncertui besiruošiantis atlikėjas Vidas Bareikis šiandien klausytojams pristato netikėtą staigmeną – kūrinį ispanų kalba. Populiarią savo kūrybos dainą „Mona liza“ atlikėjas išvertė į mėgstamos atostogų šalies kalbą, kurioje būtent šiuo metu ir ilsisi. Kartu su kūriniu atlikėjas sukūrė ir ispanišką sceninį vardą – La Vida B.

„Lietuvos liūtas“ draugų ir bendražygių akimis: koks buvo Vitas Gerulaitis?

„Tegul būna tai pamoka visiems jums – niekas neįveikia Vito Gerulaičio 17-a kartų iš eilės!“, – šią vieną ryškiausią citatų teniso istorijoje lygiai prieš 43 metus, 1980-ųjų sausio 12-ąją, po pergalės „ATP Masters“ turnyro pusfinalyje prieš Jimmy Connorsą ištarė legendinis Vitas Gerulaitis. Tačiau per daugelį metų ne vieną įsimintiną frazę apie patį lietuvių kilmės JAV žaidėją išreiškė ir buvę jo draugai bei bendražygiai. Tad koks jų prisiminimuose išliko „Lietuvos liūtas“?

Treneris R. Mugevičius: Lietuvos tenisininkai turi visus ginklus atkeršyti pakistaniečiams

Vasario pradžioje „SEB arenoje“ Vilniuje Daviso taurės varžybose raketes sukryžiuos geriausi Lietuvos ir Pakistano tenisininkai. Lietuviams tai bus puiki proga pasiekti revanšą už praėjusių metų kovo mėnesį Islamabade patirtą skaudų pralaimėjimą, kuomet kortų šeimininkai įveikė Lietuvos rinktinę 3:2.

L. Grigelis – apie teniso sąlygas Lietuvoje, tarptautinių turnyrų bangą ir šalies talentus

Kartą per metus Lietuvoje apsilankantis Laurynas Grigelis, sugrįžęs į gimtinę nepraleido progos pasisvečiuoti „SEB arenoje“ ir iš arti apžiūrėti naująsias erdves. „Tokias sąlygas Europoje būtų sunku rasti“, – laidai „Nematoma pusė“ pripažino nuo 2013 metų Italijoje gyvenantis lietuvis.

Milda Noreikaitė: šiandien populiaru apsimesti geresniu nei kiti

Praėjusieji aktorės Mildos Noreikaitės metai paženklinti komedijos. Ji ne tik tapo humoro laidos „Dviračio žinios“ vedėja, bet ir debiutavo populiariausioje metų komedijoje „Gal nedarom tragedijos“. Jos, Giedriaus Savicko, Manto Stonkaus ir Gelminės Glemžaitės sąjunga naujame spektaklyje buvo itin sėkminga ir aktoriai imti vadinti „fantastiškuoju ketvertu“. Ką tik paskelbtos naujo, 2023 metų, „Gal nedarom tragedijos“ sezono datos. Aktoriai jau dabar sulaukia žinučių, kad gerbėjai rengiasi spektaklį žiūrėti ir antrą kartą.

„Biplanai“ kviečia į kalėdinį koncertą „Sveikas sugrįžęs namo“

Šiandien grupė „Biplan“ socialiniuose tinkluose pasidalino žiemišku vaizdo kvietimu, kuriame muzikaliai klausytojų klausia „Kokios Kalėdos be Tavęs?“ ir visus kviečia į savo koncertą Vilniuje. Kalėdinis susitikimas su gerbėjais Vilniuje jau tampa kasmetine grupės Šv. Kalėdų tradicija.

Ar didžiausiam pasaulio cirkui Vilniuje pavyks pasiekti rekordą?

Didžiausias pasaulio cirkas „Cirque du Soleil“ ateinančią vasarą aplankys ne tik Vilnių, bet ir Rygą bei Taliną. Šį rugpjūtį Vilniuje vykę cirko šou „Corteo“ pritraukė virš 18 tūkst. žiūrovų, o iš viso cirko pasirodymus Lietuvoje yra matę per 120 tūkst. žmonių. Ar cirkui sostinėje pavyks pasiekti lankomumo rekordą?

Įspūdingas „Cirque du Soleil“ spektaklis OVO atvyksta į Lietuvą

Didžiausia pasaulio cirko trupė „Cirque du Soleil“ turi puikių naujienų – kitą vasarą sugrįš į Lietuvą. Didžiulio susidomėjimo sulaukiantis cirkas mūsų šalyje lankysis jau septintą kartą, o kitų metų birželio 8-11 dienomis Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje surengs magiškąjį šou OVO. Bilietų prekyba startuoja gruodžio 7 d.

Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis pristato pirmąją autorinį kūrinį

Suvieniję jėgas, visų pamiltas charizmatiškasis Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio duetas pristato šventinį singlą „Rasim kelią į namus“, kuris buvo nufilmuotas įspūdingo grožio šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.

Gražiausia meilės istorija - baletas „Gulbių ežeras“

Spalio pabaigoje gastroles Lietuvoje surengs tarptautinė baleto trupė „International Festival Ballet“. Dėl karo Ukrainoje šiuo metu Vokietijoje reziduojančioje baleto trupėje šoka Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Kanados ir Vokietijos šokėjai. Baleto trupė, kartu su simfoniniu orkestru „Festival Orchestra“, mūsų šalyje surengs 4 pasirodymus. Publika turės progą išvysti klasika tapusią amžinos meilės istoriją – dviejų dalių baletą „Gulbių ežeras“: spalio 24 d. Klaipėdos Kultūros centre „Žvejų rūmai“, spalio 26 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje ir spalio 27 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune.

Penkiasdešimtmetį švenčiantis Rokas Radzevičius: aš stabilus ir ištikimas darbinis jautis

Roko grupei „Skylė“ šiais metais sukanka trisdešimt, o jos lyderiui Rokui Radzevičiui šiandien  – penkiasdešimt. Daugiau nei pusę gyvenimo jis praleido su ta pačia grupe, ta pačia šeima, ta pačia mylima muzika. Sako, kad yra stabilus ir ištikimas kaip darbinis jautis: jei jau atsistojo į vagą, eis sąžiningai.

Opera „Lokys“ dedikuota lietuviškos muzikos čiurlioniui – kompozitoriui Broniui Kutavičiui

Belaukiant intriguojančio siužeto Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) operos „Lokys“, skirtos 90-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms, kviečiame pasidomėti kuo išskirtinis kompozitorius, kurio vaizduotės ir gabumų dėka pasaulis išgirdo vieną gražiausių kada nors Lietuvoje sukurtų operų.

Rokas Yan žengia svarbų žingsnį karjero – paskelbė apie solinį koncertą unikalioje sostinės erdvėje

Jaunosios kartos kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan, daugeliui atpažįstamas iš tokių kūrinių kaip „Stadionai“, „Surask mane“, „Vasaros mažai“ ar „Vakar vakare“ savo muzikinėje karjero žengia svarbiausią žingsnį – surengs pirmąjį solinį koncertą. Spalio 20 dieną sostinės renginių erdvėje „Kablys + kultūra“ įvyksiantis koncertas atlikėjui tai ilgos muzikinės kelionės atomazga, kurioje pirmą kartą nuskambės būsimo albumo kūriniai.

Svarbiausi rugpjūčio mėnesio renginiai Lietuvoje

Trečiasis kalendorinės vasaros mėnuo paprastai yra skirtas poilsiui. Būtent šį mėnesį nemažai lietuvių renkasi atostogoms, per kurias mus džiugins daugybė įvairiausių renginių ir pramogų. Šįkart pristatome ne tik svarbiausius renginius Lietuvoje, bet ir supažindinsime su didžiausiais įvykiais Estijoje bei Latvijoje. Bene svarbiausiu mėnesio įvykiu taps Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės varžybos, kuriose mūsų krepšininkai ruošis 2023 metais vyksiančiai Pasaulio taurei ir kovai dėl „EuroBasket“ trofėjaus.

Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM programa pasakos apie ryšius su savo kūnu, artimaisiais bei supančia aplinka

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia į naujo pusmečio koncertus

Prasidėjus naujiesiems metams, verta pasižvalgyti į renginių kalendorių ir pasižymėti svarbiausias datas. Savo naują koncertų pusmetį dar prieš šventes paskelbęs Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, ragina nedelsti – bilietai į ryškiausius pusmečio koncertus sparčiai tirpsta, o iki vasario 14 d. jų galima įsigyti ir su abonementų akcijos nuolaidomis.

Naują koncertų pusmetį Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pradės tradiciniu iškilmingu orkestro gimtadienio koncertu. Vasario 1 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vienas ryškiausių lietuvių pianistų Lukas Geniušas skambins L. van Beethoveno koncertą fortepijonui Nr. 3, o antroje dalyje klausytojai galės išgirsti vieną monumentaliausių ir įspūdingiausių XIX a. simfoninių šedevrų – kompozitoriaus A. Brucknerio Aštuntąją simfoniją. Ją paskaitoje prieš koncertą klausytojams pristatys muzikologė Jūratė Katinaitė.

Vasario 13 d. Birštono kultūros centre ir vasario 14 d. Valdovų rūmuose skambės meilės dienai skirti koncertai, kuriuose gražiausias G. Puccini, G. Verdi, F. Leháro, J. Massenet ir kitų operų arijas atliks vieni ryškiausių jaunosios kartos operos solistų sopranas Kamilė Bonté ir tenoras Karolis Kašiuba.

Vasario 25 d. Valdovų rūmuose klausytojų lauks styginių puota: Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pakvies išgirsti vienus žymiausių Lietuvos stygininkų, jubiliejų švenčiantį violončelininką Povilą Jacunską ir smuiko virtuozą Džeraldą Bidvą, kurie šį vakarą atliks įspūdingo grožio ir žėrinčio melodingumo J. Brahmso koncertą smuikui ir violončelei a-moll. Antrojoje koncerto dalyje skambės Niujorke sukurta garsiausia čekų kompozitoriaus Antonino Dvoržako simfonija „Iš Naujojo pasaulio“. Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos vienas ryškiausių ukrainiečių dirigentų Viktoras Ploskina.

Kovo 16 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pristatys iškilmingą koncertą, skirtą Vilniaus 700 metų jubiliejui. Šia išskirtine proga orkestras kviečia išgirsti ypatingą solistę – 2022 m. prestižinio tarptautinio Van Cliburno (JAV) konkurso sidabro medalio laimėtoją pianistę Anną Geniušienę, kuri šį vakarą atliks E. Griego koncertą fortepijonui. Antrojoje koncerto dalyje skambės kompozitoriaus Algirdo Martinaičio oratorija „Laiškas visiems tikintiems“. Koncertui diriguos maestro G. Rinkevičius.

Kovo 31 d. klausytojai kviečiami artimesnei pažinčiai su Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantais. Orkestro artistų koncerte net trylika Lietuvos valstybinio orkestro solistų pristatys dešimt klasikinio repertuaro kūrinių nuo XVII a. baroko muzikos genijaus J. S. Bacho iki šiuolaikinio italų kompozitoriaus G. Sollima. Vakarą pradės ir baigs Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisteriai Kristupas Kelleris ir Dainius Puodžiukas. Diriguos vienas ryškiausių jaunosios kartos dirigentų Modestas Barkauskas.

Balandžio 19, 21 ir 22 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras svečiuosis Marijampolėje, Utenoje ir Alytuje, kur kartu su sopranu Lina Dambrauskaite ir tenoru Karoliu Kašiuba pristatys klasikos šedevrais tapusių operų arijų programą. Koncertams diriguos maestro G. Rinkevičius.

Balandžio 29 d. įspūdingos viešnios sulauks Kauno valstybinės filharmonijos klausytojai – čia koncertuos viena ryškiausių Ukrainos smuiko žvaigždžių Diana Tiščenko. Vos sulaukusi 18-os D. Tiščenko buvo pakviesta groti Gustavo Mahlerio jaunimo simfoniniame orkestre Vienoje, 20-ies tapo jo koncertmeistere, kartu su orkestru dalyvavo ir koncertavo garsiausiose Europos koncertų salėse. Jaunoji smuiko virtuozė turi įspūdingai daug pasiekimų, vienas svarbiausių iš jų – 2018 m. tapo Paryžiuje vykusio prestižinio tarptautinio Long-Thibaud-Crespin konkurso nugalėtoja. D. Tiščenko šį vakarą klausytojams atliks L. van Beethoveno koncertą smuikui ir orkestrui D-dur. Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Roberto Šerveniko, klausytojus kvies išgirsti F. Mendelssohno „Itališkąją simfoniją“.

Gegužės 26 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas maestro G. Rinkevičiaus, savo koncertų pusmetį užbaigs sezono pabaigos koncertu, kuriame charizmatiškasis fortepijono virtuozas Alexanderis Paley atliks C. Saint-Saënso koncertą fortepijonui Nr. 2. Antrojoje koncerto dalyje klausytojai galės išgirsti austrų kūrėjo G. Mahlerio Pirmąją simfoniją „Titanas“, kurioje kompozitorius sujungė simfoninės poemos vaizdingumą ir siužetinę liniją su klasikine simfonijai būdinga struktūra.

Birželio mėnesį Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pakvies klausytis muzikos po atviru dangumi – Vilniaus Senamiesčio kiemuose skambės jau 14-asis LVSO vasaros festivalis. Birželio 3 d. Vilniaus A. Mickevičiaus bibliotekos kieme festivalį pradės klausytojų širdis užkariavęs, bene sėkmingiausias visų laikų Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro projektas „Roko baladės“ su Povilu Meškėla, Česlovu Gabaliu ir Jeronimu Miliumi.

Birželio 10 d. VRM kieme (Šventaragio g. 2) skambės įspūdingoji vokiečių kompozitoriaus C. Orffo kantata „Afroditės triumfas“, kurią atliks viena ryškiausių Lietuvos operos žvaigždžių sopranas Lauryna Bendžiūnaitė, Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas) ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

Birželio 17 d. Vilniaus A. Mickevičiaus bibliotekos kieme LVSO vasaros festivalį užbaigs Ievos Prudnikovaitės, Onos Kolobovaitės ir Evelinos Sašenko trio kartu su projektu „Viva la Diva“. Koncerte solistės atliks garsiausius hitus iš miuziklų „Katės“, „Vestsaido istorija“, kino filmų „Evita“, „Mulen Ružas“, „Čikaga“ ir kitų. Vasaros festivalio koncertams diriguos Lietuvos valstybinio simfonino orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas maestro G. Rinkevičius.

Bilietų į Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro naujo pusmečio koncertus galite įsigyti Vilniaus kongresų rūmų ir Bilietai.lt kasose bei internetu www.bilietai.lt. Iki vasario 14 d. vyksta abonementų akcija, kurios metu bilietams taikomos nuolaidos iki 50 proc. (akcijos bilietai parduodami tik Vilniaus kongresų rūmų kasoje).


 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti