logo
Select period
Search from map
Menu

Ingmar Bergman ''Rudens sonata''

Fr 17/05/2024 19:00
Teatras Meno fortas, Vilnius
21.20 - 26.20
Ingmar Bergman „Rudens sonata“
 
Spektaklio pagal Ingmaro Bergmano „Rudens sonatą“ kūrybinė grupė nagrinėja sudėtingus žmonių santykius. Kiekvienas personažas yra patyręs savotiškų gyvenimo traumų, kurios neleidžia judėti pirmyn.
Tai dar vienas Vytauto Rumšo ir jo bendraminčių – didelę scenos patirtį turinčių aktorių Dalios Storyk, Adrijos Čepaitės, Sauliaus Balandžio, pianistės Monikos Palšauskaitės spektaklis pagal Ingmaro Bergmano kūrybą. Šis pastatymas - trečioji spektaklių trilogijos dalis: pirmosios dvi dalys „Intymūs pokalbiai“ ir „Scenos iš vedybinio gyvenimo“ pastatytos Nacionaliniame dramos teatre.
Spektaklis „Rudens sonata“ nukelia žiūrovą į sudėtingą motinos ir dukros susitikimą po daugelio metų, jų išgyvenimų pasaulį, senas nuoskaudas, neišsakytas mintis, emocijas. Čia meilė ir švelnumas susipina su skausmu ir išdavyste.
Šis spektaklis tai taip pat ir vyro bei žmonos istorija, kelianti daugelį klausimų: kas aš esu, ko siekiu, ką duodu kitam. 
Pagrindinių spektaklio herojų lūpomis nuskamba žodžiai, atspindintys spektaklio esmę:
Eva (Adrija Čepaitė):
„Reikia išmokti gyventi, aš to mokausi kiekvieną dieną. Didžiausia kliūtis yra ta, kad aš nežinau, kas esu, vaikštau apgraibom, tarsi akla. Jei atsirastų žmogus, kuris pamiltų mane tokią, kokia esu, galbūt išdrįsčiau įsižiūrėt į save.“
Viktoras (Saulius Balandis):
„Norėčiau jai pasakyti, kad tas žmogus šalia, kad myliu, dievinu ją be jokių išlygų. Aš bandau surasti tokius žodžius, kuriais ji patikėtų, bet nesurandu, negaliu jų surasti“.
“Būti suaugusiu reiškia mokėti valdyti  savo svajones ir viltis ir jau nieko nebelaukti.
Ir nustoti stebėtis”.
 
Šarlotė (Dalia Storyk) :
“Aš beveik neatsimenu savo vaikystės ir visai neprisimenu, jog tėvai būtų mane apkabinę ir pabučiavę.  Aš nieko nenutuokiau nei apie meilę, nei kas yra švelnumas, glamonė, artumas. Dabar kartais galvoju, ar apskritai aš iš tikrųjų gyvenau…”
 
Visą spektaklį apibendrina pjesės autoriaus išmintis:
Vis dėlto egzistuoja savotiška malonė. Tai nepaprasta galimybė rūpintis vieni kitais, padėti vienas kitam, parodyti švelnumą.”
 
Po spektaklio premjeros, teatrologė Daiva Šabasevičienė rašė:
 
“Šeimyninė drama, kurios intensyvumas sukoncentruotas į žmogaus psichologiją, – visa tai, kas įdomiausia žmoguje, šiame spektaklyje labai atidžiai išanalizuojama.”
 
„Rudens sonata“ perskaityta kaip poetinis posmas žvarbų žiemos vakarą. XX amžiaus devintajame dešimtmetyje, kai Jaunimo teatre kūrė šviesaus atminimo Eimuntas Nekrošius, būtent prieš pat Naujuosius metus įvykdavo nelengvo turinio premjeros. Šįkart, išėjus iš Nekrošiaus įkurtų namų, šie prisiminimai atgijo. Teatre daug kas pasikeitė, bet kūrėjai rado būdą ir jėgų sugrąžinti tai, kas, rodos, jau buvo prarasta.”
Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Ingmar Bergman ''Rudens sonata'' Fr 17/05/2024 19:00 Teatras Meno fortas, Vilnius 21.20 - 26.20
Event Ingmar Bergman ''Rudens sonata''
Date / Time Fr 17/05/2024 19:00
Venue Teatras Meno fortas, Vilnius
Price 21.20 - 26.20
Good to know

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: ~90 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- studentams, moksleiviams, senjorams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- perkant 10 bil.


The event organiser takes responsibility for the event and its quality. In the event of cancellation or postponement of the event, the organiser is responsible for deciding on the return of tickets and refunds and is liable for refunds and damages. Tickets are non-exchangeable and non-refundable (including non-attendance).
The ticket distributor is acting only as an independent agent and is not liable for refunds or damages. Refunds must be requested from the event organiser. For more information on ticket refunds, please refer to the "Consumer Policy" here.
 
Venue
Teatras Meno fortas
Bernardinų g. 8 Vilnius Lithuania
Promoter
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
Vilniaus g. 41, Vilnius
vadyba@ltmkm.lt / +37052622406
Reg. no: 291682630
Event Ingmar Bergman ''Rudens sonata''
Date / Time Fr 17/05/2024 19:00
Venue Teatras Meno fortas, Vilnius
Price 21.20 - 26.20
Same promoter Same venue
Buy ticket Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus - Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Vilnius
Buy ticket Eimunto Nekrošiaus spektaklis ''Bado meistras'' Eimunto Nekrošiaus spektaklis ''Bado meistras'' Teatras Meno fortas, Vilnius
Sold out Eimunto Nekrošiaus spektaklis ''Bado meistras'' Sold outSold outEimunto Nekrošiaus spektaklis ''Bado meistras'' Teatras Meno fortas, Vilnius
No results have been found for your request.
Loading...
Reload