logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ šeštadienį surengs įspūdingiausią karjeros koncertą: „Ruošiamės lyg jis būtų paskutinis“

Ką tik išleidę naują albumą „Viskas bus gerai“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ruošiasi svarbiausiam grupės istorijoje koncertui. Jau šį šeštadienį, gruodžio 2 dieną, Kauno „Žalgirio“ arenoje muzikantai surengs savo didžiausią solinį koncertą, pavadintą „Miesto šventė“, kuriame ne tik pristatys naujas dainas, įspūdingas dekoracijas, bet ir kartu su žiūrovais žengs per visą grupės istoriją.

Į Lietuvą grįžta tikrasis britų darbo klasės balsas „Sleaford Mods“

Į Lietuvą grįžta pirmojo #mybloodyfestival herojai ir vieno geriausių metų albumų „UK Grim“ autoriai „Sleaford Mods“.

Po 30 metų ypatinga K.Kerbedžio daina suskambo naujai

1993 metais išleistame Kastyčio Kerbedžio albume “Vėjai keturi”, pirmą kartą nuskambėjo daina tuo pačiu pavadinimu.

Opera-performansas SAULĖ IR JŪRA Kaune

„Saulė ir jūra“ – tai dainuojantis paplūdimys, kurį žiūrovai stebi iš viršaus – iš saulės perspektyvos.

69 danguje” jubiliejinis šou „Velniškas greitis. 20 metų“

Neblėstančio populiarumo grupė „69 danguje” 2024-aisiais švęs 20-metį „Žalgirio” arenoje!

Viena tituluočiausių visų laikų šokėjų porų pasirodys publikai Vilniuje

Jau šios savaitės pabaigoje Vilniuje rinksis geriausi standartinių šokių šokėjai – čia vyks Europos čempionatas. Drauge su kitais sportininkais ant parketo namuose bus galima išvysti ir vieną tituluočiausių visų laikų standartinių šokių porų – Lietuvos atstovus Evaldą Sodeiką ir Ievą Sodeikienę.

Išgirskite: Vilniuje koncertuosianti Prancūzijos muzikos žvaigždė Pomme pristato kalėdinę dainą

Netrukus Lietuvoje koncertuosianti kylanti Prancūzijos muzikos scenos žvaigždė Pomme pristatė Kalėdoms skirtą dainą. Dainininkė savo gerbėjams dovanoja didžiosios metų šventėms skirtą kūrinį „Dec Carte De Noel“. Naujoji daina pristato šių metų gruodį pasirodysiantį atlikėjos ketvirtąjį studijinį albumą „Saisons“. 2021-aisiais metais vykusioje prancūzų muzikos apdovanojimų ceremonijoje „Victoires De La Musique“ Pomme buvo paskelbta „Geriausia metų atlikėja“. Pomme pirmąkart mūsų šalyje koncertuos jau gruodžio 9-ąją dieną „Vaidilos teatre“ Vilniuje.

Natalijos Bunkės koncertinių gastrolių „Kosmosas“ išskirtinis svečias - Jonas Nainys–Jovani

Viena ryškiausių Lietuvos popmuzikos žvaigždžių Natalija Bunkė patvirtino, kad prie jos grandiozinių koncertinių gastrolių „Kosmosas“ jungiasi dar vienas išskirtinis svečias. Skelbiama, kad visose didžiausiose penkių šalies miestų arenose gausiai susirinkusią publiką džiugins išskirtiniai Jono Nainio–Jovani pasirodymai.

Netikėtas duetas: Inga Jankauskaitė ir Evgenya Redko pristato iki sielos gelmių paliečiantį kūrinį ir vaizdo klipą

Dvi ryškios šalies muzikos kūrėjos – Inga Jankauskaitė ir Evgenya Redko suvienijo jėgas. Šiandien garsios moterys pristato bendrą kūrinį „Apie ką man dainuot“ bei jam sukurtą vaizdo klipą. Pasak Ingos, pakvietus Evgenya prisijungti prie šios dainos įrašymo teigiamas atsakymas buvo didžiulis įvertinimas.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras išvyko į gastroles Vokietijoje

Lapkričio 25 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus, išvyko gastrolių į Vokietiją, kurių paskutinė stotelė – Lichtenšteinas. Šio turo metu orkestras surengs net dvylika koncertų.

Ryškiausia lotynų muzikos superžvaigždė J Balvin surengs koncertą Lietuvoje

Pasiruoškite karščiausiam metų šou - pasaulinė muzikos superžvaigždė J Balvin surengs koncertą Lietuvoje. Didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“ oficialiai patvirtino, kad vienas populiariausių lotynų muzikos atlikėjų J Balvin į mūsų šalį atvyks 2024 m. pavasarį. Pirmąkart Lietuvoje koncertuosiantis J Balvin įspūdingą šou surengs kitų metų gegužės 18-ąją dieną didžiausioje šalyje „Žalgirio“ arenoje Kaune. Muzikos apdovanojimų rekordininkas J Balvin, kurio įrašai pasaulyje parduoti didesniu nei 35 mln. tiražu, „Que Bueno Volver A Verte“ gastrolių Europoje koncertuose pristatys visus didžiausius hitus ir naujausias dainas.

2024 m. Vichy vandens parko metiniai abonementai

Nori vasaros visus metus?Vichy vandens parke ji nesibaigia!

Komiškos operos „Meilės eliksyras“ kamerinė versija – lyg iš „Netflix“ serialo

Gruodžio 2-3 dienomis Klaipėdos Žvejų rūmuose pristatoma komiškos operos „Meilės eliksyras“ kamerinės versijos premjera, kurią Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre pastatė spektaklio muzikos vadovas ir dirigentas, italas Carmelo Giuseppe Longo bei jaunosios kartos operos režisierė Karina Novikova.

Vasarą Vilniuje koncertuos „2Cellos“ įkūrėjas Stjepanas Hauseris

2024-ųjų vidurvasarį, liepos 11 d., Vilniaus Kalnų parke koncertą kartu su grupe ir orkestru surengs vienas garsiausių pasaulyje violončelininkų Stjepanas Hauseris. Pasirodymas Lietuvoje – ilgai laukto klasikinės muzikos „bloguoju berniuku“ vadinamo grupės „2Cellos“ įkūrėjo solinio turo „Rebel with a Cello“ („Maištininkas su violončele”) dalis.

Asafas Avidanas vasarą Lukiškių kalėjimo scenoje pristatys naują albumą

Didelė muzikos žvaigždė ir pripažintas talentas iš Izraelio Asafas Avidanas liepos 4 d. grįžta į Vilnių. Ir ne šiaip sau, o naujo savo albumo ir jo pristatymo turo „Ichnology“ proga. Graži koncertų Lukiškių kalėjimo didžiajame kieme tąsa. Dar vienas geras vardas iš užsienio, dar vienas išskirtinis koncertas sostinėje atviram ore.

Šventinio laikotarpio renginiai Lietuvoje: nuo „Eurovizijos“ nugalėtojos Loreen pasirodymo, iki Natalijos Bunkės ir Jessicos Shy koncertinių turų

Gruodis – ypatingas mėnuo, kupinas džiaugsmo, jaukumo, geros nuotaikos, laiko su artimaisiais bei, žinoma, kultūrinių renginių. Jų paskutinį 2023-ųjų kalendorinį mėnesį Lietuvoje tikrai netruks – savo pasirodymus čia surengs puikiai žinomi Lietuvos ir pasaulio scenos vardai, tarp kurių ir dukart „Eurovizijos“ nugalėtoja Loreen, iš Latvijos atvyksianti Laima Vaikulė, atlikėja Jessica Shy, Natalija Bunkė ir kiti. O štai atlikėjo „Daddy Was a Milkman“ gerbėjai jo pasirodymą galės stebėti mūsų kaimynėje Latvijoje, kur šis koncertuos kartu su šios šalies valstybiniu kameriniu orkestru.

Rokas Yan apie šiuo metu vyksiantį koncertinį turą ir tai, kas laukia publikos Vilniuje bei Kaune

Vienas sparčiausiai šiuo metu kylančių Lietuvos atlikėjų Rokas Yan dar lapkričio viduryje leidosi į pirmąjį koncertinį turą „Melodramos“. Pirmajam pilno metro albumui dedikuotame ture dainininkas jau spėjo aplankyti Marijampolę, Panevėžį bei Klaipėdą. Į pastarąjį koncertą bilietai buvo išgraibstyti dar likus daugiau nei dviem savaitėms. Jau šią savaitę Rokas Yan su grupe leisis ir į paskutiniuosius turo koncertus Vilniuje bei Kaune, kuriuose klausytojų laukia ir ne viena staigmena.

Lietuvoje pirmą kartą koncertuos oficialus Hanso Zimmerio muzikos projektas

Kitais metais Lietuvoje pirmą kartą pasirodys vieno žymiausių šių laikų filmų muzikos kompozitoriaus Hanso Zimmerio projektas „The World of Hans Zimmer“. Tai vienintelis oficialus Holivudo maištininku vadinamo muzikos kūrėjo projektas, kurio koncertų programą asmeniškai kuruoja pats Hansas Zimmeris.

Bilietų į Edo Sheerano koncertus Kaune pardavimai viršijo visus ankstesnius Baltijos šalių rekordus

2024-ųjų vasarą Kaune vyksiančių Edo Sheerano koncertų pardavimai sumušė visus ankstesnius Baltijos šalių rekordus: bilietai į pirmąjį britų muzikos žvaigždės koncertą buvo iššluoti vos per parą, į antrajį pasirodymą jau parduota daugiau nei pusė bilietų, nors iki renginio liko dar 9 mėnesiai. Žiūrovų, kurie rugpjūčio 3-4 d. susirinks į Edo Sheerano „+ – = ÷ x Tour” („The Mathematics Tour”) turo koncertus S.Dariaus ir S.Girėno stadione, lauks įspūdingas 360 laipsnių šou.

6 įdomūs faktai apie grupę „Bi-2“: pasikeitė pavardę, pandemijos įkvėptas albumas ir atsisakymas šlovinti rusiją

Kitų metų kovo 15 dieną į Vilnių sugrįš roko grupė „Bi-2“, kuri pristatys savo naujausią albumą „Аleliuja“ (orig. „Аллилуйя“). Šia proga, kviečiame susipažinti su keletu įdomių faktų iš grupės gyvenimo.

Rūta Mur pristato įspūdingą vaizdo klipą ir kūrinį apie amžiną meilę: visi norime būti mylimi

Žinoma Lietuvos alternatyvios popmuzikos atlikėja Rūta Mur šiandien klausytojams pristato muzikinę naujieną „Forever“. Pasak atlikėjos, tai daina apie siekį mylėti bei būti mylimai amžinai. Kartu su naujausiu kūriniu dainininkė pristato ir įspūdingą vaizdo klipą, kuriame netrūksta romantikos bei šimtų žvakių.

Išgirskite: Lietuvoje koncertuosiantis dainininkas Mattas Duskas atgaivino klasikinę kalėdinę dainą

Naujuoju Franku Sinatra vadinamas dainininkas Mattas Duskas, kuris jau gruodžio 7-ąją dieną surengs koncertuos Lietuvoje, atgaivino klasikinę kalėdinę dainą.

„Kaunas Jazz“ skelbia pirmąsias 2024-ųjų žvaigždes: atvyksta 5 „Grammy“ statulėlių laureatai „Snarky Puppy“

Didžiausias Lietuvoje džiazo festivalis „Kaunas Jazz“, dar neprasidėjus paskutiniam 2023-ųjų mėnesiui, jau turi svarbių naujienų apie 2024-ųjų sezoną.

„Eurovizijos“ karalienė Loreen: faktai, kurių nežinojote

Svarbiausio pasaulyje dainų konkurso „Eurovizija“ ikona Loreen jau gruodžio 1-ąją dieną koncertuos Lietuvoje. Likus lygiai 10-čiai dienų iki Švedijos dainininkės koncerto didžiausioje šalyje „Žalgirio“ arenoje Kaune, supažindiname su įdomiausiais faktais iš Loreen gyvenimo.

Stingui įteiktas garbingas apdovanojimas

Daugybę apdovanojimų pelniusiam muzikantui ir aktoriui Stingui įteiktas Šiaurės Tainsaido laisvės apdovanojimas. Kitąmet birželio 9-ąją dieną „Žalgirio“ arenoje Kaune geriausių dainų programą „My Songs“ pristatysiančiam Stingui atiteko aukščiausias apdovanojimas, kokį tik gali suteikti vietos valdžia.

Vaidas Baumila pristato lietuviškos gamtos apsuptyje įamžintą vaizdo klipą „Eik“

Dainininkas Vaidas Baumila, praėjusią savaitę paskelbęs apie ateinančių metų kovo 15 dieną įvyksiantį didžiausią koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje, šiandien gerbėjams pristato dar vieną džiugią naujieną. Klausytojams pristato naują vaizdo klipą kūriniui „Eik“. Pasak žinomo atlikėjo, naujausiame vaizdo klipe norėjosi įamžinti lietuviškos gamtos grožį bei leisti žiūrovui pasijausti tarsi namuose.

Koncertines erdves šviesiu skambesiu pripildys muzikinė programa „Amžina meilė“

Artėjant gražiausioms metų šventėms nors akimirkai stabtelėti, atsikvėpti bei pasimėgauti užburiančiu muzikos kūrinių skambesiu kvies į koncertinį turą keliaujantys ryškūs šalies atlikėjai – Kristina Zmailaitė (sopranas), Edmundas Seilius (tenoras), Aušrinė Garsonaitė (fortepijonas) bei publikai jau puikiai pažįstamas styginių kvartetas „Archi Quartett“.

Monika Liu kviečia į gyvenimo koncertą arenoje kartu su LNOBT simfoniniu orkestru

Monika Liu klausytojams ruošia vieną didžiausių savo gyvenimo projektų – solinį arenos šou kartu su Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro simfoniniu orkestru. Vienintelis ir nepakartojamas koncertas įvyks kovo 23 d., Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Justinas Jarutis pristato dainą „Kalėdos ištinka“ ir vaizdo klipą: „Jame norėjosi pakvailioti“

Nori ar nenori taip nutinka, Kalėdos kaip ir meilė ima ištinka“: eilutės iš naujos atlikėjo Justino Jaručio dainos „Kalėdos ištinka“. Ši daina – jau trečias kūrinys, kurį jis parašė kartu su seserimi Andre Balžekiene.

Vaidas Baumila skelbia didžiausią koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje: ši mintis sukelia geriausias emocijas

Vienas ryškiausių šalies muzikos kūrėjų Vaidas Baumila skelbia areninį šou. Jau kovo 15 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje surengs unikalų ir vienintelį šou, prie kurio kūrybos jau kuris laikas darbuojasi ir didelė profesionalų komanda. Pasak kūrėjo, praėjusiais metais pasimatavus didžiausią šalies areną ir surengus ugningą koncertą, šį kartą norisi klausytojus nustebinti dar labiau.

Fotosesijoje – kitoks Mantas Jankavičius: „Brandesnis aš, brandesnis ir sceninis įvaizdis“

25-mečiui scenoje pažymėti skirtam koncertų turui po didžiąsias Lietuvos arenas besiruošiantis dainininkas, kompozitorius, teatro ir kino aktorius Mantas Jankavičius atskleidžia dar daugiau pasiruošimo užkulisių – specialiai surengtoje fotosesijoje su fotografu Audriumi Solominu, be kitų įvaizdžių, įamžintas ir naujasis jo sceninis kostiumas.

Inga Jankauskaitė pristato kinematografišką vaizdo klipą „Nuoga į dilgėles“: savęs priėmimo ir atgimimo daina

Viena ryškiausių šalies muzikos kūrėjų Inga Jankauskaitė, besiruošdama gruodžio 9 dieną įvyksiančiam didžiausiam šių metų koncertui sostinės „Avia Solutions Group“ arenoje, šiandien klausytojams pristato išskirtinį vaizdo klipą. Kartu su talentinga kino režisiere Laura Udra kūriniui „Nuoga į dilgėles“ sukurtame vaizdo klipe kūrėjos įamžino nostalgišką atsisveikinimo su praeitimi akimirką.

Publikos numylėtinis Gregory Porteris atvyksta pasveikinti lietuvių: „Žalgirio“ arenoje pristatys kalėdinį albumą

Greičiau nei po mėnesio, gruodžio 12-ąją, Kauno „Žalgirio“ arenoje koncertą surengs vienas žymiausių pasaulio džiazo dainininkų, dviejų „Grammy“ apdovanojimų laimėtojas Gregory Porteris.

Dainotas Varnas apie „Frank Sinatra Show“: jei reiktėų rinktis, eičiau pas Varną ir orkestrą

Amerikos legenda Frankas Sinatra – vienas labiausiai perdainuojamų atlikėjų visame pasaulyje. Ne išimtis ir Lietuva – šiemet žiūrovams siūlomas ne vienas koncertas, kur Sinatros dainas atlieka talentingi solistai. Kaip tarp projektų išsirinkti labiausiai vertą dėmesio?

Yannas Tiersenas pavasarį grįš į Vilnių su nauja koncertine programa

2024 m. kovo 14 d. Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje, koncertą surengs žymus prancūzų multi-instrumentalistas ir kompozitorius Yannas Tiersenas. Po 9-erių metų pertraukos su koncertiniu turu „Kerber Complete Tour: Solo Piano + Electronics“ į Lietuvą sugrįžtantis muzikantas klausytojus pakvies į dviejų dalių pasirodymą: pirmojoje skambės fortepijonu atliekami žinomiausi Y.Tierseno kūriniai, antrojoje – elektroninė muzika.

10 pribloškiančių faktų apie legendinę Edith Piaf: išsižadėjusi mama, prarasta rega ir vaikystė viešnamyje

Kitą mėnesį, gruodžio 19-ąją dieną, minėsime 108-ąsias garsiausios visų laikų prancūzų dainininkės Édith Piaf gimimo metines. Šia proga, sausio pradžioje Lietuvoje bus surengti du įspūdingi pasirodymai, o šiandien kviečiame susipažinti su 10 įdomiausių faktų apie legendomis ir mitais apipintą atlikėjos gyvenimą.

Liepa Mondeikaitė apie „PROtėviai: muzikos kelionė laiku“ premjerą: tai – ko gero linksmiausias projektas mano karjeroje

Pirmadienio vakarą Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko gyvų koncertų serijos „PROtėviai: muzikos kelionė laiku“ premjera, kurios metu talentingieji Simonas Storpirštis, Liepa Mondeikaitė bei Justinas Lapatinskas kvietė žiūrovus keliauti lietuviškos muzikos istorijos keliu. Atlikėjai, kuriems pritarė kone visi koncertų salėje susirinkę žiūrovai, dainavo populiariausius lietuviškus kūrinius, sukurtus per paskutiniuosius šimtą metų – nuo 1920 m. iki šių dienų.

Loreen triumfavo Prancūzijos radijo muzikos apdovanojimuose

Gruodžio 1-ąją dieną Lietuvoje vienintelį koncertą surengsianti „Eurovizijos“ karaliene tituluojama Loreen pergalingai pasirodė Prancūzijos radijo muzikos apdovanojimuose. Kanuose jau 25-ąjį kartą surengtoje „NRJ Music Awards“ ceremonijoje, į kurią patekti buvo galima tik su kvietimais, švedų dainininkė pelnė vieną pagrindinių apdovanojimų. Netrukus mūsų šalyje koncertuosiančiai Loreen buvo įteiktas „Tarptautinio metų atradimo“ apdovanojimas. Surengusi abejingų nepalikusį šou, dainininkė atliko naujausią savo hitą „Is It Love“ ir pernai „Euroviziją“ laimėjusią dainą „Tattoo“.

Britų muzikos duetas „Jungle“ vasarą naują albumą pristatys Kalnų parke

Vasarą sostinėje vėl planuojama daug koncertų atviram ore. Belieka gerėtis, ką siūlo Vilnius ir atidžiai sekti kalendorių. Muzikos agentūra „8 Days A Week” vakar paskelbė naujieną apie prancūzų „La Femme” viešnagę Vilniuje, o šiandien dalinasi dar viena nuostabia žinia. Lietuvos publikai jau gerai pažįstamas britų muzikos duetas „Jungle“ vėl atkeliauja į Vilnių. Birželio 10 d. grupė „Jungle“ surengs didelį ir skambų koncertą Kalnų parke.

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ išleido naują albumą: „Gal ir ne visos dainos linksmos, bet viskas bus gerai!“

Neseniai pristatę vaizdo klipą naujausiam grupės singlui „Viskas bus gerai“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ jau oficialiai išleido ir to paties pavadinimo albumą. Ketvirtasis studijinis grupės darbas pasirodo po ketverių metų pertraukos ir yra bene ilgiausiai brandintas muzikantų įrašas. Rinktinėje „Viskas bus gerai“ klausytojai ras tiek pažįstamų kūrinių ir koncertinių grupės hitų, tiek dar niekur negirdėtos muzikos.

Į Lietuvą atvyksta prancūzų muzikos eksportas ir spalvingieji „La Femme“

Muzikos agentūra „8 Days A Week” savaip artina vasarą ir skelbia pirmąjį naujo sezono koncertą be stogo. Patvirtinta, kad į sostinę gegužės 31 d. atkeliauja prancūzų muzikos eksportas ir spalvingieji „La Femme“. Vienas ryškiausių vardų Europos muzikos scenoje atvažiuoja patikrinti, kaip laikosi nauja Lukiškių kalėjimo versija. Nuostabi žinia – „Prancūzijos sezonas Lietuvoje“ turės naujus herojus ir puikų garso takelį, kurio autoriai - „La Femme“.

Dainininkas Dovi Mi pristato kūrinį „Sukasi mano galva“: norėjau įamžinti naktinį romantinį jausmą

Karjeros pradžioje Londono gatvėse koncertus rengęs dainininkas Dovydas Misiūnas – Dovi Mi pastaruoju metu džiaugiasi apčiuopiamu kūrybos rezultatu. Šiandien klausytojams populiarėjantis kūrėjas pristato jau trečią savo kųrybos dainą „Sukasi mano galva“.

Netikėtas Monikos Liu debiutas: įkūnys karžygę Emiliją Pliaterytę

Šiandien paaiškėjo, kas atliks pagrindinį Emilijos Pliaterytės vaidmenį naujoje muzikinėje dramoje „Emilija“. Grafaitė Emilija Pliaterytė, pirmoji 1830-1831 m. Lenkijos ir Lietuvos sukilimo kapitonė, pasipriešinusi rusijos imperijai. Ar kas galėjo įsivaizduoti, kad ją įkūnys visiems gerai žinoma atlikėja, Eurovizijos finalo dalyvė Monika Liu? Apie tai ansamblis „Lietuva“ šiandien paskelbė bendroje diskusijoje su garsiais istorikais ir spektaklio kūrėjais Valstybės pažinimo centre. Turas didžiausiose šalies arenose suplanuotas kitų metų rudenį.

Po ketverių metų pertraukos – naujas „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ albumas

Praėjusią savaitę pristatę vaizdo klipą naujausiam grupės singlui „Viskas bus gerai“, šį penktadienį „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ oficialiai išleidžia to paties pavadinimo albumą. Ketvirtasis studijinis grupės darbas pasirodo po ketverių metų pertraukos ir yra bene ilgiausiai brandintas muzikantų įrašas. Rinktinėje „Viskas bus gerai“ klausytojai ras tiek pažįstamų kūrinių ir koncertinių grupės hitų, tiek dar niekur negirdėtos muzikos.

Edas, Jessica ir Spiderman‘as: spalio mėnesio populiariausių renginių Lietuvoje TOP 10

„A“ kategorijos pasaulinė žvaigždė nepaliko jokių klaustukų, naujosios kartos Lietuvos pop princesė laimi prieš scenos vilkus, praeities šlovę įkinkę užsienio atlikėjai nė nemano trauktis, o netikėto populiarumo sulaukęs popkultūros gerbėjų sambūris vis vien pralaimi prieš menininkus – taip trumpai galima būtų apibūdinti paklausiausių spalio mėnesio renginių Lietuvoje dešimtuką, kurį sudarė didžiausias Lietuvos renginių bilietų platintojas „Bilietai.lt“. Dešimtukas sudarytas lyginant spalį platformoje parduotų bilietų kiekius.

„Biplan“ nariai prieš pat Kalėdas kvies į jau tradiciją tapusį koncertą Vilniuje: „Nepabijosime būti jautrūs ar net pažeidžiami“

Radijo stotyse jau skamba naujausia vilniečių „Biplan“ daina „Be penkių vidurnaktį“. Šviežiausias grupės kūrinis įkvėpė pavadinimą ir kasmetiniam „Biplan“ kalėdiniam koncertui, kuriame muzikantai pristato savo tik kartą metuose skambančią šventinę programą, kasmet pasipildančią naujais proginiais „Biplan“ kūriniais.

Naujausias G. Gelgoto ir K. Sabaliauskaitės kūrinys „Vilniaus sarabanda“ vėl sugrįžta į sceną – du pasirodymai sausį vyks kultūros bare „Kablys“

Kompozitoriaus Gedimino Gelgoto ir rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės simfoninis kūrinys „Vilniaus sarabanda“ klausytojų ausis Nacionalinėje filharmonijoje džiugino jau du kartus. Pasirodymai sulaukė anšlago ir neeilinio publikos entuziazmo, o bilietai į renginius ištirpo akimirksniu. Tad 2024 metų pradžioje nuspręsta surengti netgi du „Vilniaus sarabandos“ koncertus, kuriuos atliks orkestras, Vilniaus miesto ansamblis NIKO bei choras „Jauna muzika". Specialus renginys sausio 25 dieną vyks netikėtoje erdvėje – kultūros bare „Kablys“. Ši data pasirinkta neatsitiktinai, nes būtent sausio 25-ąją kasmet yra minimas Vilniaus miesto gimtadienis.

Loreen pradėjo gastroles Europoje – netrukus koncertuos Kaune

„Eurovizijos“ karalienės Loreen šou Kaune pradės kalendorinę žiemą Lietuvoje. Gruodžio 1-ąją dieną populiarioji dainininkė koncertuos „Žalgirio“ arenoje Kaune. Antradienį (lapkričio 7 d.) Loreen pradėjo koncertines gastroles Europoje - pirmasis išparduotas dainininkės koncertas įvyko Airijos sostinėje Dubline. Visus bilietus išpirkę žiūrovai negailėjo pagyrų Loreen šou ir puikiai įvertino jos pasirodymą.

Dar vienas Bilietai.lt žingsnis tvaresnio verslo link - aplinkosauginis ISO 14001 standartas

Džiaugiamės pranešdami, kad „Bilietai.lt“ (UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“) sėkmingai įgyvendino ISO aplinkos apsaugos vadybos sistemos standartą (ISO 14001:2015). Tai svarbus žingsnis mūsų įmonės tvarumo kelionėje. ISO standarto sertifikatas ne tik liudija mūsų įsipareigojimą aplinkos apsaugai ir atsakingam verslo valdymui, bet ir yra puiki galimybė kurti vertę partneriams gerinant mūsų veiklos kokybę ir efektyvumą.

Inga Jankauskaitė pristato albumą „Grožis ir nuodai“ – netikėtas duetas ir stipriai jaudinančios dainos

Žinoma šalies muzikos kūrėja Inga Jankauskaitė klausytojams pristato jau ketvirtąjį studijinį albumą „Grožis ir nuodai“. Pasak kūrėjos, tai albumas, padėjęs nuo pasaulyje vyksiančių sukrečiančių kančių gintis kūryba. Naujausiame darbe atlikėja sudėjo net 9 kūrinius, tarp kurių ir vienas netikėtas duetas.

OFICIALIAI PATVIRTINTA: STING SURENGS GARSIAUSIŲ DAINŲ PASIRODYMĄ LIETUVOJE

Didžiausias Baltijos šalių renginių organizatroius „Live Nation Lietuva“ oficialiai patvirtino, kad 17 „Grammy“ apdovanojimų laimėjęs atlikėjas Sting ateinančių metų birželio 9 d. surengs specialų koncertinio turo „Sting: My Songs 2024“ pasirodymą Kauno „Žalgirio arenoje“. Taip tęsiamas vieno garsiausio planetos atlikėjo pasaulinis turas, sužavėjęs publiką visoje Europoje, JAV, Azijoje ir Australijoje. Viešą bilietų prekyba prasidės šį penktadienį, lapkričio 10 d., 10 valanda ryto internetu www.bilietai.lt ir visose „Bilietai.lt“ kasose.

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ pristato vaizdo klipą titulinei naujo albumo dainai: „Kažkur giliai vis tiek žinai, kad viskas bus gerai“

Artėjant naujausio grupės albumo pasirodymui, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ išleidžia tituliniam albumo kūriniui „Viskas bus gerai“ skirtą vaizdo klipą. Ketvirtasis, ilgai lauktas, studijinis „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ įrašas pasirodys šį penktadienį, o naują albumą grupė pristatys didžiuliame koncerte Kauno „Žalgirio“ arenoje jau gruodžio 2 dieną.

PREMJERA – MISTERIJA „SAULEI PALIEPUS“

Specialiai „Liepaičių“ jubiliejiniams metams sukurta misterija „Saulei paliepus“ siekta įprasminti sėkmingą jau 60 metų nuo choro studijos įkūrimo ir 30 metų nuo mokyklos įkūrimo nueitą kūrybinės veiklos kelią.

Vilniuje – standartinių šokių Europos čempionatas!

Šiais metais įspūdingi sporto renginiai dar tikrai nesibaigė – vienas jų pirmąjį gruodžio mėnesio savaitgalį laukia ir Lietuvoje. Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje gruodžio 2 d. vyks 2023 m. standartinių šokių Europos čempionatas.

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ Indijoje: „Mus priėmė kaip savus“

Beveik 25 000 kilometrų. Tiek šį mėnesį nukeliavo „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, kad surengtų septynių koncertų gastroles didžiausioje gyventojų skaičiumi pasaulio šalyje Indijoje. Bengalūre, Punėje, Mumbajuje, Goa, Delyje ir Gurugrame lietuvių muzikantai surengė solinius koncertus, o Ziro muzikos festivalyje buvo vieni pagrindinių žvaigždžių baigiamąjį vakarą pasirodę per 10 000 žiūrovų, susirinkusių iš visos Indijos.

Lapkričio mėnesį Lietuvoje – sporto, muzikos ir kultūros renginių gausa: savo pasirodymą surengs ir grupės „Rammstein“ lyderis Tillas Lindemannas

Antrasis kalendorinio rudens mėnuo, spalis, pasiūlė ne vieną žinomiausių Lietuvos ir užsienio žvaigždžių pasirodymą – vienu ryškiausių šių metų koncertų tapo Kauno „Žalgirio“ areną drebinusios hip hopo legendos „50 Cent“ šou, publiką taip pat džiugino grupės „Beissoul & Einius“ pasirodymas, „Il Divo“ ir daugelis kitų. Melomanai taip pat sulaukė džiugios žinios apie kitų metų rugpjūtį Kaune vyksiančius du pasaulinės superžvaigždės Edo Sheerano koncertus, kurie bus vieninteliai atlikėjo pasirodymai Baltijos šalyse.

Elektroninės muzikos koncerte Vilniuje – geriausi Lietuvos didžėjai ir ypatingi svečiai

Savaitgalį Vilniuje po kelerių metų pertraukos vyko elektroninės muzikos kompanijos „Lithuania HQ“ koncertas, kuriame pasirodė būrys puikiai žinomų didžėjų ir svečiai iš Lietuvos hip-hopo ir pop muzikos scenos. Sostinės menų fabrike „Loftas“ prie didžėjaus pulto stojo lietuvių atlikėjai Xd, Lucky Luke, Gaullin, Dynoro, Fella, Aivarask ir svečias iš Graikijos TRFN.

Konstantinas Lilas ruošia naują albumą: „Surengsime rafinuotų beždžionių apeigas“

Atlikėjas bei muzikos kūrėjas Konstantinas Lilas skelbia apie antrojo solinio albumo pasirodymą bei jo pristatymo koncertą. Albumas „Beždžionė“ pasirodys 2024 metų sausio mėnesį, o jo pristatymo koncertas įvyks vasario 9 dieną.

Edas Sheeranas surengs papildomą koncertą Kaune, bilietai prekyboje – jau nuo šiandien

Šiandien, spalio 30 d., 10 val. Bilietai.lt svetainėje prasidės prekyba bilietais į papildomą Edo Sheerano koncertą, kuris vyks rugpjūčio 4 d. Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione. Bilietai į pirmąjį britų muzikos žvaigždės pasirodymą, vyksiantį rugpjūčio 3 d., buvo išparduoti žaibiškai – per vos kiek daugiau nei vieną parą.

Vienintelis Edo Sheerano koncertas Baltijos šalyse išparduotas rekordišku greičiu

Ketvirtadienį, spalio 26 d., rytą startavusi bilietų prekyba į Ed Sheeran koncertą, kuris vyks kitų metų rugpjūčio 3 d. S. Dariaus ir S. Girėno stadione Kaune sulaukė dar nematyto susidomėjimo.

Grupė „U.D.O.“ sugrįžta į Lietuvą su dviem originaliais „Accept“ sudėties nariais ir nauju albumu

Jis yra vienas iš pasaulinės sunkiosios muzikos simbolių: vokiečių vokalistas Udo Dirkschneideris savo unikaliu balsu jau kelis dešimtmečius atlieka legendinius roko himnus bei yra tikra metalo scenos ikona. Nepaisant ilgos bei spalvingos karjeros ir daugybės pakilimų bei nuosmukių rokenrolo pasaulyje, jis ir toliau rašo savo istoriją ir nenustoja stebinti. Šią žiemą tikri metalo muzikos fanai taps dar vieno įspūdingo sugrįžimo liudininkais: grupė „U.D.O.“ pasaulinio turo „Touchdown World Tour 2024“ metu koncertuos „Vilniaus klube „Vakaris“ 2024 m. vasario 21 d.

„Mokinukės“ sugrįžtą – surengs koncertą didžiausioje šalies arenoje

Prieš 20 metų šalies muzikos padangę drebinusios ir tūkstantines gerbėjų minias subūrusios „Mokinukės“ – sugrįžtą. Jau kovo 9 dieną merginų grupė Kauno „Žalgirio“ arenoje surengs įspūdingą nostalgijos kupiną vakarą, kurio metu pasirodys originaliu sąstatu. Pasak grupės narių, tai bus tarsi klasės susitikimas, kuriame laukiamas kiekvienas.

„Pikaso“ pristato dvi naujienas

Naujo kūrinio premjera ir po Naujų metų planuojamas jubiliejinis koncertų turas per Lietuvą – dvi intriguojančias naujienas gerbėjams pristato „Pikaso“.

Startuoja bilietų prekyba į vienintelį Edo Sheerano koncertą Baltijos šalyse

2024 m. rugpjūčio 3 d. Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione koncertą surengs muzikos superžvaigždė, daugkartinis įvairių apdovanojimų laimėtojas Edas Sheeranas. Stulbinančia 360 laipsnių scenografija išsiskiriantis pasirodymas – populiarumo rekordus mušančio Edo Sheerano pasaulinio koncertų turo „+ – = ÷ x Tour” („The Mathematics Tour”) dalis.

Tango dievaitis Marcosas Ayala grįžta sužavėti publiką nauju spektakliu

Marcos Ayala Tango Company – šiandien laikoma viena geriausių trupių Argentinoje ir pasaulyje. Jos pasirodymais žavėjosi JAV, Izraelio, Suomijos, Švedijos, Čilės, Prancūzijos ir kitų šalių žiūrovai. Garsiausi trupės spektakliai -“Tango Buenos Aires”, “Astor Tango”, “Tango in the Shadows” pagrįstai užkariavo žiūrovų simpatijas ir širdis.

Rugpjūčio mėn. Kaune įvyks vienintelis Edo Sheerano koncertas Baltijos šalyse

2024 m. rugpjūčio 3 d. Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione koncertą surengs muzikos superžvaigždė, daugkartinis įvairių apdovanojimų laimėtojas Edas Sheeranas. Stulbinančia 360 laipsnių scenografija išsiskiriantis pasirodymas – populiarumo rekordus mušančio Edo Sheerano pasaulinio koncertų turo „+ – = ÷ x Tour” („The Mathematics Tour”) dalis.

Rokas Yan pristato pirmąjį albumą „Melodramos“: jausmų amplitudė, ryškūs kontrastai ir viršeliui panaudoti 120 kilogramų obuolių

Vienas ryškiausių ir sparčiai į šalies garsiausių dainininkų sąrašą bekopiantis kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan pristato debiutinį albumą. Šiek tiek daugiau nei prieš savaitę pristatęs klausytojų spėtą pamėgti kūrinį „Melodramos“, įrašytą kartu su dainininke Evgenya Redko ir atskleidęs albumo pavadinimą, šiandien dainininkas atverčia visas kortas.

Geriausios ArtVilnius’23 instaliacijos autorė: menininkui reikia šiuolaikinių technologijų, eksperimentuoti ir klysti

Tarptautinė vertinimo komisija šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’23” išrinko geriausią ArtVilnius’23 instaliaciją. Ja paskelbtas parodos „Takas“ erdvėje instaliuotas Monikos Žaltauskaitės Grašienės skaitmeninio žakardinio audimo objektas „Mėnulio jūra“. Ši menininkė yra gerai žinoma dėl savo tekstilės darbų, dažnai dar vadinama „tekstilės architekte“ ir „kompiuterinio žakardinio audimo meistre“.

Dėl Europos dailiojo čiuožimo čempionato nukeliamas Manto Jankavičiaus koncertas Kaune

Žiemos viduryje į kone svarbiausią karjeroje, jubiliejinį koncertų turą po šalies arenas „12 violončelių” kviečiantis dainininkas, aktorius ir dainų autorius Mantas Jankavičius su klausytojais dalinasi svarbia informacija – keičiasi vieno iš trijų turo koncertų data.

Geriausia „ArtVilnius23“ jaunoji menininkė Julija Skudutytė: daiktai nemeluoja

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ savaitgalį vykusioje 14-oje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius23“ tradiciškai išrinktas ir apdovanotas geriausias jaunasis (iki 35 metų) menininkas. Šiemet laurai ir piniginė paskata atiteko Užupio meno inkubatoriaus atstovei Julijai Skudutytei iš Vilniaus.

Vilniuje baigėsi 14-oji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’23“: žiūrovai išsirinko geriausius

Sekmadienį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ baigėsi didžiausia Baltijos šalyse šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’23“. Keturioliktąjį kartą vyksiančioje mugėje dalyvavo daugiau nei 300 menininkų. Savo darbus jie įkurdino 70 meno galerijų ir institucijų. Visą savaitgalį į mugę plūstantys gerbėjai turėjo galimybę balsuoti už jiems labiausiai patikusią galeriją ir menininką.

Premijomis apdovanoti šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’23“ geriausieji

Penktadienio vakarą „Litexpo“ parodų ir konferencijų centre įvyko 14-osios tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’23“ atidarymo ceremonija. Joje apdovanoti šių metų geriausieji.

Bilietų platinimo paslauga su „Bilietai.lt“

Planuojate koncertą, spektaklį, sporto varžybas ar kitą renginį ir ieškote patikimo partnerio bilietų platinimui? Rinkitės „Bilietai.lt“ renginių bilietų platinimo paslaugas!

Ticket distribution service with Bilietai.lt

Are you planning a concert, a performance, a sporting event or any other event and looking for a reliable partner for ticket distribution? Choose Bilietai.lt event ticketing services!

Услуги по распространению билетов с Bilietai.lt

Вы планируете концерт, спектакль, спортивное мероприятие или любое другое событие и ищете надежного партнера для распространения билетов? Выбирайте услуги по распространению билетов на мероприятия от Bilietai.lt!

Gabrielė Vilkickytė su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru kviečia į naują muzikinę patirtį: „Vietos tos pačios, bet gyvenimas kitas“

Pirmą kartą Gabrielė Vilkickytė ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras susitiks vienoje scenoje – vasario 16-ąją dieną „Compensa“ koncertų salėje, Vilniuje – įvyks bendras jų pasirodymas!

Mantas Jankavičius pristato naują kūrinį „Jausti viską“: nenoriu išsižadėti nė vieno savo pralaimėjimo

Skaičiuodamas dienas iki kone svarbiausio karjeroje, 25-ąjį jubiliejų scenoje žymėsiančio koncertų turo po šalies arenas, dainininkas, aktorius ir dainų autorius Mantas Jankavičius su klausytojais dalinasi nauju kūriniu „Jausti viską“ bei jį lydinčiu vaizdo klipu. Įspūdingiems koncertams „12 violončelių” su komanda jau nuo vasaros besiruošiantis dainininkas pripažįsta, kad ši daina – ypač atvira ir labai asmeniška, pasakojanti apie ne visiems matomą jo gyvenimo pusę – šalia pergalių ir sėkmių išgyvenamus sunkumus ir iššūkius, kuriuos metams bėgant išmoko priimti kaip duotybę ir jais taip pat pasidžiaugti.

Alina Orlova leidžiasi į pirmąjį koncertinį turą po Lietuvą: laukiu būsimų naujų patirčių

Išskirtinio braižo dainų autorė ir atlikėja Alina Orlova šiandien skelbia apie pirmą savo karjeroje koncertinį turą po įvairius šalies miestus. Turo metu gerai žinoma kūrėja aplankys net šešis miestus, tarp kurių, atlikėjos teigimu, bus ir tokių, kur lankysis apskritai pirmąjį kartą. Alinos teigimu, šiems koncertams ruošiama ypatinga programa, skambant violončelės garsams ir įvairių laikotarpių kūryba.

Populiariausios grupės „Kiss“ dainos pavasarį skambės Lietuvoje

2024 m. balandžio mėnesį jau visi bus pamiršę Šv. Valentino dieną, tačiau bučinių Lietuvoje tikrai netruks: pirmą kartą mūsų šalyje koncertuos „KISS Forever Band” - populiariausia Europoje grupės „Kiss” dainas atliekanti tribute grupė. Ta proga pas mus įvyks net du jų koncertai - balandžio 18 d. Vilniaus klube „Vakaris” ir balandžio 19 d. Kauno „Oazėje”.

S. Storpirštis, L. Mondeikaitė ir J. Lapatinskas kviečia leistis į „Muzikos kelionę laiku“

Talentingieji Simonas Storpirštis, Liepa Mondeikaitė bei Justinas Lapatinskas kartu su gyvo garso grupe ir smuikininke Ieva Makauskaite, kviečia keliauti lietuviškos muzikos istorijų keliu – atlikėjai pristato gyvų koncertų seriją „Muzikos kelionė laiku“, kurios metu klausytojai išgirs populiariausius lietuviškus kūrinius, sukurtus per paskutiniuosius šimtą metų – nuo 1920 m. iki šių dienų.

Naujas duetas: MAN-GO ir SADBOI pristato bendrą kūrinį

Kūrybinei partnerystei sujungė pajėgas Klaipėdos ir Vilniaus žvaigždės: legendinė grupė MAN-GO įrašė naują dainą su internetinės šokių muzikos ekspertais tituluojamu duetu SADBOI.

Operos „Meilės eliksyras“ herojai premjerai ruošiasi ir interaktyvių edukacinių susitikimų su moksleiviais metu

Gruodžio 2 ir 3 dienomis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai pristatys dviejų veiksmų Gaetano Donizetti komiškos operos „Meilės eliksyras“ kamerinės versijos premjerą. Jos belaukiant uostamiesčio mokyklose vyks interaktyvūs susitikimai su moksleiviais. Šių susitikimų tikslas yra ne tik susipažinimas su operos žanru, bet ir aktualūs jaunimo bendravimo klausimai, gyvenimiškų patirčių atpažinimas stebint ištraukas iš vienos sėkmingiausių pasaulio operų, atrandant meno kalba pateikiamas bendravimo situacijas, diskusijoje atveriant savo požiūrį į amžinąsias meilės ir tarpusavio santykių problemas.

Evgenya Redko paskelbė didžiausią koncertą savo karjeroje: „Nebijokit svajoti, svajonės pildosi“

Viena autentiškiausių Lietuvos atlikėjų Evgenya Redko paskelbė svarbiausią koncertą savo karjeroje „Odė Kalėdoms“, kuris vyks didžiausių metų švenčių sukūryje, gruodžio 30 d., „Compensa koncertų salėje“, Vilniuje.

Grupė „ba.“ paskelbė apie didžiausią savo koncertą po stogu, žada ir naujos muzikos

Roko grupė „ba.“ ir toliau pildo Lietuvos roko istorijos puslapius ir nenustoja stebinusi grandioziniais projektais. Šįkart jie kviečia į savo iki šiol didžiausią koncertą po stogu, kuris vyks vasario 8 d. „Žalgirio“ arenoje, Kaune. Tai bus vienintelis „ba.“ koncertas šią žiemą.

Vilniuje pasirodysianti šokio trupė iš Vokietijos kurs bendrą spektaklį su „Low Air“

Rugpjūčio 17-18 dienomis Vilniuje svečiuosis ir spektaklį pirmą kartą Lietuvoje pristatys šokio trupė iš Vokietijos. Skirtingų kartų ir galimybių šokėjus apjungiantį pasirodymą „With Us“ bus galima išvysti du kartus Menų spaustuvėje esančios Studijos II erdvėje. Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ kvietimu ši trupė atvyksta ne tik parodyti spektaklį, bet ir kurti naują bendrą darbą.

Vilniaus 700-ajam gimtadieniui vinilą išleidusi vokiečių grupė „De-Phazz“: „Pirmuosius kartus pamiršti sunku“

Vilniaus jubiliejui skirta populiarios Vokietijos grupės „De-Phazz“ vinilo plokštelė pasirodė prieš kelias savaites. Savo albumą „Live in Vilnius“ grupė vadina gimtadienio dovana klausytojams Lietuvoje, tad albumas pasirodė simboliniu 700 vienetų tiražu, o albumui atrinkti 7 kūriniai iš 2019 metais Vilniuje vykusio „De-Phazz“ pasirodymo

Justinas Jarutis: faktai, kurių nežinojote

Svarbiausiam karjeros koncertui Vingio parke besiruošiantis Justinas Jarutis gerbėjus sukvies į didžiausią savo karjeroje solinį koncertą. Metų koncertinio atlikėjo titulą „M.A.M.A." apdovanojimuose pelnęs Justinas Jarutis jau rugsėjo 2-ąją dieną surengs grandiozinį pasirodymą didžiausiose šalyje koncertinėje erdvėje po atviru dangumi - sostinės Vingio parke. Kol gerbėjai laukia įspūdingo populiarių dainų „Rugpjūtis“, „Rami“, „Tavęs“, „Savęs“ ir daugelio kitų hitų autoriaus ir dainininko šou, supažindiname su įdomiausiais faktais iš Justino Jaručio biografijos.

Tarptautinis menų festivalis „Plartforma“ – tegu prasideda žaidimas!

Judesys ir garsas – du poliai, kurie persipindami ir įvairiai sąveikaudami formuoja programinę šių metų festivalio ašį. Ieškodami pusiausvyros arba priešingai, aistringai diskutuodami, jie kviečia žiūrovus kvestionuoti mūsų santykį su savimi ir su mus supančia aplinka. Kas esame, kur einame, ko ieškome? Cirkas, šokis, teatras, muzika – skirtingų žanrų kūrėjai drąsiai narplioja žmogiškosios prigimties esatį ir iššūkius. Visos judesio ir garso istorijos žiūrovų lauks rugsėjo 13 d. – spalio 28 d. Klaipėdoje, Priekulėje ir Kretingoje.

Istorijų opera „Klaipėda“: muzikos kalba papasakota legenda apie Mažosios ir Didžiosios Lietuvos suvienijimą

III-iasis Tarptautinis Klaipėdos festivalis Pauliaus Lindenau elinge pristatęs istorijų operą „Klaipėda“, dedikuotą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui, tarsi dar kartą meno kalba Mažąją Lietuvą prijungė prie Didžiosios. Daugiau nei du metus šią išskirtinę premjerą ruošęs Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras sulaukė daugybės ovacijų!

Nauja vasaros daina ir klipas vainikavo „2Kvėpavimas“ ir Adrinos trilogiją

„Vasara kabrioletinė“ – taip originaliai pavadinta naujausia grupės „2Kvėpavimas“ ir Adrinos daina, kuri vainikuoja šių dviejų jaunų ir sparčiai išpopuliarėjusių atlikėjų trilogiją. Pirmi du kūriniai „Švyturys tarp vandenynų“ ir „Mėnulis“ sulaukė fenomenalios sėkmės internete – per abu surinko 6 milijonus peržiūrų ir perklausų.

Klaipėdos festivalio premjera: videografiniame spektaklyje „Carmina Burana“ apie nūdienos pasaulį bylos ir įspūdingi kostiumai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro videografinio spektaklio „Carmina Burana“ pagal to paties pavadinimo Carlo Orffo sceninę kantatą kostiumai ne tik stebins publiką, bet ir taps perspėjimu apie malonumų vergais tapusios visuomenės laukiančią baigtį. Trečiojo Klaipėdos festivalio kulminacija – jau rugpjūčio 11 d. 22.30 val. senajame elinge.

Svarbiausiam vasaros koncertui besiruošianti M. Linkytė: čia kanklės suskambės kitaip

Rugpjūčio 8 dieną sostinės širdyje, unikalioje erdvėje Lukiškių kalėjime, svarbiausiam vasaros koncertui besiruošianti atlikėja Monika Linkytė atskleidžia dar daugiau detalių. Jau kuris laikas intensyviai koncertui besiruošianti kūrėja žada išties kitokį koncertą – čia, pasak atlikėjos, kitaip suskambės kanklės, laukia ir ne vienas scenos svečias.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro premjeroje atgims ne tik istorinės asmenybės, bet ir Taravos Anikė

Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro istorijų operos „Klaipėda“ pasaulinėje premjeroje atgis ne tik šimtmečio senumo įvykiai, Klaipėdos krašte gyvenę lietuvininkai ir iš Didžiosios Lietuvos jiems talkinti atvykusieji, bet ir Taravos Anikė. Premjera istoriniame Pauliaus Lindenau elinge – jau rugpjūčio 4-ąją, 21.30 valandą.

Pasirodymui Latvijoje besiruošiantis Jurgis Kairys: „Pats reikšmingiausias apdovanojimas iš visų – kad vis dar esu gyvas“

„Pats reikšmingiausias apdovanojimas iš visų – kad vis dar esu gyvas“, – kalbėdamas apie beveik 50 metų trunkančią lakūno karjerą teigia daugkartinis Europos bei pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys. Kone kiekvienas lietuvis iki šiol prisimena 2000-uosius, kai šis atliko iki tol pasaulyje neregėtą akrobatinį triuką ir apvertęs lėktuvą aukštyn ratais praskrido po Kaune esančiu pėsčiųjų taku.

Avia Solutions Group“ arenos vadovas: apie naujoves, investicijas, „Wolves“ ir „Rytą“

naujoves, investicijas, „Wolves“ ir „Rytą“ Praėjusių metų rudenį didžiausia sostinės renginių erdvė ėmėsi ambicingiausio savo projekto iki šiol: devynis mėnesius trukusių atsinaujinimo darbų. Apie kilusius iššūkius, naujoves, investicijas ir tai, ar po vienu stogu tilptų „Wolves“ ir „Ryto“ klubai – kalbamės su „Avia Solutions Group“ arenos vadovu Andriumi Žiauberiu.

Klaipėdos festivalis: „Carmina Burana“ begriūnančio pasaulio vaizdus jungs su populiaria nuobodulio estetika

„Nevaldomos gamtos stichijos – dangus, lietus, praplaukiantys laivai bei praskrendantys paukščiai – visuomet suteikia netikėtumo įspūdį: gali pakeisti net spektaklio nuotaiką. Esu labai laiminga, kad jau netrukus mintys taps kūnu. To labai laukiu“, – apie neeilinę elingo erdvę, kuri ne tik įkvepia kūrėjus, bet ir diktuoja savo sąlygas čia gimstančiam videografiniam spektakliui „Carmina Burana“ pasakoja scenografė Sigita Šimkūnaitė.

Džordanos Butkutės koncertai Palangoje ir Šiauliuose - su gyvo garso grupe

Su geriausiomis dainomis ir naujais kūriniais į Palangos koncertų salės sceną grįžta lietuviškos muzikos legenda Džordana Butkutė.

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui skirtos operos pasaulinė premjera – jau rugpjūčio 4-ąją

Rugpjūčio 4 d. 21.30 val. elinge laukiama istorijų operos „Klaipėda“ pasaulinės premjeros. Pirmą kartą publikai bus pristatyta Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro užsakymu parašyta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti skirta opera!

Po įspūdingos „Magiškas Liūtas karalius ir jo pasaulis“ premjeros skelbiamas turas po Lietuvą

Paskutinį liepos ketvirtadienį Palangos koncertų salėje susirinkę svečiai nusikėlė į Afrikos savanas ir visiems gerai pažįstamą liūtuko Simbos pasaulį – čia suskambo neįtikėtino grožio gyvo garso koncertas „Magiškas Liūtas karalius ir jo pasaulis“.

Klaipėdos festivalio pražios koncertas „Karo ir taikos dainos“ - padėka ir padrąsinimas Ukrainos žmonėms

III-iojo Tarptautinio Klaipėdos festivalio programa elinge prasidėjo ypatingu koncertu „Karo ir taikos dainos“, suvienijusiu Kyjivo nacionalinio akademinio operetės ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatrų menininkus. Nuo pat karo Ukrainoje pradžios Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvas organizavo įvairias iniciatyvas teikiant dvasinę, socialinę, humanitarinę paramą alinančio karo apimtos šalies žmonėms ir į mūsų šalį atvykstantiems pabėgėliams, tad ir festivalio atidarymo koncertui į uostamiestį Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pakvietė kolegas iš Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro. Festivalio žinomumas tarptautinėje erdvėje atkreips ir dar kartą primins visuomenei svarbiausius nūdienos taikos ir pergalės prieš agresiją siekius. Į Klaipėdą atvyko menininkai, kurie net karo metu nenustoja dirbę, repetavę, rodę spektaklius ar rengę labdaringus koncertus karo lauko ligoninėse. Deja, beveik kasdien jų darbą sunkina priverstinės pertraukos per oro antskrydžius, kurias tiek menininkai, tiek žiūrovai praleidžia greta esančiose slėptuvėse ir metro stotyse. „Taika ir tyla – mums didžiausia dovana. Kelios Dievo mums dovanotos dienos be karo“, vienu balsu tvirtina iš Kyjivo atvykusios operetės teatro solistės Olena Arbuzova, Valerija Tulis, Olena Galuška, Alevtyna Naglia, Kateryna Jasenčuk, choro moterų grupė, dirigentas Sergijus Didokas, teatro generalinis direktorius ir meno vadovas Bogdanas Strutynskis. Pačioje uostamiesčio širdyje – senajame Klaipėdos elinge – muzikai iš Kyjivo susijungė bendrai giesmei už Ukrainos pergalę ir laisvę su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniu orkestru ir mišriu choru, solistais Beata Ignatavičiūte ir Mindaugu Rojumi, dirigentu, koncerto programos sudarytoju, teatro vyriausiuoju dirigentu Tomui Ambrozaičiu. Nuoširdžiai dėkojame teatro rėmėjams, ypač, UAB „Kautra“, padėjusiems įgyvendinti šią ilgą menininkų kelionę iš Kyjivo į Klaipėdą autobusu. Svečiai iš Kyjivo pristatė Ukrainos kompozitorių muziką. Beveik visi koncerte jų atliekami kūriniai, išskyrus visiems gerai pažįstamą, savotiška širdžių vienybės su kovojančia Ukraina emblema jau tapusią Myroslavo Skoryko „Melodiją“, Lietuvoje skambėjo pirmą kartą. Koncertą pradėjo soprano O. Arbuzovos atliekama Jolan arija iš žymaus XX a. ukrainiečių kompozitoriaus Heorhijaus Maiborodos pirmosios operos „Milana“, parašytos 1957 m. Ahatos Turčynskos libretu. Tai viena ryškiausių operos arijų koloratūriniam sopranui, dainininkių dažnai atliekamas koncertuose ir vokalistų konkursuose. Mychailo Verykivskis – kompozitorius, pedagogas, dirigentas, folkloristas ir visuomenės veikėjas, pirmosios ukrainiečių oratorijos („Dūma apie įkalintą mergelę Marusią Bohuslavką“, 1923) ir baleto („Panas Kaniovskis“, 1930) autorius. Kompozitoriaus libretu pagal to paties pavadinimo N. Gogolio siaubo apysaką 1936 m. sukurtos muzikinės komedijos „Baubas“ (Вий) veikėja Panočka – neseniai mirusi sotniko duktė, ragana, į kurią įsikūnija piktoji dvasia. Jos arijoje „Ak, kaip seniai tai buvo“ (Ой, чи давно це було) atsiskleidžia anaiptol ne kraupi, o lyrinė veikėjos charakteristika, nuspalvinta sodriu tautinio romantizmo stiliaus muzikos koloritu. Panočkos ariją atliko Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro solistė V. Tulis. Abi Kyjivo operetės teatro solistės susijungė maldoje Švč. Mergelei Marijai, kartu su KVMT simfoniniu orkestru ir Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro choro moterų grupe atlikdamos šiuolaikinio ukrainiečių kompozitoriaus, bajanininko ir dirigento Viačeslavo Samofalovo „Ave Maria“, kuri 2014 m. gavo popiežiaus Pranciškaus palaiminimą. Pažintį su Ukrainos muzika tęsė Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro choro moterų grupės atliekamos įvairių kompozitorių sukurtos chorinės dainos. Vienas jų – Ihoris Šamo. Didžiąją jo kūrybinio palikimo dalį sudaro dainos įvairių Ukrainos poetų eilėmis ir muzika daugiau kaip keturiasdešimčiai kino filmų ir radijo teatro pjesių. Gimęs žydų šeimoje Kyjive, jis visą savo gyvenimą pragyveno šiame mieste, kuriam skyrė nepaprasto populiarumo sulaukusią dainą „Mano Kijeve“ (Києве мій) poeto Dmytro Lucenko eilėmis. 2014 m. ši I. Šamo daina buvo oficialiai paskelbta Ukrainos sostinės himnu. Koncerte Klaipėdoje skambėjo ukrainiečių folkloro motyvais grįsta barkarolė „O, vainike, plauk...“ (Ой пливи вінок) chorui to paties D. Lucenko žodžiais (fortepijono partija orkestruota dirigento S. Didoko) ir trys dalys iš Vasylio Juchimovyčiaus libretu sukurtos chorinės operos „Jatranės žaidimai“ (Ятранські ігри) chorui a cappella. Kitas žymus populiarių ukrainietiškų dainų, sceninių kūrinių ir muzikos kinui kompozitorius – Igoris Pokladas. Jo dainos iki šiol skamba Ukrainos populiariosios muzikos scenose, atliekamos tokių nūdienos pop žvaigždžių kaip Ruslana, Ani Lorak ir Tina Karol. Koncerte skambėjo Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro choro moterų grupės atliekama jo „Daina apie motiną“ (Пісня про матір) poeto Boriso Olijniko eilėmis. Ypatingu lyrizmu pasižyminčioms kompozitoriaus dainos Klaipėdoje suskambo dideliu kontrastu prieš metus Ukrainos naujienų agentūras apskriejusiai kraupiai žiniai - 2022 m. balandį Vorzelyje netoli Bučos gyvenančio 80-mečio kompozitoriaus namus apiplėšė ir užminavo rusų armijos marodieriai, jam su šeima teko slapstytis, o vėliau evakuotis į Kyjivą. Dar vienas Klaipėdos elinge suskambėjęs opusas iš ukrainiečių estradinės muzikos aukso fondo – populiarių dainų, sceninės ir akademinės muzikos kūrėjos, muzikologės Irynos Kyrylinos daina „Uždegsiu žvakę“ (Запалю свічу) liaudies dainų atlikėjos Ruslanos Locman eilėmis. Itin simboliškai skambėjo dainos žodžiai: uždegsiu žvakę už tuos, kurių nebėra su mumis, už ramų rytojų, už stiprią ir amžinai laisvą Ukrainą. Taip pat simboliška, kad prie šios maldos prisijungė ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atlikėjai, taip išreikšdami palaikymą Ukrainos žmonėms. Koncerto programoje skambėjo ir didžiųjų Lietuvos kompozitorių kūriniai. Pirmasis visa simfoninio orkestro jėga koncerte suskambo prologas iš Eduardo Balsio baleto „Eglė žalčių karalienė“, diriguojamas teatro vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio. Koncerto programą pratęsė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro mišrus choras, atlikęs lietuvių patriotines dainas ir liaudies dainų išdailas. Skambėjo choro atliekama Atgimimo laikų dvasios persmelkta teatro vyriausiojo chormeisterio ir kompozitoriaus Vladimiro Konstantinovo daina „Tau Tėvynės dangus“, Alio Balbieriaus eilėmis ir Klaipėdos kraštą reprezentuojančios lietuvininkų dainos „Jau aušt aušružė“ išdaila, choro dirigentės ir kompozitorės Danguolės Beinarytės dzūkų liaudies dainos „Dzūkit, dzūkit girnelės“ išdaila. Tūkstantinė elingo publika atsistojusi išklausė lietuvių tautinės muzikos pradininko Stasio Šimkaus (1887–1943) dainos „Lietuviais esame mes gimę“ Jurgio Zauerveino žodžiais. Koncero programoje taip pat skambėjo ištraukos iš lietuvių kompozitorių operų, kurių siužetai tiesiogiai siejasi su karo ir išsivadavimo tema. Tai Giedriaus Kuprevičiaus opera „Prūsai“, kurios premjera 1997 m. įvyko Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, ir Vytauto Klovos nepalaužiamą, nemarią tautos dvasią aukštinantys „Pilėnai“. Karo, taikos ir laisvės temos buvo aktualios visų laikų ir tautų žmonėms. Tai paliudijo du koncerto programą užbaigę pasaulinės klasikos lobynui priklausantys kūriniai. Pirmasis - Ludwigo van Beethoveno uvertiūra iš muzikos Johanno Wolfgango von Goethe’s dramai „Egmontas“, kurioje pasakojama apie olandų didiko Egmonto kovą su ispanų užkariautojais ir jo didvyrišką kankinystę dėl savo šalies nepriklausomybės ir vergų choras iš Giuseppe Verdi operos „Nabukas“, kurioje pasakojama biblinė istorija apie tai, kaip Babilonijos karalius Nabuchodonosaras II užgrobė Jeruzalę, sugriovė Šventyklą ir daugelį žydų išvarė į nelaisvę. Į Klaipėdą kartu su vadovaujamo teatro menininkais atvykęs Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro generalinis direktorius ir meno vadovas Bogdan Strutynskyi dėkojo Lietuvos žmonėms už visokeriopą paramą Ukrainai šiuo sunkiu metu: „Šiandien visi svajojame tik apie vieną dalyką – pergalę. Esame nepaprastai dėkingi už galimybę mūsų menininkams atvykti į šį koncertą Lietuvoje, nes tai suteikė mums dar vieną progą sutelkti paramą mūsų valstybei ir pristatyti šiuolaikinę Ukrainos kultūrą užsienyje. Teatro artistai ir darbuotojai kovoja už taikų Ukrainos dangų visose įmanomose srityse: Ukrainos ginkluotųjų pajėgų padaliniuose, savanorių karių batalionuose, gelbsti kovotojams aktyviai veikdami kaip savanoriai ir scenos menininkai. Deja, karo meto praradimai neaplenkė ir Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro kolektyvų. Kovodami fronte žuvo du teatro darbuotojai – vairuotojas Dmytro Perinskis ir baleto šokėjas Vadymas Chlupjanecas. Niekada nepamiršime jų nuopelnų! Mūsų kova tęsiasi, o mūsų menas yra galingas ginklas kovoje su priešu!“ Klaipėdoje šiuo metu gyvena daug ukrainiečių. Čia jie rado prieglobstį ir užuovėją savo vaikams nuo karo keliamų baisumų. Koncertą „Karo ir taikos dainos“ nemokamai galėjo klausyti visi savo šalį dėl karo palikę, tad elinge susirinko įvairių Ukrainos vietovių gyventojai dabar esantys Klaipėdoje – nuo Kyjivo iki Mariupolio. Tesklendžia koncerto atlikėjų dainuota eilutė „Skrisk, svajone, sparnuotoji mano, kur kalneliai ir lygumos žalios“ kaip padėka ir padrąsinimas už visų mūsų laisvę kovojančios Ukrainos žmonėms! KVMT inf.

Lietuvių filmas laimėjo pagrindinį apdovanojimą tarptautiniame Japonijos kino festivalyje

„Yubari Fantastic Film Festival“ (YIFF) Japonijoje vyksta nuo 1990 m. Tai svarbus viso regiono kino industrijos renginys, pritraukiantis Rytų Azijos šalių (Pietų Korėjos, Taivano ir kt.) filmų platintojus, mecenatus bei prodiuserius. Festivalis išsiskiria ir jaunųjų kino talentų atradimais. Šių metų festivalio atradimu tapo lietuvių kino kūrėjai – savaitgalį festivalio „Grand Prix“ pelnė trumpametražis jaunosios kartos režisieriaus Pijaus Mačiulskio (22) filmas „Naiku“.

Tarp Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų šį pavasarį – Marijampolė, Utena ir Alytus

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, tęsia tradiciją savo koncertų programas pristatyti ir regionų klausytojams.

„Biplanai“ kviečia į kalėdinį koncertą „Sveikas sugrįžęs namo“

Šiandien grupė „Biplan“ socialiniuose tinkluose pasidalino žiemišku vaizdo kvietimu, kuriame muzikaliai klausytojų klausia „Kokios Kalėdos be Tavęs?“ ir visus kviečia į savo koncertą Vilniuje. Kalėdinis susitikimas su gerbėjais Vilniuje jau tampa kasmetine grupės Šv. Kalėdų tradicija.

Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis pristato pirmąją autorinį kūrinį

Suvieniję jėgas, visų pamiltas charizmatiškasis Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio duetas pristato šventinį singlą „Rasim kelią į namus“, kuris buvo nufilmuotas įspūdingo grožio šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.

Gražiausia meilės istorija - baletas „Gulbių ežeras“

Spalio pabaigoje gastroles Lietuvoje surengs tarptautinė baleto trupė „International Festival Ballet“. Dėl karo Ukrainoje šiuo metu Vokietijoje reziduojančioje baleto trupėje šoka Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Kanados ir Vokietijos šokėjai. Baleto trupė, kartu su simfoniniu orkestru „Festival Orchestra“, mūsų šalyje surengs 4 pasirodymus. Publika turės progą išvysti klasika tapusią amžinos meilės istoriją – dviejų dalių baletą „Gulbių ežeras“: spalio 24 d. Klaipėdos Kultūros centre „Žvejų rūmai“, spalio 26 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje ir spalio 27 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune.

Penkiasdešimtmetį švenčiantis Rokas Radzevičius: aš stabilus ir ištikimas darbinis jautis

Roko grupei „Skylė“ šiais metais sukanka trisdešimt, o jos lyderiui Rokui Radzevičiui šiandien  – penkiasdešimt. Daugiau nei pusę gyvenimo jis praleido su ta pačia grupe, ta pačia šeima, ta pačia mylima muzika. Sako, kad yra stabilus ir ištikimas kaip darbinis jautis: jei jau atsistojo į vagą, eis sąžiningai.

Opera „Lokys“ dedikuota lietuviškos muzikos čiurlioniui – kompozitoriui Broniui Kutavičiui

Belaukiant intriguojančio siužeto Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) operos „Lokys“, skirtos 90-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms, kviečiame pasidomėti kuo išskirtinis kompozitorius, kurio vaizduotės ir gabumų dėka pasaulis išgirdo vieną gražiausių kada nors Lietuvoje sukurtų operų.

Rokas Yan žengia svarbų žingsnį karjero – paskelbė apie solinį koncertą unikalioje sostinės erdvėje

Jaunosios kartos kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan, daugeliui atpažįstamas iš tokių kūrinių kaip „Stadionai“, „Surask mane“, „Vasaros mažai“ ar „Vakar vakare“ savo muzikinėje karjero žengia svarbiausią žingsnį – surengs pirmąjį solinį koncertą. Spalio 20 dieną sostinės renginių erdvėje „Kablys + kultūra“ įvyksiantis koncertas atlikėjui tai ilgos muzikinės kelionės atomazga, kurioje pirmą kartą nuskambės būsimo albumo kūriniai.

Svarbiausi rugpjūčio mėnesio renginiai Lietuvoje

Trečiasis kalendorinės vasaros mėnuo paprastai yra skirtas poilsiui. Būtent šį mėnesį nemažai lietuvių renkasi atostogoms, per kurias mus džiugins daugybė įvairiausių renginių ir pramogų. Šįkart pristatome ne tik svarbiausius renginius Lietuvoje, bet ir supažindinsime su didžiausiais įvykiais Estijoje bei Latvijoje. Bene svarbiausiu mėnesio įvykiu taps Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės varžybos, kuriose mūsų krepšininkai ruošis 2023 metais vyksiančiai Pasaulio taurei ir kovai dėl „EuroBasket“ trofėjaus.

Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM programa pasakos apie ryšius su savo kūnu, artimaisiais bei supančia aplinka

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

Nick Vujicic vilties žinia pasieks dar platesnę auditoriją

Pastaraisiais metais vis augant žmonių nerimui ir neužtikrintumui ateitimi, konferencija Moters Vizija, jau tradiciškai vyksianti Kovo 8-ąją, kviečia pažvelgti į gyvenimą giliau ir ieškoti taip reikalingos vilties bei mokytis kiekvienoje krizėje ieškoti galimybės. Moters vizija - didžiausia motyvacinė konferencija moterims, kurioje kviečiami dalyvauti ir vyrai.

"Šių metų konferencija išskirtinė jau tuo, kad fokusą kreipsime ne vien į moteris. Suprantame, kad sudėtingu metu motyvacijos reikia ne tik moterims todėl, nepriklausomai nuo pavadinimo, kviečiame dalyvauti visus, kuriems trūksta postūmio" - teigia konferencijos organizatorė Sandra Jakštaitė. "Pakvietėme neeilinius žmones, kurie žinomi dėl savo gebėjimų motyvuoti ir įkvėpti kitus, kurie daug pasiekė gyvenime ir nepasidavė nepaisant gyvenime patirtų sunkumų. Tai - ne tik visame pasaulyje garsus motyvatorius Nick Vujicic, bet ir vienas žymiausių Lietuvos verslininkų Ilja Laursas, vienas garsiausių pasaulio verslininkų, Coca Cola, L'Oreal ir daugelio kitų žinomų kompanijų vadovas Jeremy Schwartz bei tokios garsios ir gerbiamos Lietuvos moterys, kaip Nomeda Marčėnaitė bei Inga Valinskienė".

Suprasdami, kad konferencijos tikslinė auditorija labai plati, šiais metais Moters Vizija bendradarbiauja su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos kurčiųjų draugija bei Lietuvos žmonių su negalia sąjunga. Šių organizacijų nariai turės galimybę įsigyti bilietus už specialią kainą. Šių metų konferencijoje taip pat numatyta turėti profesionalų vertimą į gestų kalbą tiek dalyvaujantiems gyvai arenoje, tiek stebintiems nuotoliniu būdu. Tokia galimybė yra labai svarbi, kad šiuo metu taip reikalinga vilties žinia pasiektų ir įkvėptų kuo daugiau žmonių bei būtent tuos, kuriems to labiausiai reikia. Greičiausiai tai – kiekvienas iš mūsų, turint omenyje šio laikmečio kontekstą.

"Dalyvavimas renginiuose, kurie yra pritaikyti kurtiesiems – su vertimu į lietuvių gestų kalbą – ypatingai svarbus, nes dauguma renginių ar konferencijų organizatorių iki šiol nepagalvoja arba nemato tikslo užtikrinti renginio vertimo lietuvių gestų kalba. Nors Lietuvoje tokių renginių daugėja, tačiau pritaikytų renginių skaičius labai mažas – vos keletas per metus. Dažnai tai, kas visuomenei atrodo įprasta ir kuomet girdintieji gali rinktis iš įvairiausių renginių gausos, kurčiųjų bendruomenė tokio pasirinkimo neturi" - pastebi Lietuvos Kurčiųjų Draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora. Jis akcentuoja ir tokius techninius dalykus, kaip vertėjo apšvietimas ir netgi pačių kurčiųjų tiesioginis pakvietimas į jiems pritaikytus renginius. "Džiugu, kai renginių pritaikymo ir kurčiųjų auditorijai iniciatyva kyla iš pačių  organizatorių, kaip ir šiuo atveju. Poreikis dalyvauti renginiuose tikrai yra ir labai norėtųsi tikėti, o ir tikime, kad vis daugiau renginių bus pritaikyti ir kurčiųjų bendruomenė galės laisvai rinktis, kur dalyvauti" - atvirauja LKD prezidentas.

"Tikime, kad mažesnė kaina neįgaliesiems bei konferencijos pritaikymas kurtiesiems  padės dar didesnei auditorijai dalyvauti renginyje ir įsitikinti, kad net užklupus, atrodo, nepakeliamiems sunkumams, viskas yra įveikiama”, - pastebi S. Jakštaitė. "Esame įsitikinę, kad šios konferencijos pagrindinis svečias Nick Vujicic savo sėkmingu pavyzdžiu, pasiekimais bei neišsenkančiais vilties klodais daugelį įkvėps pokyčiams ir suteiks tikėjimo, kad kiekviena krizė visgi yra galimybė”.

 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti