logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Teatralizuotas koncertas ''Iš tamsos į šviesą''

S 2024-05-05 16:00
Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius

Marius Repšys – muzika/eilės (Lietuva)

Joris Sodeika – fortepijonas/improvizacijos (Lietuva)

Karolina Glinskaitė – sopranas/eilės/improvizacijos (Belgija/Lietuva)

 

„Tavo siela erdvesnė už visą pasaulį

Tavo siela plati – joje tilptų ir saulė

Joje tilptų žemė, mėnulis ir žvaigždės

Tavo siela plati“

 

Mariaus Repšio eilės atspindi nuotaiką, kurią aktorius ir muzikantas kartu su pianistu Joriu Sodeika ir sopranu Karolina Glinskaite siekia perteikti teatralizuoto koncerto „Iš tamsos į šviesą“ klausytojams. Menininkai pasiners į tamsiausius sielos klodus, tačiau net tirščiausioje tamsoje suras šviesos proveržį, kuris pripildo sielą gerumu ir ramybe.  Kviečiame kartu su jais leistis į šią nepaprastą kelionę!

Marius Repšys – vienas žinomiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, sukūręs daug įsimintinų vaidmenų, pelnęs ne vieną prestižinį teatro ir kino apdovanojimą. Savo kūrybiškumą išreiškia ne tik aktorystėje, bet ir muzikoje. Muzika, kaip ir teatras, užima svarbią vietą Mariaus gyvenime.  Ne kartą scenoje matytas grojant fortepijonu, išbandęs saksofoną, daugybę kartų pasirodęs kaip atlikėjas ir dainų autorius su grupe „Basas Pegasas”, šį kartą jis pristatys dar kitokią paties kurtą muziką ir eiles.

Joris Sodeika - pianistas, nevengiantis išbandyti įvairiausių amplua. Teatro scena, improvizacijos netikėtose erdvėse, prestižiniai pianistų konkursai ar stilizuotas XIX a. muzikinis salonas - kur bedalyvautų, jis nelieka nepastebėtas. Šiam charizmatiškam atlikėjui būdingas universalumas bei nuotykių ieškotojo dvasia.

Sopranas Karolina Glinskaitė drąsiai imasi kūrybinių iššūkių ir juos įgyvendina su jai būdingu sceniškumu, charakteriu ir muzikos pajutimu.  Vokalo subtilybių Karolina mokėsi iš operos grando tenoro prof. V. Noreikos, ilgą laiką stažavosi Italijoje. Stebina Karolinos, kaip klasikos atlikėjos, lankstumas, gebėjimas prisitaikyti prie kiekvieno žanro, kiekvieno projekto, kuriame dalyvauja, muzikinės idėjos. Ji spinduliuoja begaliniu noru atskleisti muzikos grožį.  Karolinos balsas skamba Lietuvos ir užsienio scenose, o pasirodymų spektras platus – nuo klasikos iki elektroninės operos, džiazo ir baroko sintezės ir teatralizuotų koncertų, kaip šis, sukurtas kartu su menininkais bendraminčiais, kuriame Karolina ne tik dainuoja, bet ir skaito savo parašytas eiles. 

Kūrėjai dalijasi savo patirtimi ir dvasiniais išgyvenimais, pasitelkdami savo kurtą muziką, poeziją, improvizaciją.  Jų kūryba kviečia kilti šviesos link, kur viešpatauja viltis, tikėjimas, nenumaldomas noras gyventi taikoje, kur iškyla pažinimo šventovė.

„Norisi žmonėms suteikti vilties. Koncerto pavadinimas „Iš tamsos į šviesą“ simbolizuoja gėlę, lotosą, leliją, kuri iš dumblo, pelkių siekia saulės, t.y. aukštesnio pažinimo, Dievo. Dauguma mūsų gyvename tamsiame periode, gal net tamsoje. Bet išeitis visada yra. Tereikia pasisukti, kaip augalas, gėlė, medis į ten, kur šviesu. Manau, reikia siekti to pažinimo, kurį norėdamas, gali atrasti kiekvienas.  Juk visi daiktai turi savo prigimtį, paskirtį, ir kaip tu juos naudosi, taip jie ir tau tarnaus. Tas pats vyksta ir su žmogaus Dvasia. Jei teiksi Dvasiai aukštesnio peno, tavo žodžiai, mintys ir veiksmai bus atitinkami, – mintimis apie kūrybinį sumanymą dalijasi Marius Repšys.

„Labai džiaugiuosi, turėdamas galimybę kurti su tokiais talentingais ir nuostabiais menininkais kaip Joris ir Karolina. Jų talentas ir darbas mane tiesiog keri. Mane asmeniškai tai skatina tobulėti ir kurti toliau“, sako aktorius Marius Repšys.
 

Pasiklausyti:

https://www.youtube.com/watch?v=nZ0Fz2cYgOQ

https://www.youtube.com/watch?v=6MyteYNZZ9M


Fotografijos autorė Dalia Mikonytė

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Teatralizuotas koncertas ''Iš tamsos į šviesą'' S 2024-05-05 16:00 Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius 13.00 - 15.00
Renginys Teatralizuotas koncertas ''Iš tamsos į šviesą''
Data / Laikas S 2024-05-05 16:00
Renginio vieta Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius
Kaina 13.00 - 15.00
Svarbi informacija

Norėdami įsigyti 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~15:30
Renginio trukmė: ~1:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 6 metų amžiaus imtinai, neužimant papildomos vietos (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: 
- studentams, moksleiviams ir senjorams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą);
- perkant 10 ir daugiau bilietų.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Trakų Vokės dvaro sodyba
Žalioji a. 2A Vilnius Lietuva
Organizatorius
Trakų Vokės dvaro sodyba, VšĮ
Trakų Vokės dvaro sodyba, VšĮ
Žalioji a. 2A, Vilnius
8 5 2645564 / info@tvds.lt
Įmonės kodas: 303218377
PVM kodas LT100011923918
Renginys Teatralizuotas koncertas ''Iš tamsos į šviesą''
Data / Laikas S 2024-05-05 16:00
Renginio vieta Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius
Kaina 13.00 - 15.00
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Koncertas ''Cinema Paradiso'' Koncertas ''Cinema Paradiso'' Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius
Pirkti bilietą ''Muzikinė staigmena mamai'' NaujasNaujas''Muzikinė staigmena mamai'' Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius
Pirkti bilietą ''Šubertiada - klajoklis, girių karalius ir erškėtrožė'' ''Šubertiada - klajoklis, girių karalius ir erškėtrožė'' Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti